У скільки обходиться безкоштовне навчання у технікумах Польщі?

114
Facebook Twitter
У скільки обходиться безкоштовне навчання у технікумах Польщі?

Деякі українці, які навчаються у дев'ятих класах, замислюються про те, щоб завершити на цьому етапі школу та вступати до одного з польських технікумів, є сенс обговорити доцільність такого рішення.

Багато українців, причому різних вікових категорій, зважаючи на відсутність стабільності на Батьківщині, прагнуть виїхати за кордон. Цілі у всіх різні, деякі хочуть втекти з-під батьківської опіки, вибираючи навчання у технікумах Європи, інші відправляються за кордон, бажаючи отримати якісну вищу освіту, треті шукають більш високооплачувану та перспективну роботу. Багато з мотивів імміграції ми розглядали раніше, але з огляду на те, що деякі українці, які навчаються у дев'ятих класах, замислюються про те, щоб завершити на цьому етапі школу та вступати до одного з польських технікумів, є сенс обговорити доцільність такого рішення. Зважаючи на це, учні українських шкіл, які бажають навчатися за кордоном, а саме, в освітніх структурах Республіки Польща, повинні прочитати цю статтю.

Доцільність вступу до польських технікумів після 9 класу

Багатьом українцям відомо, що навчання у польських технікумах не вимагає оплати. Зважаючи на це, багато дев'ятикласників приймають рішення припинити навчання у школі та продовжити у Польщі для отримання середньої спеціальної освіти. Але чи так це насправді безкоштовно, як багатьом здається? Насправді, суть криється у наступному: плата за навчання не стягується, але є багато прихованих платежів, які не оминути потенційним учням технікумів та інших структур середньої освіти. Серед них, у першу чергу фахівці UP-STUDY рекомендують звернути увагу на:

  • медичне страхування у NFZ, яке обходиться у суму від 150 до 200 доларів;
  • страховку від нещасних випадків PZU, яка коштує близько ста п'ятдесяти доларів;
  • необхідність придбання освітніх видань та потрібних канцелярських приладь, які вимагають витрат у сумі не менш ніж 150 доларів на рік;
  • витрати на проживання у загальному житлі, харчування та дозвілля складуть, у залежності від вимог кандидата, від 200 доларів на місяць.

До всього варто додати витрати, які потрібні молодим людям на транспорт, мобільний зв'язок, інтернет з'єднання, подорожі та поїздки на Батьківщину.

У цьому випадку підсумовуючи всі статті витрат, навчання у будь-якому з технікумів Польщі не є безкоштовним, більш того, воно явно влетить батькам учня у копієчку.

Кращий варіант для отримання освіти за кордоном для українських кандидатів

Як показує практика бувалих українців у Польщі, молодим людям, охочим побудувати успішну кар'єру за кордоном варто спочатку закінчити школу на Батьківщині. Далі, перспективніше всього вибрати один з приватних університетів Польщі. Це обґрунтовується тим, що такі ВНЗ не тільки стягують плату, яка значно нижче, ніж у будь-яких державних установах освіти РП, а й тим, що вони просувають своїх студентів на міжнародний ринок праці, як під час (у вигляді проходження стажувань), так і після навчання (тривале працевлаштування). Спочатку, здається, що той факт, що навчання вимагає щомісячної оплати — це мінус, але тут є багато нюансів. По-перше, є можливість завоювати гран, який покриє частину або всі витрати за оплату навчання. По-друге, можна домогтися індивідуальної знижки, як від компанії посередника, так і від самої структури навчання.

По-третє, можна завоювати стипендію, як від уряду або мецената, так і від суб'єктів бізнесу, які розглядають кандидата на пост майбутнього співробітника.

Підсумовуючи, підкреслимо, що вчитися у Польщі перспективно, комфортно та цікаво. Тим не менш не варто поспішати, оскільки форсування подій може вдарити по бюджету сім'ї. Кращим варіантом є закінчення середньої освіти на Батьківщині, після чого, можна розглядати вступ до одного з обраних ВНЗ Польщі, оскільки тільки якісна вища освіта здатна принести результат.

Акція, що може Вас зацікавити

Знижка 200-300 євро при вступі в Академію Фінансів та Бізнесу Вістула

Пропозиція

Вступайте на осінь 2021 в Академію Вістула та оплачуйте навчання з ексклюзивною знижкою

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини