Тимчасовий працівник на ринку праці Польщі. Які форми зайнятості?

398
Facebook Twitter
Тимчасовий працівник на ринку праці Польщі. Які форми зайнятості?

У 2020 році уряд вніс зміни до положення про укладення тимчасових контрактів. Введено включити тимчасовий ліміт робочого часу в одній компанії. Які ще правила застосовуються у цьому питанні? Дізнаєтеся далі зі статті.

За останні кілька років модель зайнятості у Республіці Польща сильно змінилася. Мало хто має можливість працювати всю свою кар'єру в одній компанії. Одним із прикладів змін є систематичне збільшення числа тимчасових співробітників. Тимчасова робота також є одним з інструментів активізації безробітних. Гнучкі форми зайнятості дозволяють компанії залучати співробітників в особливо спекотні періоди, та водночас це не пов'язано з високими витратами, як робота на повний робочий день. Студенти польських університетів, які бажають напрацювати практичний досвід, також зацікавлені у тимчасовому працевлаштуванні. Оскільки так багато категорій населення та нерезидентів країни бажають працювати не на повну ставку, варто прояснити ситуацію з можливими формами зайнятості.

Агентства з тимчасового працевлаштування зазвичай надають працівників для виконання сезонних завдань. Підприємства автомобільної, будівельної та туристичної галузей мають підвищений попит на таких співробітників, але не тільки. Все частіше тимчасових працівників можна знайти у супермаркетах та гіпермаркетах. На жаль, було також багато зловживань при прийнятті на роботу на неповний робочий день. Тому у 2020 році уряд вніс зміни до положення про укладення тимчасових контрактів. Введено включити тимчасовий ліміт робочого часу в одній компанії. Які ще правила застосовуються у цьому питанні? Дізнаєтеся далі зі статті.

Як довго може працювати тимчасовий працівник на одного роботодавця?

Правила точно регулюють, скільки тимчасовий працівник може бути зайнятим. Робота в одній компанії не повинна перевищувати 18 місяців протягом наступних 36 місяців. Це загальне правило, але час може бути більше, якщо тимчасовий співробітник замінює відсутнього постійного фахівця, який, наприклад, знаходиться у відпустці щодо догляду за дитиною. Тоді максимальна тривалість контракту становить 36 місяців. Але, якщо компанія звільняє людину, а потім пропонує їй тимчасову роботу, ця зміна у формі зайнятості незаконна. Це було б просто погано для працівника. Більш того, якщо компанія звільняє штатного співробітника з причин, не пов'язаних з ним, вона не може замінити його тимчасовим співробітником протягом 3 місяців. Також неможливо виконувати особливо небезпечні завдання або заміняти людей, які мають постійний контракт у компанії, але страйкують.

Тимчасовий працівник — акт, який прийнятий у Польщі

Відповідь на питання: «Хто є тимчасовим працівником?» можна знайти у Законі від 9 липня 2003 року про працевлаштування тимчасових працівників з поправками, внесеними у 2020 році. Таким чином, тимчасовий співробітник — це особа, яка працює за не довгостроковим працевлаштуванням виключно з метою виконання тимчасової роботи під керівництвом користувача-роботодавця. Якщо бути точним, роботодавець-користувач — це, по суті, компанія, яка шукає співробітника через агентство.

Варто навести ще одне визначення та розробити концепцію самої тимчасової роботи: «виконання завдань для даного роботодавця протягом періоду, що не перевищує термін, зазначений у законі. Завдання повинні бути наступні: сезонного, періодичного, спеціального характеру.

За виконання завдань співробітника відповідає відсутній працівник, найнятий користувачем-роботодавцем.

Отже, фахівці центру польської освіти UP-STUDY підкреслюють, що тимчасовий співробітник, як і роботодавець, повинні строго дотримуватися закону. В іншому випадку їх чекають стягнення з боку держави. Студенти, які бажають набути цінного досвіду, поєднуючи роботу з навчанням, повинні стежити за тим, щоб праця була легальною та відповідала букві закону, адже недотримання може привести до виключення з ВНЗ та інших неприємностей.

Акція, що може Вас зацікавити

Знижка 50% на вступ до Польщі 2021

Акція 499 євро 6990 грн

Отримайте знижку 50% на пакет вступу до ВНЗ Польщі "Все включено"

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини