Стандарти польської освіти

134
Facebook Twitter
Стандарти польської освіти

Є перелік особливостей, що відрізняють освіту у РП та в Україні, яка підписала декларацію значно пізніше. Щоб розставити все місцями, у статті ми поговоримо про те, що є стандартом польської освіти.

Освіта в університетах Республіки Польща мало чим відрізняється від тієї, яка надається в інших країнах Європи. Це пов'язано з тим, що Польща разом з 29-ма іншими державами влітку 1999 року підписала Болонську декларацію, метою якої є створення єдиного європейського освітнього простору. Різниця спостерігається найчастіше лише у сумі оплати навчання, а також у методах складання іспитів, прийняття бакалаврських/магістерських робіт та перескладання сесій, оскільки ВНЗ у цих питаннях мають певну свободу. Є перелік особливостей, що відрізняють освіту у РП та в Україні, яка підписала декларацію значно пізніше. Щоб розставити все місцями, у статті ми поговоримо про те, що є стандартом польської освіти.

ВНЗ Польщі та особливості вступу до них

Як і в інших, індустріально розвинених країнах, на польській території успішно функціонують як державні, так і приватні університети. Вони мають свою освітню пропозицію, але кількість годин, а також перелік предметів на аналогічних спеціальностях, не відрізняються. Водночас є різниця у процесі зарахування. Публічні навчальні установи проводять конкурс на бюджетне відділення, в якому іноземці можуть взяти участь лише, маючи Карту Поляка або інші підстави, що прирівнюють до польського народу. В іншому випадку доведеться вчитися на платному відділенні, яке у півтора, а іноді й у два рази дорожче, ніж на аналогічних спеціальностях у приватному вищому навчальному закладі. Що стосується непублічних університетів, до них можна вступити без складання іспитів та демонстрації результатів зовнішнього національного оцінювання (що нерідко важливо для українців), лише за результатами співбесіди у порядку подачі заявок. Проте, не варто недооцінювати приватні ВНЗ. При простому вступі, вони проводять навчання на високому рівні, не поступаючись, а іноді й випереджаючи державні структури. Більш того, міжнародні, як часто називають приватні установи, мають сильну матеріально-технічну базу, а також налагоджені контакти з локальним та іноземним бізнесом, що допомагає отримати практичні знання та необхідний досвід.

Варто зауважити, що вступити до практично будь-якого університету Польщі можна не тільки під час літньої кампанії, а й взимку. Ті молоді люди, які з якихось причин пропустили час подачі документів, щоб почати навчання з жовтня, мають можливість підготувати їх та відправити відразу після офіційної інавгурації у більшості польських ВНЗ. Дати можуть відрізнятися у залежності від конкретної освітньої структури, але орієнтовно це буде також жовтень, а навчання у цьому випадку почнеться після завершення різдвяних свят з нового семестру.

Що властиво польським університетам, на відміну від українських ВНЗ?

Фахівці центру польської освіти UP-STUDY звертають увагу молодих людей на те, що заклади освіти РП, у першу чергу, орієнтовані на підготовку студентів таким чином, щоб вони з мінімальною затратою часу на адаптацію, відразу після отримання диплома приступали до роботи. Багато ВНЗ сильно дбають про придбання своїми студентами практичних навичок, таким чином, вони пропонують або допомагають знаходити місце стажування, розробляють проєкти мобільності та спільні програми з ВНЗ-партнерами з обміну досвідом. Водночас заохочується поєднання навчання з підробітком, головне, щоб не страждала успішність. Врахуйте, попри те, до якого ВНЗ Ви поступили, приватного або державного, тут відсутнє хабарництво. Хочете хорошу оцінку, та скласти сесію? Тоді вчіть матеріал. В іншому випадку Вас чекає перескладання, яке влетить у копієчку, або відрахування, за глибоку неуспішність.

Отже, польські ВНЗ дотримуються стандартів європейської якості. Програми розроблені за передовими методиками та відповідають всім нормам та вимогам локальних та міжнародних роботодавців. Проте, не варто думати, що вступивши до польського ВНЗ, Ви отримаєте всі на тарілці. Освіта у РП — трудомісткий процес, який вимагає повної самовіддачі, роботи над матеріалом та придбанням додаткових навичок. Сам факт зарахування не вирішує нічого.

Акція, що може Вас зацікавити

Безкоштовний курс польської мови

Пропозиція 900 грн/місяць 0 грн

Вступайте на осінь 2023 та отримуйте курс польської мови 50-100 годин безкоштовно

Допомога тим, хто вступає до Польщі самостійно

Допомога при самостійному вступі

Вступаєте до Польщі самостійно? Виникли питання стосовно вступу? Відправте безкоштовну заявку на надання допомоги нашими спеціалістами.

Розрахуйте вартість навчання в Польщі

Калькулятор вартості

Розрахуйте вартість навчання в університеті, проживання, харчування та побутових витрат в Польщі під час навчання у зручному калькуляторі вартості.

Підберіть спеціальність та університет

Пошук спеціальності

Скористайтесь зручним пошуком, щоб підібрати спеціальність своєї мрії та обрати університет для вступу, в залежності від міста, освітнього рівня та мови, на якій Ви плануєте навчатись.

ГІД студента Польщі

Завантажте ГІД студента Польщі

Дізнайтесь актуальну інформацію про вступ, навчання та проживання в Польщі.

  • Стипендії та знижки
  • Вартість навчання
  • Необхідний рівень знання польської мови
  • Підтримка студентів
  • Документи необхідні для вступу
  • та багато іншого
Завантажити у PDF

Останні статті та новини