Можливості працевлаштування у Польщі

6075
Facebook Twitter
Можливості працевлаштування у Польщі

Українці, як багато жителів країн СНД, відправляються до Республіки Польща з метою придбання кваліфікації або довгострокового працевлаштування. У цій статті ми розповімо про всі можливості працевлаштування в цій країні.

Українці, як багато жителів країн СНД, які хочуть реалізувати свій професійний та особистісний потенціал в індустріально розвинений європейській країні, відправляються до Республіки Польща з метою придбання кваліфікації або довгострокового працевлаштування. До слова, якщо переїхати для того, щоб отримати у Польщі професію, буде простіше побудувати кар'єру, оскільки до виходу на ринок праці у кандидата буде не тільки якісний диплом, але знання локальної мови на високому рівні, а також пройдений період адаптації та врегульовані побутові дрібниці. У більш підприємливих буде у запасі перший досвід роботи (за спеціальністю або у кардинально іншому напрямку), а також м'які навички та додаткові компетенції, котрі вигідно дивляться у резюме. Проте, у фахівців, що відбулися є шанси знайти роботу в РП. Правда перед цим потрібно дізнатися, на які шанси працевлаштування можуть розраховувати локальним та іноземним громадянам польської держави.

Рівень зайнятості та безробіття у Польщі

Хороші сигнали приходять з польського ринку для людей, що шукають роботу. Уже кілька років є можливість спостерігати позитивні тенденції на ринку праці. Безробіття падає, а рівень зайнятості зростає. Щоквартальний моніторинг ринку праці показує, що: «У другому кварталі 2019 року безробітне населення склало 548 000 осіб, та цей показник знизився як у порівнянні з попереднім кварталом, так і за той же період 2018 року. Спостерігається, як протягом кварталу, так і року, зменшення кількості безробітних відбувалося попри місце проживання та стать».

Кількість зайнятих поляків та жителів країни, які знаходяться на території РП на законних підставах, склало 54,4% від загальної чисельності населення у віці 15 років та старше. Рівень зайнятості для чоловіків був вищим, ніж для жінок, та склав 62,8% проти 46,8%. У серпні 2019 року рівень безробіття склав 5,2%.

Для порівняння, двома роками раніше він становив 7,0%, а у серпні 2009 року — 10,8%.

Звичайно, економіка не росте рівномірно у всій країні, та є регіони, в яких важче знайти роботу.

Найвищий рівень безробіття спостерігається у наступних провінціях: Вармінсько-Мазурській, Куявсько-Поморській, Підкарпатській та Свентокшиській, а найнижчий — у наступних провінціях: Великопольській, Шльонській, Малопольській, Поморській та Мазовецькій, 2019 р (дані CSO). Однак різноманітність ринку праці залежить не тільки від регіону. Статистика зайнятості у Польщі різна для окремих галузей. Де найпростіший спосіб знайти роботу?

Динаміка зайнятості та галузь

Фахівці центру польської освіти UP-STUDY звертають увагу на те, що положення роботодавців багато у чому залежить від галузі, в якій вони працюють. Протягом багатьох місяців найбільші можливості були відкриті для здобувачів у будівництві. Оптимістичні сигнали також виходять, серед іншого, у гастрономії, промисловому виробництві, транспорті, медицині, сфері обслуговування та фінансовій індустрії.

Отже, у багатьох професіях існує баланс між попитом на робочу силу та пропозицією. Згідно з прогнозами на 2019 рік, що містяться у звіті про професії «Барометр», значні проблеми з пошуком роботи у національному масштабі насправді стосувалися тільки економістів. Експерти тільки вказали цю професію як надлишкову. Дефіцит, тобто більша кількість пропозицій про роботу, ніж кандидатів з відповідною кваліфікацією, стосується 31 професії.

Серед них можна знайти будівельників, електриків, водіїв, кухарів, лікарів, медсестер та акушерів, перукарів, косметологів та фізіотерапевтів.

Акція, що може Вас зацікавити

43 стипендії на 50% знижку на навчання

Пропозиція

Для всіх учасників UP-STUDY. Бронюйте за собою місце у конкурсі прямо зараз

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини