Як швидко забувається польська мова, після закінчення навчання?

6004
Facebook Twitter
Як швидко забувається польська мова, після закінчення навчання?

Стаття корисна для тих, хто вчить, вивчив або планує вивчати польську, оскільки ми розглянемо питання, яке стосується швидкості забування іноземної мови.

Непрофесіонали заявляють, що, в разі старанного вивчення польської мови, її знання залишиться на все життя. Насправді — це не так, оскільки, якщо не практикувати, забувається будь-яка мова. Цікавий факт, що навіть вивчивши нові терміни рідною мовою, та не ввівши їх в повсякденне спілкування, вони також будуть пам'ятається лише «примарно» або забудуться зовсім. Чим нижче рівень знання польської, тим швидше вона буде викинута з Вашої пам'яті. Залишаться лише елементарні словосполучення та алфавіт, але, спілкуватися буде складно. Стаття корисна для тих, хто вчить, вивчив або планує вивчати польську, оскільки ми розглянемо питання, яке стосується швидкості забування іноземної мови.

Чому ми забуваємо добре вивчену мову?

Без практики завжди залишаються лише базові навички. Якщо метою вивчення польської було розширення особистого кругозору, то, після закінчення навчання, в разі відсутності практичного спілкування, читання книг, прослуховування аудіоматеріалів вже через місяць можна помітити, що не виходить пригадати якісь поняття та фрази. Швидше за все втрачаються знання граматики та складних лексичних правил. При безпосередньому спілкуванні з носіями мови, буде чути заминка, спостерігається погіршення якості самої вимови. Люди, які отримують сертифікати про володіння мовою на високому рівні, помилково вважають, що вона стала для них «майже рідною», але це не так. Не можна забути лише ту мову, якою людина почала розмовляти з дитинства та має досвід, більш ніж 15 років. Для того, щоб якнайменше забувати польську, спочатку, її потрібно вивчити хоча б до рівня — вище середнього.

Як не забути польську, якщо немає можливості щоденного спілкування?

Деякі українці, які планують навчання в освітніх установах Республіки Польща завчасно вчать мову, оскільки, мають можливість відвідувати країну. Інші громадяни намагаються її освоїти, для налагодження ділових взаємовідносин з партнерами з Польщі. Не настільки важливо, яка переслідується мета, для вивчення нової слов'янської мови, головне, що потрібно знати — без практики всі старання зійдуть нанівець. Варто робити елементарні щоденні вправи, для її прокачування:

1. Розмовляти 10-15 хвилин в день тільки польською. Висловлюватися про побутові ситуації, декламувати вірші, описати явища, все що подобається робити.

2. Проаналізувати, які навички втрачаються швидше за все та практикувати їх: перечитувати правила, говорити перед дзеркалом, писати польською смс та інше.

3. Перекладати текст з польської на українську та навпаки.

4. Читати на ніч мовою оригіналу. Також, ранкову пресу можна замінити іноземною.

5. Слухати аудіодіалоги або музику, наприклад, в машині або громадському транспорті.

6. Складати самостійно ділові листи польською, якщо є така потреба.

7. Для студентів, найкраще завести друзів-поляків та спілкуватися їх рідною мовою, під час листування в соціальних мережах.Завдяки тому, що Україна підписала договір про безвізовий режим, а також, зважаючи на доступну вартість турів до Польщі, не складає особливих проблем поїхати в РП, як на екскурсію, так і для мовної практики.

Підсумовуючи, фахівці UP-STUDY підкреслюють, що, без постійного практикування, забути можна будь-яку іноземну мову. Завдяки тому, що польська відноситься до слов'янської мовної групи, як і українська, вона витісняється з пам'яті трохи повільніше, ніж, наприклад, німецька чи французька. Без спілкування, потрібно приділяти час вдосконаленню польської, в іншому випадку, вона забудеться зовсім.

Підписуйтесь на наш Telegram канал та першими дізнавайтесь про акції, стипендії та знижки.

Підписатися

Безкоштовний підбір житла у Польщі

Пропозиція 0 грн

Компанія UP-STUDY пропонує абітурієнтам, які вступають на осінь 2024 безкоштовний пошук житла у Польщі.

Допомога тим, хто вступає до Польщі самостійно

Допомога при самостійному вступі

Вступаєте до Польщі самостійно? Виникли питання стосовно вступу? Відправте безкоштовну заявку на надання допомоги нашими спеціалістами.

Розрахуйте вартість навчання в Польщі

Калькулятор вартості

Розрахуйте вартість навчання в університеті, проживання, харчування та побутових витрат в Польщі під час навчання у зручному калькуляторі вартості.

Підберіть спеціальність та університет

Пошук спеціальності

Скористайтесь зручним пошуком, щоб підібрати спеціальність своєї мрії та обрати університет для вступу, в залежності від міста, освітнього рівня та мови, на якій Ви плануєте навчатись.

ГІД студента Польщі

Завантажте ГІД студента Польщі

Дізнайтесь актуальну інформацію про вступ, навчання та проживання в Польщі.

  • Стипендії та знижки
  • Вартість навчання
  • Необхідний рівень знання польської мови
  • Підтримка студентів
  • Документи необхідні для вступу
  • та багато іншого

Останні статті та новини