В які вітчизняні ВНЗ вступають українці, після 11 класу? Час розглянути альтернативи

5930
Facebook Twitter
В які вітчизняні ВНЗ вступають українці, після 11 класу? Час розглянути альтернативи

Підбираючи освітню структуру, варто орієнтуватися на свої матеріальні можливості, розумові нахили, перспективність країни чи вищого навчального закладу в ній та додаткові можливості.

Коли так багато пропозицій від вищих навчальних закладів не лише України, а й інших країн, складно не розгубитися та прийняти правильне рішення. Підбираючи освітню структуру, варто орієнтуватися на свої матеріальні можливості, розумові нахили, перспективність країни чи вищого навчального закладу в ній та додаткові можливості, які можуть істотно полегшити навчання та проживання, під час здобуття вищої освіти. Ті абітурієнти, які бажають навчатися та розвиватися в Україні, найчастіше, вибирають навчальні структури Києва або інших великих міст: Одеса, Львів, Харків. Інші, які прагнуть отримати якісний європейський диплом, при цьому вкласти мінімальні матеріальні засоби, зупиняють свій вибір на університетах Республіки Польща. Який з варіантів є більш перспективним та чому, ми розглянемо в даній статті.

Вітчизняні ВНЗ, які вважають за краще абітурієнти

Як і в інших країнах, в Україні роботодавці більше цінують диплом, який був отриманий в столиці або великих містах, оскільки, в таких випадках, студенти мають доступ не тільки до бібліотек, а й до лабораторій, відкритих бізнес-зустрічей, конференцій та інших заходів, на яких можна почерпнути досвід професіоналів своєї сфери. Тож не дивно, що студенти, орієнтуючись на тенденції ринку праці та побажання роботодавців вибирають популярні великі українські ВНЗ. Розглянемо найбільш рейтингові українські освітні установи 2017 року:

1. Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського"

2. Київський національний університет імені Тараса Шевченка

3. Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна

4. Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут"

5. Національний університет "Львівська політехніка"

6. Національний гірничий університет

7. Національний медичний університет імені О.О. Богомольця

8. Національний університет біоресурсів та природокористування України

9. Львівський національний університет імені Івана Франка

10. Київський національний економічний університет імені Вадима ГетьманаСередня вартість року навчання на бакалавраті становить 800-1300 євро, магістратура — 850-1450. Україна підписала Болонську декларацію в 2005 році, але поки знаходиться тільки на початкових етапах впровадження всіх приписів в свій навчальний процес.

Альтернатива вітчизняним освітнім установам

З огляду на нестабільну політичну та економічну ситуації в Україні, багато випускників 11 класів прагнуть здобувати освіту за кордоном. Самим альтернативним варіантом є вищі навчальні заклади Польщі. Такий вибір обґрунтовується тим, що вартість навчання знаходиться майже на рівні з українськими ВНЗ, але ось перспективи, які відкриваються, значно більші. Серед переваг польських університетів перед вітчизняними, фахівці UP-STUDY рекомендують відзначити:

— якісний європейський диплом, який котується в ЄС, США, Канаді, Австралії та інших індустріально розвинених країнах;

— можливість працевлаштуватися в міжнародні компанії;

— шанс на отримання стипендій, грантів або знижки на оплату навчання;

— прийняття участі в міжнародних програмах мобільності студентів;

— подорож країнами Шенгенської зони;

— всебічний розвиток в європейському суспільстві;

— можливість влаштуватися на підробіток, тим самим поліпшити матеріальне становище та отримати досвід роботи в трудовому колективі.

Підсумовуючи, зауважимо, що через складну ситуацію в Україні, більш доцільно вибирати здобуття вищої освіти в Європі. Тим більше, що плата за навчання практично не відрізняються, але перспективи, які відкриваються перед дипломованими фахівцями польських університетів — в рази ширше. Вибір кожен повинен робити самостійно, але завжди варто розраховувати на довгострокову перспективу.

Акція, що може Вас зацікавити

Безкоштовний курс польської мови

Пропозиція 900 грн/місяць 0 грн

Вступайте на осінь 2022 та отримуйте курс польської мови 50-100 годин безкоштовно

Допомога тим, хто вступає до Польщі самостійно

Допомога при самостійному вступі

Вступаєте до Польщі самостійно? Виникли питання стосовно вступу? Відправте безкоштовну заявку на надання допомоги нашими спеціалістами.

Розрахуйте вартість навчання в Польщі

Калькулятор вартості

Розрахуйте вартість навчання в університеті, проживання, харчування та побутових витрат в Польщі під час навчання у зручному калькуляторі вартості.

Підберіть спеціальність та університет

Пошук спеціальності

Скористайтесь зручним пошуком, щоб підібрати спеціальність своєї мрії та обрати університет для вступу, в залежності від міста, освітнього рівня та мови, на якій Ви плануєте навчатись.

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини