Вступ до аспірантури в Польщі. Чи варто?

4868
Facebook Twitter
Вступ до аспірантури в Польщі. Чи варто?

Дана стаття актуальна для резидентів, які отримали ступінь магістра в Україні, але схиляються продовжити навчання в аспірантурі в Польщі.


Якість освіти завжди є одним з важливих чинників при виборі ВНЗ, але його доступність може стати визначним показником. Закінчивши магістратуру виникає необхідність вибирати навчальний заклад для досягнення ступеня аспіранта. Дана стаття актуальна для резидентів, які отримали ступінь магістра в Україні, але схиляються продовжити навчання в аспірантурі в Польщі. Також буде цікава і для студентів, які закінчили другий рівень вищої освіти в Польщі, але бажаючих досягти третю ступінь такого рівня і якості, який відкриє величезні перспективи в побудові кар'єри і світлого майбутнього.

Перспективи отримання ступеня доктора філософії в Польщі.

Найвищий ступінь освіти має назву аспірантура, доктор філософії, докторантура або Phd. Навчання в аспірантурі - дуже відповідальний і трудоємний процес, до якого потрібно підходити зважуючи всі переваги і недоліки обраного установи і країни, в якій буде проходити навчання. Аспірантура в Польщі пропонує європейський диплом при цьому, вартість значно відрізняється від більшості ВНЗ Європи в меншу сторону. Якісно новий рівень знань і практичні навички, сприяють не тільки професійному зростанню обраної галузі навчання, а й всебічному розвитку особистості. Докторантура — перспективний крок, який дає можливість викладати у вищих навчальних закладах, значно поглибити знання в обраній спеціалізаціїі, займатися науково-дослідною діяльністю і, особливо важливий аспект - захист дисертації кандидата наук. При написанні наукових статей і навчальних матеріалів гонорари, написані доктором філософії вищий до 10%. Державні службовці з дипломом такого зразка також мають доплати.

Переваги аспірантури в Польщі для українців.

Аспірантура в Польщі має ряд переваг як для місцевого населення, так і для нерезидентів, в тому числі і українців. Українські абітурієнти можуть виділити для себе наступні позитивні моменти:Докторантура, закінчена в польських установах, надає диплом, який буде визнаний в усіх країнах Європи.Плата за освіту трохи дорожче докторантури в Україні, але цінність значно вище.Багато університетів мають програми аспірантури на польській і російській мовах, що буде цікавим для абітурієнтів, які мають труднощі з англійською. Правда Phd, яка викладається англійською мовою більш динамічна, пізнавальна і перспективна.Оплата за проживання для студентів одна з найнижчих з усіх країн Євросоюзу.

При наявності Карти поляка освіту можна значно дешевше.Можливість розраховувати на стипендію від уряду, яка видається Бюро міжнародного обміну і визначення рівня кваліфікації.Претендувати на стипендію від направляючого або приймаючого на навчання ВНЗ.Можливість зниження вартості навчання за допомогою звернення з заявою про складне матеріальне становище до ректорату.

Отже, проходження аспірантури в Польщі - це прекрасний шанс доторкнутись до історії цієї країни, а також отримати бажані знання і досвід в будь-якій сфері діяльності, обраної майбутнім аспірантом. Також територіально країна дуже близько розташована, що не забирає багато часу і сил, а проходження митного контролю не обтяжливе. І найважливішим фактором виділяється ціна проходження аспірантури, яка значно нижче переважної більшості європейських країн. Можливо, щодо України, вартість проходження аспірантури в Польщі трохи вище більшості вітчизняних університетів, але, рівень знань, а також цінність диплома майже повністю це зводять на нівець.

Чи варто здобувати Phd освіту саме в Польщі - особистий вибір кожного, але переваги схиляють до позитивної відповіді.

Акція, що може Вас зацікавити

Безкоштовний вступ до ВНЗ на осінь 2021 + курс

Акція 499 євро

Отримайте безкоштовно пакет "Все включено", курс 50-100 годин та підтримку 3 роки у Польщі

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини