Проживання в Польщі. Де жити? Скільки коштує?

4947
Facebook Twitter
Проживання в Польщі. Де жити? Скільки коштує?

У цій статті ми більш детально розповімо про проживання в Польщі для українців, вартість польського житла та інші особливості, які стосуються перебування іноземних студентів у Польщі.

Республіка Польща є не тільки індустріальною державою з розвиненою економікою, а, також країною з якісною освітою та високим рівнем викладання. Більшість українських студентів зупиняють свій вибір на польських університетах. Цьому сприяє близьке розташування нашої країни з Польщею, схожість культурних особливостей та можливість отримання європейського диплома, який відкриває вхід на західний ринок праці. Після успішного зарахування до польського ВНЗ, перед студентом з України стає питання про місце проживання під час навчання. У цій статті ми більш детально розповімо про проживання в Польщі для українців, вартість польського житла та інші особливості, які стосуються перебування іноземних студентів у Польщі.

Види польського житла для студентів

Як і в інших країнах/містах світу, іноземні студенти живуть в польських гуртожитках, або орендують квартири поруч з обраним навчальним закладом. Нижче більш докладно розглянемо ці варіанти студентського житла:

  1. Гуртожитки. У Республіці Польща існують два види гуртожитків для учнів — це державні та приватні. У більшості випадків, умови проживання, як в державних, так і в приватних гуртожитках — однакові. У будинках такого типу, для проживання, студентам пропонується комфортабельна кімната, в якій можуть жити максимум чотири людини, а мінімум — одна людина. Також, для зручного проживання в гуртожитку є необхідний набір меблів (ліжко, стіл, стілець, шафа, книжкова полиця), Wi-Fi або кабельний інтернет. Крім цього, на поверсі знаходиться кухня для приготування обіду/вечері та пральня для прання Ваших речей. Що стосується санвузла, то він може бути, як загальним на поверсі, так і в кожній кімнаті.
  2. Оренда квартири. Оскільки, є велика ймовірність того, що вільних місць в гуртожитку може на всіх не вистачити, багато студентів зупиняють свій вибір на орендованому житлі. Ні для кого не секрет, що такий вид житла, студенти орендують не поодинці, а по декілька людей. Найчастіше, оренда польських квартир на порядок дешевша, ніж в Україні, але будьте готові, крім щомісячної оплати за житло, сплачувати комунальні послуги.

Скільки коштує проживання в Польщі?

Кожному студенту необхідно знати, що чим більше місто, в якому він буде вчитися, тим більше будуть витрати на проживання, а також харчування. Цінова політика гуртожитків або орендованих квартир практично однакова. Вартість проживання в гуртожитку варіюється від 300 до 800 злотих, залежить це від кількості осіб, що проживають в кімнаті. Також, вартість оренди квартири становить від 400 до 900 злотих/місяць на одну людину. Такий ціновий проміжок обумовлений кількістю кімнат, метражем, містом, районом, роком споруди. Тому, чим ближче знаходитися наймане житло до центру та чим менше людей проживає в квартирі, тим воно буде коштувати дорожче. Крім того, при заселенні в гуртожиток або квартиру, студенту необхідно сплатити одноразовий внесок, який становить від 300 злотих. Ця застава є гарантією при відшкодуванні будь-якого роду збитків, нанесених майну/техніці орендованого житла.

Виходячи з отриманої інформації, ми можемо зробити висновок, що питання проживання іноземних студентів є одним з найважливіших та трудомістких, яке необхідно вирішити батькам або абітурієнту, після зарахування до польського ВНЗ. Якщо у студентів з України виникли будь-які проблеми з підбором житла, оформленням орендного договору, то компанія UP-STUDY допоможе вирішити їх. Завдяки багаторічному досвіду та роботі в області польської освіти, компанія UP-STUDY може гарантувати Вам якісний підбір необхідного житла з урахуванням усіх побажань, оформлення відповідних документів та допомогу при заселенні, безпосередньо в Польщі.

Акція, що може Вас зацікавити

43 стипендії на 50% знижку на навчання

Пропозиція

Для всіх учасників UP-STUDY. Бронюйте за собою місце у конкурсі прямо зараз

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини