Все, що потрібно знати студенту про штрафи в Польщі. Короткий огляд

5204
Facebook Twitter
Все, що потрібно знати студенту про штрафи в Польщі. Короткий огляд

В даній статті ми розглянемо теми, які стосуються різних штрафів в Польщі, вартості та системи оплати за порушення для іноземних громадян та резидентів країни.

Збираючись на навчання, в туристичну або ділову поїздку за кордон, варто пам'ятати, що кожна країна має свої закони та правила, не виключення цьому й Республіка Польща. Не знаючи певних правил, українські громадяни можуть легко отримати, як дорожні штрафи в Польщі, так і іншого роду грошові стягнення за правові порушення. Тому, в даній статті ми розглянемо теми, які стосуються різних штрафів в Польщі, вартості та системи оплати за порушення для іноземних громадян та резидентів країни.

Найпоширеніші види порушень в Польщі

Штраф — це фінансове стягнення за порушення закону, розмір якого, повинен бути офіційно встановлений державою. Щоб не потрапити в неприємні обставини, ми рекомендуємо Вам ознайомитися з основними правилами поведінки в польській державі. На даний момент, існують такі можливі стягнення за порушення:

1. Безквитковий проїзд в громадському транспорті. На перший погляд, порушення може здатися безневинним, але, як і у всіх європейських країнах, в Польщі штраф за неоплачений проїзд дуже великий. Крім того, останнім часом, польська держава посилила контроль за подібного роду порушення. На кожній зупинці є таблиця з інформацією про штрафні санкції за різні правопорушення, що стосуються громадського транспорту. Штраф за проїзд без квитка становить 240-266 злотих, за некомпостованний квиток в метрополітені — 167 злотих.

Варто звернути увагу, якщо Ви оплачуєте штраф на місці особисто контролеру або він буде погашений по квитанції протягом семи днів, то сума може бути знижена на 30%. Тому, доцільніше та економніше буде купити потрібний Вам квиток для вільного пересування містом. Для студентів або іноземців, які планують залишитися на довгий термін в Польщі, рекомендується придбати спеціальну міську карту на три місяці, вартість якої становить 280 злотих. Для перебування на короткий період за кордоном вигідно купувати тимчасові квитки: 20-ти хвилинний — 3,40 злотих, 75-ти хвилинний — 4,40 злотих, добовий — 15 злотих. Студентам до 26 років, школяра та пенсіонерам — держава пропонує знижку на покупку квитків/карти в розмірі 50%.

2. Куріння та розпивання алкогольних напоїв в громадських місцях. Розмір штрафу за куріння традиційних/електронних сигарет на зупинках, скверах, парках передбачений до 500 злотих. Також, за розпивання або за носіння у відкритому вигляді алкогольних напоїв на вулицях міста накладається штраф у розмірі 500 злотих.

3. Порушення правил дорожнього руху (ПДР) для водіїв та пішоходів. Загальні ПДР Польщі схожі з українськими правилами, але мають певні нюанси. Увагу необхідно звернути на паркувальні місця. Вони можуть бути як безкоштовні, так і платні. Якщо з яких-небудь причин Ви не сплатили паркувальне місце або зайняли стоянку для інвалідів, доведеться заплатити штраф, який може досягати до 500 злотих. Також, існують правила для пішоходів, які є повноцінними учасниками дорожнього руху. Тому, надумавши перебігати дорогу в недозволеному місці, на червоне світло або пересуватися велосипедною доріжкою, пішохід буде оштрафований на 50-100 злотих.

Види оплати польських штрафів

Існує три способи оплати стягнень за порушення — це готівковий, кредитний, заочний розрахунки. Готівковий спосіб поширюється тільки для іноземців. Але, зазвичай, у громадян інших країн немає можливості заплатити штраф готівкою, а тільки платіжними картами. Тому, у співробітників правоохоронних органів є персональні термінали. Та, при відсутності їх, порушник зобов'язаний буде пройти зі співробітником поліції до найближчого банкомату для виплати штрафу. Інші способи оплати застосовуються для польських громадян або іноземців з тимчасовим дозволом на проживання. Порушнику виписується квитанція на адресу, за якою він проживає. У встановлений термін він повинен сплатити штраф. Більш того, по закінченню періоду виплати штрафу, нараховується пеня.

Підбиваючи підсумки, ми можемо сказати, що Польща є не тільки туристичною країною, а й серйозною правовою державою. Крім того, стягнення за порушення в Польщі в два рази більше, ніж в Україні. Будьте уважні, надалі, для іноземних громадян, через несплачені штрафи, в'їзд на територію Європейського Союзу, скоріше за все, буде заборонений.

Акція, що може Вас зацікавити

Знижка 200-300 євро при вступі в Академію Фінансів та Бізнесу Вістула

Пропозиція

Вступайте на осінь 2021 в Академію Вістула та оплачуйте навчання з ексклюзивною знижкою

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини