Відомі бібліотеки Польщі

6294
Facebook Twitter
Відомі бібліотеки Польщі

Як міські, так і університетські бібліотеки знаходяться у вільному доступі для іноземних громадян. Тому, не пропустіть нагоду відвідати одну з них, коли будете у РП.

Якщо у Вас зі словом бібліотека спливає образ сірої, нудної будівлі, над якою нависла атмосфера суворості, та де сидять небагатослівні працівники з серйозними обличчями, значить, у цьому випадку, Вам необхідно відвідати польські бібліотеки. Вони надихнуть Вас старанніше «гризти граніт науки» або просто налаштують на гарне проведення часу з цікавими книгами. Дійсно, сучасні польські бібліотеки претендують на роль світових інноваційних культурних центрів, в яких час летить непомітно. Як міські, так і університетські бібліотеки знаходяться у вільному доступі для іноземних громадян. Тому, не пропустіть нагоду відвідати одну з них, коли будете у РП. Отже, у цій статті ми представимо Вам на огляд добірку найцікавіших бібліотек в польській державі.

Незвичайні польські бібліотеки

Фахівці UP-STUDY радять звернути свою увагу на такі культурні центри, що знаходяться у Польщі:
1. Бібліотека Варшавського університету. Вона була побудована у 1816 році, але з часом будівля застаріла, та стала не відповідати нормам безпеки. Владою міста було прийнято рішення зробити конкурс, спрямований на будівництво нової споруди. У 1999 році, бібліотека була здана в експлуатацію талановитими архітекторами Мареком Будзинським та Збігнєвим Бадовським. Фасад будівлі зроблений зі скла та оксидованого металу, які гармонійно поєднуються між собою. Бібліотека має головний корпус, висотою у чотири поверхи, що з'єднується з пасажем. На її даху розташований ботанічний сад, який є кращим оглядовим майданчиком міста. Сад був спроектований ландшафтним дизайнером Іреною Бажерською. Він створений у біо-індустріальному стилі, та поєднує у собі: пішохідні містки, гранітні скульптури, незвичайні рослини та металеві конструкції.

Також, на всьому периметры бібліотечного даху розташовані лавочки, де навесні-влітку студенти, туристи та просто жителі міста читають книги, влаштовують ланчі та насолоджуються красою навколо. Крім того, Ви можете особисто зайти у книжкові сховища та вибрати необхідну літературу, поритися у старих книгах та, у цілому, відчути атмосферу бібліотеки.

2. «Станція Культура». На вигляд непримітна будівля приховує надзвичайний дизайн та арт-простір. Інтер'єр створений у чорно-червоному кольорі під стиль старовинного локомотива. Відраховує час у бібліотеці годинник вокзального зразка, полиці оформлені під платформи станцій. «Stacja Kultura» займає 80% площі залізничного вокзалу у Румі. У 2016 році, членами журі міжнародного конкурсу під назвою Library Interior Design Awards бібліотека була визнана найкрасивішою у світі, обійшовши культурні центри Китаю, США, Канади. На 1500 кв.м. території даного простору розміщено: читальний зал, арт-майстерні, фотостудія, куточок для дітей, прокат книг, два конференц-зали, місце для проведення різних зустрічей. Популярність бібліотека придбала не тільки у місцевих жителів, але й у світових цінителів незвичайної архітектури/інтер'єру та любителів літератури.

Виходячи з отриманої інформації, ми можемо зробити висновок, що у Республіці Польща дуже розвинена інфраструктура бібліотек.

Зараз, вони є справжніми витворами мистецтва, джерелом цінної інформації та літературних творів. Крім книг, в польських бібліотеках знаходяться медіатеки, кафе, комп'ютерні зали, арт-простори, фотогалереї. У кожному польському місті Ви знайдете культурний центр, де зможете з насолодою прочитати цікаву книгу, знайти необхідну інформацію для навчання, провести час за настільною грою.

Акція, що може Вас зацікавити

43 стипендії на 50% знижку на навчання

Пропозиція

Для всіх учасників UP-STUDY. Бронюйте за собою місце у конкурсі прямо зараз

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини