Вартість студентського життя у великому місті Польщі

962
Facebook Twitter
Вартість студентського життя у великому місті Польщі

Скільки саме складають витрати українських студентів польських університетів? Чи багато потрібно витрачати у будь-якому з великих міст РП іноземному студентові? Обговоримо це у поточній статті.

Молоді українці, які бажають отримати якісну освіту, все частіше відправляються до Польщі. ВНЗ цієї європейської держави надають великий вибір спеціальностей, комфортні умови, доступну річну плату та інші переваги. Але, ось, скільки саме складають витрати українських студентів польських університетів? Чи багато потрібно витрачати у будь-якому з великих міст РП іноземному студентові? Обговоримо це у поточній статті.

Основні статті витрат та суми, які доводиться вкладати студентам, котрі проживають у Польщі

Фахівці UP-STUDY підкреслюють, що найбільше коштів в учнів локальних ВНЗ йде на:

 • транспорт — у Варшаві можна пересуватися, серед іншого автобусами, трамваями, міськими велосипедами, таксі. Вартість місячного квитка на громадський транспорт становить близько 300 злотих. У студентів 51% знижка на придбання будь-якого проїзного. Якщо вони бажають

використовувати власну машину, потрібно пам'ятати про плату за паркування (близько 3 злотих за годину);


Скільки може заробити студент у великому місті?

Студенти працюють в основному на тимчасовій основі. Однак є люди, які поєднують навчання з роботою на повну ставку. Скільки може заробити студент у великому місті? У звіті «Студент на роботі 2017» говориться, що працює до ⅔ студентів. Найвищий рівень погодинних оплат був зареєстрований у Варшаві. Це 15,90 злотого за годину. Щомісячний чистий дохід становить 2000 злотих. Подібні ціни можна знайти у Катовіце або Познані. У Кракові студенти заробляють на місяць трохи більш ніж 1500 злотих.

Сфери, в яких учні польських ВНЗ працюють найбільше:

 • здоров'я та краса;
 • торгівля та продаж;

 • банківська справа;
 • фінанси;
 • страхування;
 • гастрономія.

Які умови повинні бути виконані, щоб отримати студентський кредит?

Де взяти гроші, коли не вистачає на навчання? Можна отримати студентську позику. ЇЇ пропонують численні банки, які співпрацюють з університетами. Щоб подати заявку на додаткові грошові кошти, призначені для молоді, до банку повинні бути представлені наступні документи:

 • довідка з університету про навчання;
 • документ, що підтверджує участь у наборі для навчання (якщо він ще не почався);
 • документи, необхідні для гарантії кредиту — зазначені банком;
 • довідка про кількість членів сім'ї;
 • довідка про доходи за минулий рік.

Студентський кредит може бути застосований до кандидатів на навчання та студентів, які відповідають критерію доходу (дохід на одну людину в їх сім'ї не перевищує 2500 злотих нетто). Проте, фахівці UP-STUDY рекомендують звертати увагу на інші можливості, щоб уникнути кредитів, наприклад, завоювання знижки, гранту чи стипендії.

Підсумовуючи, варто зауважити, що життя студентів у великих містах РП вимагає трохи більше інвестицій. Але також це більша кількість можливостей реалізації свого професійного потенціалу. Якщо вартість навчання у державному брендовому польському ВНЗ Вас приголомшує, спробуйте придивитися до приватних структур, та Ви переконаєтеся, що навчання у них не тільки дешевше, але і набагато перспективніше для іноземців.

Акція, що може Вас зацікавити

Безкоштовний вступ до ВНЗ на осінь 2021 + курс

Акція 499 євро

Отримайте безкоштовно пакет "Все включено", курс 50-100 годин та підтримку 3 роки у Польщі

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини