Калькулятор вартості

Для Вашої зручності ми створили безкоштовний калькулятор вартості навчання в Польщі за програмою UP-STUDY. Він допоможе Вам розрахувати річні видатки на навчання, проживання, транспорт, а також розмір зарплати при підробітку.

Навчання в університеті

Оберіть умови вступу, які Вас цікавлять

Освітній рівень *

Побутові витрати

Проживання, харчування, транспорт

Місце проживання *

Підробіток

Підробіток під час навчання в Польщі

Чи плануєте Ви працювати під час навчання? *

Підробіток для студентів під час навчання є абсолютно легальним на території Польщі. Мінімальна зарплата від 5 євро за годину. Більшість програм навчання в університетах передбачає виділення вільного часу на підробіток.

Пакет вступу

Оберіть пакет послуг вступу від UP-STUDY

Вартість вищої освіти у Польщі

Для українців, які бажають побудувати успішну кар'єру, ідеальним рішенням є здобуття вищої освіти в Європі. Однією з найпривабливіших для навчання європейських країн є Республіка Польща. Адже ціна навчання у Польщі набагато нижча, ніж в інших державах Європи. Та й вартість проживання тут доступніша, ніж у Німеччині, Великій Британії чи Франції. Вступ до польського університету – найвигідніший спосіб отримати якісні знання та європейський диплом. Абітурієнтам та їхнім батькам важливо знати вартість навчання у Польщі, щоб заздалегідь розрахувати майбутні витрати.

Вартість навчання польською мовою коливається від 1100 євро на рік до 1800 євро на рік. Навчання англійською мовою від 1800 євро до 3900 євро на рік. Власники карти поляка та студенти, зо володіють польською мовою на рівні C1 можуть претендувати на безкоштовне навчання в державних університетах Польщі.

Навчання у Польщі: з чого складається вартість

У більшості українців склалася думка, що здобуття вищої освіти за кордоном коштує дуже дорого. Якщо розглядати британські чи американські університети, то вчитися там справді недешево. Але серед європейських країн із добре розвиненою системою вищої освіти вигідно виділяється Польща. Вартість навчання в польських університетах, академіях та вищих навчальних закладах сьогодні цілком порівнянна з ціною річного курсу у найкращих українських вишах.

Так, вступити до бюджету до державного університету Польщі абітурієнту з України практично неможливо. Але платна освіта в цій країні цілком доступна для українців. Адже у Польщі є широка мережа недержавних університетів, які не лише пропонують навчання в Польщі за нижчою ціною, а й створюють усі умови для студентів, які бажають поєднувати навчання на стаціонарній формі навчання з підробітком. А це – гарна нагода заробити на свою освіту.

Щоб зробити правильний розрахунок необхідних витрат на навчання у Польщі, слід врахувати ціну:

 • річного курсу навчання на спеціальності, яка Вас цікавить у конкретному ВНЗ;
 • оренди місця у гуртожитку, місця у кімнаті у квартирі чи іншого житла на період навчання;
 • продуктів харчування, проїзду та розваг.

Від чого залежить вартість навчання у вузах Польщі

У 131 державному та 326 приватних вишах Польщі викладається навчання на сотнях спеціальностей. Звичайно, ціна річного курсу навчання в кожному конкретному випадку різна. Існує низка факторів, які істотно впливають на вартість здобуття вищої освіти в Польщі.

Тип навчального закладу

Університети, що перебувають у власності держави, одержують фінансування з бюджету, що дозволяє їм створити сильнішу матеріальну базу. Щоб успішно конкурувати з ними, недержавні виші Польщі пропонують меншу вартість навчання.

При цьому за рівнем підготовки фахівців недержавні виші анітрохи не поступаються державним закладам, і часто займають високі місця у національних та міжнародних рейтингах.

Вартість навчання за однією і тією ж спеціальністю у вузах однієї форми власності може бути різною, що залежить від таких факторів:

 • престижності університету;
 • його місця у національному рейтингу Perspektywy;
 • міста, в якому розташований ВНЗ.

Мова навчання

На вартість навчання у Польщі впливає і мова навчання. У вишах цієї країни викладання здійснюється не лише польською, а й англійською мовами. Звичайно, англомовні програми навчання коштують дорожче, оскільки вимагають участі викладачів вищого рівня підготовки, які вільно володіють професійною англійською мовою. Таких фахівців менше, а їхня праця оцінюється вище.

Мова навчання впливає на вартість навчання в Польщі. Мінімальна ціна навчання польською мовою становить від 1100 євро на рік в Академії Фінансів та Бізнесу Вістула, а англійською - від 1800 євро на рік. Загалом, вартість навчання для українців в Польщі становить приблизно від 1000 євро до 2000 євро на рік.

Спеціальність

Вартість здобуття вищої освіти в Польщі залежить також від напряму навчання та обраної спеціальності. Польські вузи пропонують освоєння найбільш затребуваних спеціальностей, але всі вони по-різному цінуються на ринку праці. Навчальний курс за такими напрямами, як право, медицина, інформатика, графіка, архітектура чи англійська філологія коштує дорожче, ніж ціни на навчання у Польщі за спеціальностями, пов'язаними з управлінням та менеджментом, журналістикою, педагогікою чи соціологією.

Освітній рівень

Вища освіта в Польщі побудована за стандартами Болонської системи, яка передбачає два ступені навчання (бакалаврат та магістратуру) та такі освітні рівні:

 • бакалавра з терміном навчання 3 роки;
 • бакалавра-інженера (на технічних спеціальностях), тривалістю навчання 3,5-4 роки;
 • магістра - цей ступінь можна отримати після закінчення бакалаврату, відучившись 1,5-2 роки на магістратурі, або без поділу навчання на два ступені, закінчивши неперервну магістратуру, в якій потрібно вчитися 5 років.

При цьому вартість навчання у Польщі на першому ступені вищої освіти (на бакалавріаті) коштує майже так само, як і на магістратурі.

Вартість навчання у Польщі для українців

Польща – країна з давніми освітніми традиціями, де навчається багато іноземців з усього світу, зокрема з України. До переваг навчання українців у Польщі слід віднести:

 • схожість менталітету та мови;
 • сусідство обох країн – навчаючись у Польщі, українці можуть відвідувати рідний дім на канікулах, не витрачаючи багато часу та коштів на дорогу;
 • можливість отримати другий диплом (університету Великобританії, США чи іншої країни Європи) завдяки програмам обміну студентів;
 • чудові перспективи працевлаштування у Європі, де студенти недержавний університетів проходять стажування та практику.

До того ж здобуття вищої освіти в Польщі для українців відрізняється доступною вартістю. Ви можете суттєво знизити витрати на навчання, отримавши:

 • стипендіальний грант, якщо вступаєте до університету за допомогою центру польської освіти UP-STUDY. У розіграші гранту бере участь кожен наш абітурієнт;
 • гарантовану знижку від університетів-партнерів UP-STUDY на оплату річного курсу навчання у розмірі 150-300 євро;
 • стипендію при успішній здачі сесії (4,5 бала та більше).

Приватні та державні виші: ціни на навчання

У структурі Ваших витрат на здобуття вищої освіти у Польщі 25-30% займає вартість річного курсу навчання. У недержавних університетах вона нижча, ніж у державних. Щоб зрозуміти, наскільки відрізняється за вартістю навчання у вузах різної форми власності, варто порівняти ціни на ті самі напрями навчання.

Ціна навчання у державних вузах Польщі
Бакалаврат/ціна, євро на рік
Архітектура 4000
Журналістика 2000-3000
Філологія 2000-3500
Хімія 5200
Логістика 3000
Біологія 4200
Магістратура/ціна, євро на рік
Менеджмент 3000
Кримінологія 2500
Економіка та фінанси 2100-3100
Математика 3300
Право 4000
Кібербезпека 2000
Ціна на навчання у недержавних вузах
Бакалаврат/ціна, євро на рік
Архітектура 1450-2500
Журналістика 950-1600
Філологія 1100-2200
Хімія 2500
Логістика 950-1360
Біологія 1200-1350
Магістратура/ціна, євро на рік
Менеджмент 1000-2500
Кримінологія 1150
Економіка та фінанси 950-2200
Математика 1300
Право 1400
Кібербезпека 1530

Скільки коштує проживання у Польщі

Найбільші витрати (50-60%) при навчанні у Польщі припадають на проживання. Вартість оренди житла залежить від його виду та міста. Щомісяця Вам доведеться платити:

 • за місце у гуртожитку чи квартирі 155-175 євро;
 • за кімнату у квартирі – від 250 євро;
 • за окрему квартиру – від 600 євро.

Крім того, до витрат на проживання потрібно додати:

 • вартість харчування – від 80 євро на місяць, якщо Ви готуватимете самі і витрачатимете гроші лише на покупку продуктів;
 • витрати на проїзд у громадському транспорті – студентський проїзний на місяць у Варшаві коштує 11 євро (в інших містах – дешевше);
 • витрати на розваги: квиток у кіно, наприклад, коштує 2,5-5 євро, а піца – близько 6 євро.

Якщо Вас цікавить навчання в Польщі для українців, орієнтовну ціну з урахуванням усіх витрат можна самостійно вирахувати за допомогою нашого безкоштовного онлайн-калькулятора.