У 2-3 рази вища зарплата для початківця програміста? Перевірте, де платять так багато

293
Facebook Twitter
У 2-3 рази вища зарплата для початківця програміста? Перевірте, де платять так багато

Дана стаття буде цікавою для початківців айтішників та фахівців з великим досвідом, оскільки ми розповімо про те, що пропонують програмістам компанії інших країн.

Програміст-початківець у Польщі заробляє у середньому 3,5-4 тисячі нетто на місяць. Через п'ять років заробітки зростуть приблизно до 10000 злотих. Це все одно у півтора раза менше для тієї ж роботи, ніж на Заході. Перевірте, скільки грошей можна заробити за кордоном. Хоча, не варто забувати й інші чинники, які будуть налаштовувати на те, щоб фахівці ІТ-напрямку не поспішали покидати Польщу. Дана стаття буде цікавою для початківців айтішників та фахівців з великим досвідом, оскільки ми розповімо про те, що пропонують програмістам компанії інших країн.

Попри більш м'які прогнози, від дефіциту програмістів все ще страждають багато світових компанії, та навіть найбільші ІТ-держави, такі, як США чи Японія, борються за робітників. Якщо припустити, що ІТ-фахівці на Заході заробляють у середньому у 1,5-3 рази більше, ніж у Польщі, не дивно, що значна частина програмістів вирішуються на еміграцію.

Напрямок — Великобританія та Німеччина

Альпійські села, норвезькі фйорди та навіть австралійські пляжі — для ІТ-фахівців немає ніяких обмежень. Які напрямки польських програмістів? Спостереження показує, що особливо новачки шукають роботу в Європі, вибираючи країни, в які можна дістатися найбільш легко та швидко.

На даний час, найбільш популярними ринками праці для польських програмістів є Великобританія та Німеччина. З цих двох переважає Лондон, який після Берліна є найбільшим європейським центром для стартапів. Там Фінтех-бренди динамічно розвиваються завдяки тому, що Лондон Сіті є другим за величиною фінансовим центром у світі.

Середня зарплата молодшого робітника у Великобританії складає 1,3-1,9 тисячі фунтів стерлінгів (6,4-9 тисяч злотих), але через кілька років винагорода перевищує 3,90 фунтів (майже 19 тисяч злотих відносно

фунтів), а подорож на літаку бюджетних авіакомпаній з Варшави чи Вроцлава до Лондона займає всього 2,5 години. Кращі ІТ-фахівці заробляють в Англії навіть близько 40 тисяч щомісяця у злотих (понад 8,3 тис. Фунтів). Найчастіше це не фіксована зарплата. Все залежить від масштабу проекту та роботодавця.

П'ятизначний заробіток — пропозиції від фйордів до Альп

19 тисяч щомісяця за роботу програмістом у Великобританії — це тільки початок. Можна заробляти ще краще у Швейцарії, де навіть англійці прагнуть знайти роботу. Тут середній заробіток веб-розробників у злотих перевищує 27 тисяч на місяць. Попри таку зарплату, програмістів у Швейцарії все ще не вистачає. За оцінками JANZZ.technology, до 2026 року розрив в ІТ досягне 40 000 вакансії. Та це лише мала частина європейського дефіциту, тому що дані Європейської комісії показують, що до 2020 року в усьому Союзі буде до 600 000 вакансії в IT. До речі, в Польщі прогноз говорить про брак 50 тисяч ІТ-експертів, але він не сильно стрімко скорочується.
На голландському ринку є багато місць для кваліфікованих програмістів — у минулому році в Амстердамі було 26 пропозицій роботи на одного молодшого спеціаліста. Для Данії (середній дохід 5,1 тисячі євро)

дефіцит був встановлений на рівні майже 20 000, для Фінляндії (середній дохід 3,3 тисячі євро) — 15 тисяч. ІТ-службовці у холодній Швеції заробляють 3200 євро, до 2030 року дефіцит складе 30 000 фахівці.

Підбиваючи підсумки, фахівці UP-STUDY підкреслюють, що, попри більший заробіток, не варто стрімголов покидати Польщу, оскільки у будь-якій із запропонованих країн рівень поточних витрат у рази вище, ніж у РП. Говорячи про ІТ-сектор у цілому, зауважимо, що поточний рік та наступних років 5 — це найкращий момент, щоб змінити професію. Як довго триватиме бум програмістів? Попри несприятливі прогнози для роботодавців, є також деякі, які вказують, що це коли-небудь закінчиться. За оцінками Єврокомісії, до 2020 року дефіцит програмістів становитиме 600 тисяч осіб. Всього чотири роки тому його оцінювали у мільйон чоловік. Якщо план ЄС полягає у тому, щоб заповнити цю прогалину, у тих, хто почне вивчати програмування сьогодні, будуть найбільші шанси на ринку. До речі, з польським дипломом програміста, отриманим в одному з обраних ВНЗ, можна буде не тільки навчитися з доступною платою, а й працевлаштуватися у будь-який з перерахованих країн, та не тільки.

Акція, що може Вас зацікавити

Безкоштовний вступ до ВНЗ на осінь 2021 + курс

Акція 499 євро

Отримайте безкоштовно пакет "Все включено", курс 50-100 годин та підтримку 3 роки у Польщі

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини