Громадський транспорт у Польщі

334
Facebook Twitter
Громадський транспорт у Польщі

Дана стаття, у першу чергу, буде корисна громадянам з України, які їдуть навчатися до польських установ освіти або з метою працевлаштування.

Система міського громадського транспорту Польщі досить розвинена, тому що у наші дні він життєво необхідний для швидкого та зручного пересування пасажирів. Як і у всіх країнах світу, у Польщі громадський транспорт — це одна з основних потреб для ефективного функціонування людини у міських умовах. У польській державі за перевезення пасажирів відповідають приватні компанії, які створюють необхідні умови для комфортного проїзду: чисті салони, кондиціонери, спеціальні табло на зупинці, де Ви можете подивитися точний час прибуття необхідного автобуса/трамвая. За статистикою, основним відсотком людей, які використовують міські види транспорту, є студенти або робітники. З цієї причини, дана стаття, у першу чергу, буде корисна громадянам з України, які їдуть навчатися до польських установ освіти або з метою працевлаштування.

Види громадського польського транспорту

1. Автобуси та трамваї. Вони відрізняються від міського транспорту у країнах пострадянського простору. На зупинках, Ви можете ознайомитися з маршрутами руху, розкладом автобусів або трамваїв. Водії точно дотримуються графіка та ніколи не запізнюються. Для них виділено окремі смуги, тому пробки даним типам транспорту не загрожують. Кожен автобус/трамвай оснащений табло, на якому висвічується інформація про назву наступної зупинки.

2. Метро. Даний вид транспорту знаходиться тільки у таких великих містах Польщі, як Варшава, Краків, Вроцлав, Лодзь. На всіх станціях метрополітену вказана інформація про рух поїзда, схема метро. Починає роботу метро о п'ятій ранку та закінчує о першій годині ночі. Однак, у вихідні дні роботу метрополітену продовжують до третьої години ночі.

3. SKM — швидкісна/повільна залізниця. У більшості випадків, — це міський електропоїзд з чотирма вагонами, але існують й довгі поїзди, зчеплені два разом. Інтервал руху між поїздами займає від 6 до 30 хвилин, обумовлено це часом доби.

Як можна купити квиток на необхідний транспорт у Польщі?

Для користування міським транспортом Польщі, передбачений єдиний квиток, який діє на автобуси, трамваї, метро. Його Ви можете придбати у спеціалізованих автоматах на зупинках, квиткових касах, газетних та тютюнових кіосках. Купуючи квиток безпосередньо у водія, Ви переплатите 0,6 злотих. Однак, у деяких містах, водіям заборонено приймати оплату, тому врахуйте цей факт. У Польщі існує кілька видів квитків. Стандартні разові квитки класифікуються за часом: на 20, 40, 60 хвилин поїздки. Крім того, існують добові, триденні квитки та проїзні на тридцять, дев'яносто днів. У рамках квитка, дозволяється перевозити велосипед, багаж та тварин. Після оплати квитка, Вам потрібно прокомпостувати його у транспорті або прикласти до пристрою замість компостера, який зчитує інформацію. Також, учні та студенти до 26 років денного або заочного відділення мають право купити собі квиток/проїзний зі знижкою у 50%.

Підбиваючи підсумки, ми можемо відзначити, що транспортна мережа у Польщі працює злагоджено та за чітко сформованим графіком. Для жителів польських міст та туристів створена велика кількість способів та маршрутів, щоб швидко дістатися до необхідного пункту призначення. Зверніть свою увагу, що польські контролери не носять ніякої уніформи та у будь-який момент мають право перевірити наявність квитків у пасажирів, тому фахівці UP-STUDY рекомендують Вам завчасно купувати квитки у спеціально відведених місцях та не ризикувати. Іноземному громадянину за безквитковий проїзд доведеться заплатити від 140 до 200 злотих. Також, у Польщі заборонено курити на зупинках, за такого роду порушення Вам необхідно буде сплатити штраф, розміром у 500 злотих.

Акція, що може Вас зацікавити

Онлайн-презентація "Навчання в Польщі 2021-22"

Пропозиція

Міжнародна освітня презентація в Україні від офіційних представників польських ВНЗ

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини