У чому різниця між стажуванням та практикою?

6002
Facebook Twitter
У чому різниця між стажуванням та практикою?

У цій статті ми відповімо на питання "Що краще обрати: стажування або учнівство?" і розповімо які відмінності між цими двома формами отримання професійного досвіду.

Молоді люди, які хочуть розширити знання, придбати ключові навички для розвитку, приймають рішення про проходження стажувань або практик у компанії або організації. Іноді студенти погоджуються на ті варіанти, які пропонуються університетом, але, останнім часом, вони самостійно вибирають місця для придбання навичок, адже з'являється шанс отримати саме досвід, відповідний особистими критеріями та потребам. Не має значення, хто буде сприяти пошуку місця напрацювання досвіду, але тип зайнятості — фактор, який важливий для студентів польських університетів. Що краще вибрати стажування або практику? Які відмінності між цими двома формами отримання професійного досвіду? Дізнайтеся про це із запропонованої статті.

Практика для студентів польських установ освіти

Практики найчастіше спрямовані на студентів останніх років університетів, які вже мають певні знання в обраній сфері. У більшості випадків вони не оплачуються, та їх тривалість не перевищує декількох місяців. У рамках обов'язкової практики на вимогу університету та для її завершення студент повинен виконати ряд завдань, погоджених з обраним роботодавцем, відповідно до графіка навчання та навичок, придбаних в університеті. Практика повинна надати студенту деяку гнучкість, щоб він міг скорегувати свої щоденні робочі обов'язки — вона може бути не реалізована у стандартному вимірі часу. Хоча у більшості випадків надання студента роботодавцеві не буде винагороджено у фінансовому відношенні, варто пошукати варіант, який дасть реальну можливість для професійного розвитку та підвищення кваліфікації. Деякі роботодавці розглядають практикантів як безкоштовний інструмент для

доставлення кави або розбирання документів, але таке відношення тепер зустрічається все рідше, оскільки студенти дбають про отримання від роботодавця переліку обов'язків, та у процесі практики слідують йому. У державних установах, у залежності від їх профілю та обсягу обов'язків, напрацювання досвіду може трохи відрізнятися від приватних, але в обох випадках багато чого залежить від стажиста.

Особливості стажувань, які можна знайти для учнів університетів РП

У більшості випадків стажування — це пропозиція, що направляється компаніями та організаціями молодим випускникам університетів або учням останніх років, які можуть працювати повний робочий день та проявляти більшу прихильність. Стажування зазвичай оплачується — однак це не великі суми або еквівалент стандартної зарплати на аналогічній посаді. Роботодавець чекає від стажиста набагато більшого, ніж від практиканта, але, з іншого боку, він також дає йому шанс на стабільну роботу, якщо це виправдовує його надії. Стажування може тривати від кількох місяців до року, та його тривалість зазвичай визначається роботодавцем на етапі наймання потенційних співробітників. Це можливість для випускників та студентів зіставити свої знання та навички з реальними вимогами ринку, а також можливість отримати першу серйозну роботу відразу після закінчення університету.

Підбиваючи підсумки, фахівці UP-STUDY підкреслюють, що до недавнього часу межа між стажуванням та практикою була досить чіткою та проходила там, де починалися розмови про винагороду за послуги, що надаються компанії або організації. Сьогодні вона стає розмитою, та питання про розрізнення практики та стажування може бути лише умовним та залежить від волі роботодавця, як і питання оплати робочого часу. Насправді, умовності не настільки важливі, якщо обидві сторони задоволені та мають взаємну вигоду.

Акція, що може Вас зацікавити

Знижка 200-300 євро при вступі в Академію Фінансів та Бізнесу Вістула

Пропозиція

Вступайте на осінь 2021 в Академію Вістула та оплачуйте навчання з ексклюзивною знижкою

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини