Кожна п'ята польська компанія в обробній промисловості буде збільшувати кількість співробітників

5239
Facebook Twitter
Кожна п'ята польська компанія в обробній промисловості буде збільшувати кількість співробітників

Початок 2019 року хорошим часом для тих, хто шукає роботу у промисловості. Для роботодавців перший квартал буде відзначений пошуком нових способів залучення та утримання співробітників.

Кожна п'ята польська компанія в обробній промисловості хоче найняти нових співробітників у найближчі три місяці. Промислове виробництво є сектором, в якому у Польщі відзначений найбільший попит на роботу за період з січня по березень 2019 року. Зважаючи на це, початок 2019 року хорошим часом для тих, хто шукає роботу у промисловості. Для роботодавців перший квартал буде відзначений пошуком нових способів залучення та утримання співробітників.

Перший квартал 2019 року буде сприятливим для людей, що шукають роботу у промисловому виробництві, тому що у цей час 22% компаній галузі хочуть збільшити кількість працівників. У 65% компаній ситуація із зайнятістю буде стабільною, та тільки 6% скоротять кількість посад.
Прогноз чистої зайнятості після сезонного коригування (виражений у процентній різниці між компаніями, які очікували зростання, та тими, які планують скоротити кількість працівників), зазначений роботодавцями з сектора промислового виробництва, становить +21%. Це найвищий результат серед 10 секторів ринку, проаналізованих ManpowerGroup. У відношенні до попереднього кварталу, прогноз знизився на 4 пункти, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.Оптимізм польських підприємців не дивує. Питання тільки у тому, чи дійсно це він або, скоріше, крутий розрахунок. Запланована нова зайнятість — це не тільки результат хороших економічних показників, але й захист від потенційного обороту, який збільшився.

Виробничі робітники у більшості регіонів Польщі мають великі можливості, ніж раніше. Вони більш охоче змінюють роботодавця, вибираючи не тільки того, хто платить краще, але й просто піклується у більшому обсязі. Боротьба за працівника продовжується, у меншій мірі, тільки з точки зору заробітної плати або пільг.
Як підтверджують бесіди зі співробітниками, такі аспекти, як атмосфера на роботі та культура, а не тільки організаційна структура, грають важливу роль. Експерти визначили й інший період, коли роботодавцям доведеться боротися за працівника, але у більш широкому контексті, ніж раніше. В іншому випадку, доведеться чути про ситуації, коли компанії не зможуть виконувати замовлення через брак персоналу. Не можна забувати про потенційний відтік деяких співробітників з України, для яких буде відкрита перспектива роботи з польськими сусідами за Одером. Навіть говорячи про групу людей з певною кваліфікацією, це, безумовно, відіб'ється на ринку РП. Ось чому багато компаній аналізують так багато — і, як показують отримані запити, реалізують азіатський напрямок. У цьому випадку, однак, потрібно пам'ятати про те, що для найму співробітника потрібно набагато більше часу, а також про більш високі витрати, як додають експерти.

ManpowerGroup також проаналізувала прогнози для сектора промислового виробництва, представлені роботодавцями з 26 ринків EMEA (Європа, Близький Схід та Африка). Список країн, де у першому кварталі 2019 року більшість компаній хочуть працевлаштувати нових співробітників, відкриває Румунія та Словенія з результатом 26%. Польське промислове виробництво з результатом +21% знаходиться на третьому місці, виключаючи Словаччину. А що відбувається у польських сусідів? У Німеччині прогноз зайнятості у промисловому виробництві становить +12%, у Чехії +6%.

Звіт про дослідження є безкоштовним та загальнодоступним польською та англійською мовами на веб-сайті www.manpowergroup.pl на вкладці «Звіти про ринок праці». Результат для всіх 44 вивчених країн та територій, доступний за адресою: http://manpowergroup.com/meos.

Акція, що може Вас зацікавити

Безкоштовний вступ до ВНЗ на осінь 2021 + курс

Акція 499 євро

Отримайте безкоштовно пакет "Все включено", курс 50-100 годин та підтримку 3 роки у Польщі

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини