У скільки обійдеться проживання в Польщі. Ціни на оренду

5116
Facebook Twitter
У скільки обійдеться проживання в Польщі. Ціни на оренду

Стаття корисна та цікава абітурієнтам польських ВНЗ, також батькам учнів випускних класів школи, тому що ми розповімо у скільки обходиться місячне проживання в Польщі, та варіанти, які допоможуть окупити всі витрати.

Багато батьків відмовляють своїх дітей вступати в установи вищої освіти за кордоном, аргументуючи це дорожнечею самого навчання та супровідних витрат. Поспішаємо Вас запевнити, що, грамотно обравши ВНЗ, а також приділивши достатньо уваги питанню оренди квартири, можна не тільки все організувати з найменшими витратами, але й зробити дешевше, ніж в Україні. А що стосується перспектив, то жоден український університет не може конкурувати в можливостях, котрі відкриваються з польським вищим навчальним закладом. Стаття корисна та цікава абітурієнтам польських ВНЗ, також батькам учнів випускних класів школи, тому що ми розповімо у скільки обходиться місячне проживання в Польщі, та варіанти, які допоможуть окупити всі витрати.

Скільки потрібно грошей студенту, для комфортного життя в Польщі?

Назвати точну цифру, звичайно, у нас не вийде, адже кожен звик до власного рівня комфорту, але скласти перелік необхідних витрат — цілком реально. Залежно від міста проживання, ціни будуть відрізнятися від столиці країни, та столиць воєводств при оренді житла на 100-250 злотих, при витратах на харчування на 50-100 злотих на місяць. В середньому, якщо орендувати однокімнатну квартиру та оплачувати комунальні платежі, потрібно витрачати від 170 до 400 доларів, зате в квартирі буде все необхідне, та район — досить безпечний. Відносно транспорту, то система разюче відрізняється від української, та вартість проїзду безпосередньо залежить від часу, який Ви проведете в транспорті.

Якщо підходити до цього питання зі знанням справи, то щомісячна витрата на транспорт буде 100-120 злотих. Для того, щоб нормально харчуватися, та один-два рази на тиждень дозволити собі розваги, досить буде 150-200 доларів. Варто зауважити, що ми розраховуємо на комфортне безбідне проживання, без особливої ​​економії.

Як студенту скоротити або покрити витрати?

Республіка Польща — це цивілізована європейська країна, яка динамічно розвивається в усіх сферах життєдіяльності, тому більшість студентів (як польського походження, так і іноземці) активно підробляють під час навчання. По-перше, підробляти дозволено законодавством, так, студенти стаціонарної форми навчання можуть працевлаштуватися без обмежень за часом та додаткових дозволів. По-друге, приділяючи роботі всього кілька годин на день, тричі на тиждень, Ви не тільки можете покрити поточні витрати, а й оплачувати самостійно свою освіту, або зібрати на незабутню подорож. Як поділився з інтернет-ресурсом студент одного з польських ВНЗ, працюючи помічником бармена у вечірній час, він заробляв до 150 злотих за зміни. За півроку такого підробітку, можна сміливо оплатити рік навчання в одному з кращих приватних закладів вищої освіти. Навчання в приватних вищих навчальних закладах дешевше в 1,5-2 рази, ніж в державних, при цьому, не поступається в якості, а для іноземних студентів, ще й на багато перспективніше в плані працевлаштування.

За півроку такого підробітку, можна сміливо оплатити рік навчання в одному з кращих приватних закладів вищої освіти. Фахівці UP-STUDY рекомендують знаходити підробіток вже з другого курсу, оскільки в перший рік навчання варто добре себе зарекомендувати та розібратися у всій системі. Навчання в приватних вищих навчальних закладах дешевше в 1,5-2 рази, при цьому, не поступається в якості, а для іноземних студентів, ще й набагато перспективніше в плані працевлаштування.Підсумовуючи варто зауважити, що, у зв'язку з реаліями сьогодення, проживання в Польщі за вартістю не тільки не відрізняється від українського, а й може виявитися трохи дешевше. Також, для студентів існує багато варіантів підробітку, як з погодинною оплатою, так і за відпрацьовані зміни, що допоможе не тільки покрити поточні витрати, а й, в деяких випадках, оплатити вартість навчання. Тому, навчаючись в Польщі Ви не тільки отримаєте якісний європейський диплом, а й ще під час навчання маєте можливість придбати досвід роботи в європейському суспільстві, та навчитися цінувати свій час та зароблені кошти.

Акція, що може Вас зацікавити

Знижка 200-300 євро при вступі в Академію Фінансів та Бізнесу Вістула

Пропозиція

Вступайте на осінь 2021 в Академію Вістула та оплачуйте навчання з ексклюзивною знижкою

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини