Зростання заробітної плати у Польщі знову прискорюється

5107
Facebook Twitter
Зростання заробітної плати у Польщі знову прискорюється

Середня заробітна плата у секторі підприємництва у жовтні 2018 року у Республіці Польща склала 4921,3 злотого (відповідно 7,6 відсотка), а це означає, що показник істотно вище, ніж у минулому році.

Середня заробітна плата у секторі підприємництва у жовтні 2018 року у Республіці Польща склала 4921,3 злотого (відповідно 7,6 відсотка), а це означає, що показник істотно вище, ніж у минулому році. Це найбільший ріст якщо розглядати динаміку з квітня поточного року та один з найвищих за останні десять років. Експерти трохи здивовані таким результатом, адже вони обійшли навіть найсміливіші очікування. Яка ситуація склалася у листопаді, ще не відомо, але з дня на день очікуються підсумки передостаннього місяця 2018 року.

Динаміка середньої винагороди помітно на території всієї Польщі ослабла з травня по вересень, як у номінальному, так і у реальному вираженні, тобто з огляду на інфляцію. Жовтень перервав цю тенденцію та викликав значне оновлення. Поки важко передбачити, чи буде прискорення тривати довго, або ж, як і квітневе зростання на 7,8%, це одноразова подія. На думку експертів сектора підприємництва, ймовірно, у найближчі місяці можна буде розраховувати на динаміку близько 7%. Однак перспектива зростання інфляції у наступному році буде явно обмежувати купівельну спроможність доходу від роботи. Це, у свою чергу, буде повільно впливати на споживання домашніх господарств, що є головною рушійною силою економіки Польської Республіки.

З початку 2018 року динаміка зайнятості у секторі підприємництва систематично падала. Варто звернути пильну увагу на той факт, що у грудні 2017 року інфляція досягла 4,6 відсотка, а у вересні знизилася до 3,2 відсотка.

Зміни у методології дослідження GUS зробили деякий вплив на це, але подібна тенденція неоднозначна. З одного боку, це результат надмірно високих витрат на зайнятість, з іншого боку, ймовірно, один із сигналів насування економічного спаду, який вже відчувається деякими компаніями, знижуючи волю до збільшення зайнятості.Жовтень був місяцем, в якому ця тенденція сповільнилася. Кількість працівників, як і у вересні, була вище, ніж роком раніше, на 3,2 відсотка. Після двох місяців невеликого скорочення числа співробітників у секторі підприємництва, у жовтні вона збільшилася на 2,2 тис. осіб. За рівнем заробітної плати у порівнянні з попереднім роком рівень зайнятості набагато вище, але ця перевага все ще зменшується. Якщо у грудні 2017 року був на 266 000 вище, ніж у грудні 2016 року, то у жовтні 2018 року у порівнянні з жовтнем 2017 року профіцит зменшився до трохи більш ніж 191 тисяча.

Вітчизняні та міжнародні фахівці сфери бізнесу та підприємництва підкреслюють, що все більше й більше сигналів вказують на те, що найкращий період ринку праці вже позаду. Рівень безробіття залишиться на дуже низькому рівні, а після сезонного погіршення зими він може навіть впасти у новому 2019 році, досягнувши наступних рекордно низьких рівнів. Попри все, у перші три квартали 2018 року більш ніж 1 мільйон 226 тисяч були зареєстровані у бюро з працевлаштування. Однак пропозиції про роботу були отримані на 7% рідше, ніж за той же період роком раніше. У вересні кількість пропозицій для офіційного довгострокового працевлаштування впала нижче 100 тисяч, та вона була найнижчим показником за вісімнадцять місяців.

Хоч як би розгорнулася ситуація у майбутньому, українцям й іншим іноземцям з країн СНД все ще перспективно працевлаштуватися до польських компаній, здобувати освіту в університетах РП та облаштовувати у цій європейській державі свій побут. Що стосується ситуації із заробітними платами у кінці 2018 року, зовсім скоро дані оновляться, та це дозволить більш чітко сформулювати прогноз на перший-другий квартал 2019 року.

Акція, що може Вас зацікавити

Знижка 200-300 євро при вступі в Академію Фінансів та Бізнесу Вістула

Пропозиція

Вступайте на осінь 2021 в Академію Вістула та оплачуйте навчання з ексклюзивною знижкою

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини