В яких галузях гірше/краще всього працювати у святкові дні?

Розробники як одні з небагатьох знають, як по-справжньому розслабитися. Хто ще цінує особистий час та простір, а кому доводиться працювати у вихідні/святкові дні? Обговоримо цей аспект у даній статті.
Поляки, як і нерезиденти, які живуть у цій європейській країні, — одна з найбільш зайнятих націй у світі. Майже половина людей, які знаходяться у віці, що дозволяє офіційно працювати, зізналися, що залучені у неробочий час, а також отримують ділові дзвінки та електронні листи у святкові дні. ІТ-індустрія є винятком. Розробники як одні з небагатьох знають, як по-справжньому розслабитися. Хто ще цінує особистий час та простір, а кому доводиться працювати у вихідні/святкові дні? Обговоримо цей аспект у даній статті.
3/4 польських співробітників зізнаються у роботі понаднормово. Для деяких з них це виняткова ситуація, але 44% підкреслюють, що це стандарт в їхніх компаніях. Не всім вдається розслабитися під час канікул. Бізнес дзвінки отримують 48%, а електронні листи — 35% респондентів. ІТ-індустрія є винятком. Це те, що випливає з даних Randstad, включених в останній «Монітор ринку праці».
Кращі умови в IT, гірші у фінансах
За словами Матеуша Жидека, представника Randstad: 38% програмістів у відпустці відключаються від ділових контактів, попри те, що телефони отримують 42% з них. У порівнянні з іншими галузями це небагато. Наприклад, 58% працівників, зайнятих у сфері фінансів та страхування, отримують робочі телефони, у тому числі на час відпустки, а 53% людей з компаній, зайнятих у сфері культури, розваг, відпочинку та спорту, перевіряють ділову електронну пошту щодня.
Співробітники працюють у неробочий час, тому що вони повинні або хочуть?
14% польських співробітників належать до групи фахівців, що працюють у неробочий час. 21% залишаються у неробочий час не рідше одного разу на тиждень, а ще 21% — не рідше одного разу на місяць. Це в основному відноситься до менеджерів середньої ланки (89%), майстрів та бригадирів (86%), а також співробітників рекламної та медіаіндустрії (87%) або фінансового та страхового секторів (83%). Однак відрадно, що майже половина (48%) отримує за це додаткову винагороду, а деякі можуть отримати додатковий оплачуваний вихідний.
У неробочий час близько 68% програмістів також працюють, але, як відзначають експерти, вони роблять це добровільно. Відповідно до останнього звіту, кодування — це не просто робота для більш ніж 80% програмістів, а хобі та захоплення, яке приносить прибуток, оскільки за проєкти, що реалізуються вдома на фріланс-основі, вони отримують досить хорошу плату. Але це також одна з умов для досягнення вищого рівня просуваючись кар'єрними сходами в ІТ. Розробники знають, що вони не можуть перестати працювати з 8 до 16, по вісім годин на день. Важко очікувати, що касир з продовольчого магазину знижок прийде додому та буде сидіти перед приватним касовим апаратом для розваги. Для програміста написання нових рядків коду, ігор або додатків — це більше, ніж просто робота.
Як часто фахівці, попри вік, змінюють роботу?
Тільки в останні шість місяців кожен п'ятий польський працівник вирішив змінити роботодавця. Найвищі показники стосувалися касирів, продавців, співробітників з обслуговування клієнтів (38%), некваліфікованих працівників (26%), а також працівників фінансової та страхової галузі (34%), безпеки (28%) та торгівлі та ремонту транспортних засобів (24%).
Роботодавців у сфері культури, розваг, відпочинку та спорту (4%), освіти (5%), а також телекомунікацій та інформаційних технологій (5%) міняли рідше. Працівники IT-галузі обертаються у середньому у чотири рази рідше, ніж представники інших професій!
Отже, фахівці UP-STUDY підкреслюють, що ситуація аналогічним чином стосується студентів, котрі працюють. Трохи інакше йдуть справи у тих учнів, у яких гнучкий графік, оскільки комусь випадають зміни у святкові дні. Проте, якщо говорити про роботу у неробочий час, така ситуація не влаштовує більш ніж половину співробітників, але це може змінитися незабаром.
Підписуйтесь на наш Telegram канал та першими дізнавайтесь про акції, стипендії та знижки.
12.04 - ОНЛАЙН День відкритих дверей - Навчання в Польщі
Закриття набору 2025! Відвідайте ОНЛАЙН День відкритих дверей, щоб встигнути вступити зі знижкою 50%.
Допомога тим, хто вступає до Польщі самостійно
Допомога при самостійному вступі
Вступаєте до Польщі самостійно? Виникли питання стосовно вступу? Відправте безкоштовну заявку на надання допомоги нашими спеціалістами.
Розрахуйте вартість навчання в Польщі
Калькулятор вартості
Розрахуйте вартість навчання в університеті, проживання, харчування та побутових витрат в Польщі під час навчання у зручному калькуляторі вартості.
Підберіть спеціальність та університет
Пошук спеціальності
Скористайтесь зручним пошуком, щоб підібрати спеціальність своєї мрії та обрати університет для вступу, в залежності від міста, освітнього рівня та мови, на якій Ви плануєте навчатись.

Завантажте ГІД студента Польщі
Дізнайтесь актуальну інформацію про вступ, навчання та проживання в Польщі.
- Стипендії та знижки
- Вартість навчання
- Необхідний рівень знання польської мови
- Підтримка студентів
- Документи необхідні для вступу
- та багато іншого