Стажування студентів польських університетів — як їх організувати крок за кроком

681
Facebook Twitter
Стажування студентів польських університетів — як їх організувати крок за кроком

З цієї статті Ви дізнаєтесь: як пройти студентську практику, які формальності повинні бути виконати під час стажування та де шукати кращі пропозиції для студентів, тому її варто прочитати, як фактичним, так і потенційним учням ВНЗ Польщі.

Завдяки стажуванню, практиці або підробку Ви можете отримати цінний досвід, а також випробувати себе у неуніверситетській реальності. Виберіть хорошу студентську практику — та це перейде у майбутню кар'єру! Які практики вибрати студентам університетів Республіки Польща, серед яких так багато українців та інших іноземців? Як організувати такий вид заняття? Якщо Ви на сайті компанії UP-STUDY, значить перебуваєте у правильному місці. З цієї статті Ви дізнаєтесь: як пройти студентську практику, які формальності повинні бути виконати під час стажування та де шукати кращі пропозиції для студентів, тому її варто прочитати, як фактичним, так і потенційним учням ВНЗ Польщі.

Студентська практика та стажування в РП

Студентська практика у більшості випадків вимагає підписання тристоронньої угоди між Вами, університетом та роботодавцем. Вона проводиться протягом часу, зазначеного в університеті, наприклад, трьох місяців. У свою чергу стажування не містить університет в якості контрагента. Ви самі укладаєте договір про проходження практики з роботодавцем. Наймач вирішує, як довго триває стажування. Щоб стажування можна було вважати практикою, Ви подаєте заяву до університету для зарахування стажування за Вашої ініціативи в якості передбаченої ВНЗ практики (якщо Ви не завершили її з іншим роботодавцем).

Замість того, щоб вибирати перше ліпше робоче місце, запропоноване офісом кар'єри Вашого університету, можете шукати престижну програму стажування або студентське навчання у поважній компанії. Ви дізнаєтеся, як організувати це — нижче.

Покрокова інструкція організації стажування самостійно

Першим кроком до проходження стажування є вибір місця для придбання навичок та досвіду. Ви можете шукати стажування, де хотіли б пройти його — самостійно, можливо у тій компанії, в якій хотіли б працювати на постійній основі. Також є можливість використовувати готовий список роботодавців, які співпрацюють з Вашим університетом.

Ви знайдете інформацію про таких роботодавців в офісі кар'єри освітнього закладу, в якому проходить навчання. Можна відвідати їх особисто у робочий час або перевірити веб-сайт. При виборі роботодавця зі списку формальності зводяться до мінімуму. Якщо Ви вибираєте роботодавця, який не співпрацює з університетом на щоденній основі, необхідно отримати дозвіл на проходження практики на його робочому місці. Щоб отримати таку згоду, потрібно заповнити заявку на згоду пройти стажування у місці, обраному студентом. Кожен університет має власний формат для цього додатка.

Другим етапом проходження практики є підписання контракту. Як Ви вже знаєте, договір може бути двостороннім або тристороннім. Вибір контракту є обов'язком роботодавця. Якщо роботодавець хоче стати учасником тристоронньої угоди, необхідно надати університету три копії заповненого та підписаного контракту. Університет підпише договір, та Ви зможете передати його роботодавцю.

Третій крок — оформити страховку. Робочі місця вимагають дві страховки для навчання:

  • страхування від нещасних випадків (NNW)
  • страхування цивільної відповідальності.

Ви повинні надати роботодавцю документ, що підтверджує володіння такими полісами, та зробити це треба не пізніше першого дня стажування. Хто покриває вартість страховки? Це залежить від університету, в якому проходить навчання. Деякі ВНЗ покривають вартість цієї страховки, інші ні. В останньому випадку потрібно оплатити страховку самостійно.

Підсумовуючи, зауважимо, що, у будь-якому випадку, попри те, хто вибирав місце стажування, після урегулювання всіх формальностей під час стажування Ви отримаєте сертифікат про проходження практики. Рекомендуємо ретельно продумувати напрямок кар'єри, та, у цьому випадку, компанію для набуття досвіду краще вибирати самостійно. За підсумком, Ви не тільки продемонструєте самостійність в ухваленні рішень, але також зможете побудувати з роботодавців взаємини на такому рівні, що вони можуть перерости у довгострокове працевлаштування.

Підписуйтесь на наш Telegram канал та першими дізнавайтесь про акції, стипендії та знижки.

Підписатися

Безкоштовний підбір житла у Польщі

Пропозиція 0 грн

Компанія UP-STUDY пропонує абітурієнтам, які вступають на осінь 2024 безкоштовний пошук житла у Польщі.

Допомога тим, хто вступає до Польщі самостійно

Допомога при самостійному вступі

Вступаєте до Польщі самостійно? Виникли питання стосовно вступу? Відправте безкоштовну заявку на надання допомоги нашими спеціалістами.

Розрахуйте вартість навчання в Польщі

Калькулятор вартості

Розрахуйте вартість навчання в університеті, проживання, харчування та побутових витрат в Польщі під час навчання у зручному калькуляторі вартості.

Підберіть спеціальність та університет

Пошук спеціальності

Скористайтесь зручним пошуком, щоб підібрати спеціальність своєї мрії та обрати університет для вступу, в залежності від міста, освітнього рівня та мови, на якій Ви плануєте навчатись.

ГІД студента Польщі

Завантажте ГІД студента Польщі

Дізнайтесь актуальну інформацію про вступ, навчання та проживання в Польщі.

  • Стипендії та знижки
  • Вартість навчання
  • Необхідний рівень знання польської мови
  • Підтримка студентів
  • Документи необхідні для вступу
  • та багато іншого

Останні статті та новини