Середній вік викладачів в університетах Польщі

5037
Facebook Twitter
Середній вік викладачів в університетах Польщі

У цій статті ми обговоримо особливості побудови академічної кар'єри студентами університетів РП, а також розповімо, який же середній вік викладачів польських структур освіти.

Плануючи навчання в одному з університетів Республіки Польща, багато абітурієнтів перед вибором конкретної навчальної структури ретельно досліджують її особливості, у тому числі й специфіку викладацького складу. У чому сходиться думка з останнього приводу більшості абітурієнтів, як резидентів країни, так і іноземців, так це у тому, що академічний персонал більшості польських ВНЗ має високу кваліфікацію, а значна частина наукових співробітників мають закордонний досвід роботи. Також варто відзначити, що викладачі приватних закладів освіти РП шукають та успішно знаходять підхід до кожного свого студента. Що ж стосується середнього віку викладачів польських університетів, він, фактично не відрізняється від того, який негласно присутній в інших ВНЗ Європи. У цій статті ми обговоримо особливості побудови академічної кар'єри студентами університетів РП, а також розповімо, який же середній вік викладачів польських структур освіти.

Приблизний середній вік викладачів університетів РП

У Польщі, як і у будь-якій іншій європейській державі викладацький склад включає асистентів та лекторів, котрі мають різні освітньо-кваліфікаційні ступені. Визначити середній вік всіх викладачів кожного з польських університетів — це непосильне завдання, але ми спробуємо його трохи спростити, позначивши рамки віку у залежності від досягнутого рівня або займаної посади.
Таким чином, asystent (асистенти викладача) найчастіше це співробітники 25-30-річного віку. Лектори, серед яких можуть бути як кандидати наук, так і доктора наук, найчастіше це співробітники у віці 30-60 (65) років. Мається на увазі, що лекції читати може академічний учитель, який досяг необхідного кваліфікаційного рівня, та, якщо є охота, до самого виходу на пенсію (для жінок — 60 років, для чоловіків — 65).

Якщо розглядати вік, в якому академічні працівники стають доцентами кафедри, кандидатами та докторами наук, то це вже залежить від особистісних прагнень, швидкості просування досліджень та інших важливих чинників.

Специфіка викладацького складу ВНЗ Польщі

Як державні, так і приватні установи вищої освіти Польщі можуть пишатися своїм персоналом. По-перше, значна частина викладачів мають іноземний досвід, набутий під час участі в європейських проектах мобільності аспірантів та молодих викладачів або за участю у масштабних міжнародних дослідженнях. По-друге, постійно розвиваючись та прагнучи відповідати займаній посаді, польські викладачі ніколи не зупиняються на досягнутому, черпаючи досвід з різних сфер діяльності та взаємодій з бізнес-партнерами ВНЗ. Попри те, що рівень викладання високий як у приватних, так і у державних установах освіти, все ж є різниця, у структурі якого типу здобувати фах. Як підкреслюють фахівці UP-STUDY, українцям, та іншим іноземцям набагато комфортніше навчатися у приватних установах, оскільки викладачі таких ВНЗ шукають та успішно знаходять підхід до кожного зі своїх учнів, тим самим розкриваючи у них не тільки професійний, а й особистісний потенціал.

Підбиваючи підсумки, варто підкреслити, що, по суті, вік викладачів не так важливий, головне — щоб вони відповідали займаній посаді, а також могли з легкістю передати знання майбутнім фахівцям. Будувати академічну кар'єру у Польщі можна починати ще зі студентської лави, тим більше, що для цього створені всі умови. Також, завдяки диплому, котрий котується всюди, навіть на половині наукового шляху можна продовжити роботу у будь-якій з держав Європи та світу.

Акція, що може Вас зацікавити

Знижка 200-300 євро при вступі в Академію Фінансів та Бізнесу Вістула

Пропозиція

Вступайте на осінь 2021 в Академію Вістула та оплачуйте навчання з ексклюзивною знижкою

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини