Вартість житла для студента в Польщі

8199
Facebook Twitter
Вартість житла для студента в Польщі

Вартість житла в Польщі — це одне з нагальних запитання у студентів, які обрали польське навчанні у вищих навчальних закладах. Велика кількість державних ВНЗ і коледжів пропонують своїм учням гуртожиток.

Вартість житла в Польщі — це одне з нагальних запитання у студентів, які обрали польське навчанні у вищих навчальних закладах.

Велика кількість державних ВНЗ і коледжів пропонують своїм учням гуртожиток. Якщо студент вступає в приватний навчальний заклад, то є ймовірність того, що місця проживання при ньому не буде. У таких випадках знімають квартири або приватне спільне житло.

Види студентського житла в Польщі

Політика сучасних університетів полягає в тому, щоб забезпечити хороший навчальний процес і якісну освіту, а про все інше учень повинен подбати сам. Тому розглянемо види головного аспекту комфортного навчання — житло.

  • Гуртожиток державного зразка (аkademik — по-польськи). В кімнаті проживають по 2-3 людини. Є варіанти як для одного, так і для сімейної пари. Наявність всього необхідного для побутового життя (кабельний інтернет і Wi-Fi, ліжка, стільці, столи, шафи, книжкові полиці).
  • Приватні общині оселі. Нове і рідкісне явище в Польщі, тому існує певний ажіотаж через брак державних гуртожитків. Як правило, умови проживання в державних і приватизованих оселях загального типу не відрізняються. Бувають з коридорною системою (санвузол на поверсі) і з блочною (санвузол на кілька кімнат).

Кухня знаходиться на поверсі. У деяких приватизованих будинках кухня існує тільки на одному поверсі. Також, є пральні з пральними машинами. Звичайно, у будинків загального типу свої переваги й недоліки. Як і всюди, там весело, але одночасно і шумно. Зворотний бік такого побуту — це можливість звернутися за допомогою як в навчанні, так і з побутових питань. Місцезнаходження: в кампусах (університетських містечках), а значить максимально близько до місця навчання, що дозволяє заощадити на громадському транспорті і часу.— Квартири. Часто, польське зйомне житло на порядок дешевше українського, але будьте готові оплачувати не тільки оренду, а також комунальні послуги. В основному, учні орендують такі житлові приміщення по кілька людей. На двокімнатну — три-чотири бажаючих. Цінова політика проживання в гуртожитку і орендованому приміщенні практично однакова. Стипендія в 1000 злотих, дає можливість самим студентам оплачувати зйомну площу.

Вартість житла в Польщі

Якщо плануєте проживати в будинку загального типу або орендованій оселі, то доведеться сплатити Kaucji. Це разовий внесок і він потрібен для гарантії, що в разі чого Ви забезпечите відшкодування завданої шкоди майну і речам. При виселені цю заставу обов’язково повертають. Проживання в гуртожитку на даний момент становить 300-650 злотих за місяць (в залежності від ВНЗ, кількості осіб). Також можна зняти квартиру. На ціну впливають різні фактори: розташування зйомної оселі, кількість кімнат, умови, тощо. Як і всюди, в польських містах є райони, які мають загальну популярністю. Перевага в близькому розташуванні університету або інших, важливих для життя студента, місць. Тому вивчіть добре місто, в яке збираєтесь переїжджати жити та його райони. Звичайно, чим ближче квартира до центральної частини міста, тим вона дорожча. В середньому, вартість оренди на 1 людину становить 600-800 злотих, коливається від 500 до 1500 злотих на місяць, в залежності від місця та умов.

Найпоширеніші студентські райони щодо відповідності ціни та якості в Польщі: Piątkowo, Sołacz і Winogrady (Познань), Собаче поле (Вроцлав), Палац культури, Прага північ і південь (Варшава). Компанія UP-STUDY допомагає абітурієнту та його батькам у вирішенні житлового питання. Надає безкоштовний пошук (кілька варіантів на вибір) і консультацію в процесі. Всі учні, які бажають проживати в місцях, закріплених за ВНЗ, по приїзду на навчання, поселяються в заздалегідь заброньовані кімнати. Ви можете звернутися до наших спеціалістів за більш детальною інформацією стосовно вартості житла в Польщі, навчання за кордоном, мовних курсів і ряду інших питань, які стосуються освіти.

Акція, що може Вас зацікавити

43 стипендії на 50% знижку на навчання

Пропозиція

Для всіх учасників UP-STUDY. Бронюйте за собою місце у конкурсі прямо зараз

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини