Робота в університеті у Польщі — кар'єра, обов'язки та заробіток

182
Facebook Twitter
Робота в університеті у Польщі — кар'єра, обов'язки та заробіток

Після навчання в одному з університетів Польщі, не всі учні прагнуть йти з академічного середовища. Розглянемо нюанси щодо викладацької діяльності детальніше у статті.

Після навчання в одному з університетів Польщі, не всі учні прагнуть йти з академічного середовища. Значна частина молодих людей бажають побудувати кар'єру викладача. Всі юридичні аспекти, що стосуються вимог, обов'язків та академічних ступенів викладачів, визначені у Законі від 20 липня 2018 року — «Закон про вищу освіту та науку». Розглянемо нюанси щодо викладацької діяльності детальніше у статті.

Академічні викладачі: особливості роботи в університеті Польщі

Вчений-викладач займається проведенням занять для студентів, кураторством та рецензуванням бакалаврських, магістерських та докторських дисертацій, а також екзаменаційною або дослідницькою роботою. Конкретне коло обов'язків залежить від посади. Варто зауважити, що для проведення лекцій, потрібно мати досвід, тому молоді вчені починають кар'єру з позиції асистента кафедри або викладача практичних занять.

Хто може стати співробітником університету? У законі вказується, що для того, щоб працювати викладачем, необхідно мати кваліфікацію, зазначену у статуті університету, а також повну дієздатність та мати повні публічні права. Кандидат на посаду учителя не може бути підданий дисциплінарному стягненню чи осуду щодо остаточного вироку за умисний злочин або податкове правопорушення.

Відділ академічного персоналу

Кожен академічний викладач належить до однієї з трьох зайнятих груп. Залежно від групи, співробітник університету має дещо різні обов'язки. Які саме? Це:

  • Педагогічний персонал — навчає та виховує студентів та докторантів.
  • Науково-дослідні працівники — проводять науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи.
  • Науково-дослідний та викладацький склад — вони займаються як навчанням студентів та докторантів, так і дослідницькою роботою.

Вимоги та обов'язки, які висуваються до польських викладачів

Академічний викладач може працювати в якості професора, доктора університету, доцента або асистента. Залежно від посади вимоги, що пред'являються до кандидата, можуть трохи відрізнятися. Асистент може вже мати ступінь магістра, а, щоб балотуватися на доцента, йому потрібно мати докторський ступінь. Для того, щоб стати професором університету, слід досягти відповідного звання. Професором освітньої установи також можуть бути оголошені особи, які мають значні дидактичні або наукові досягнення.

Статут університету може вказувати інші посади (крім вищезазначених), для викладачів, такі як доцент, запрошений професор або старший викладач.

Докладний обсяг обов'язків академічного викладача визначається ректором, водночас як, у загальному, обсяг завдань співробітників університету містить навчання та виховання студентів або докторантів та/або ведення наукової діяльності. Робота може бути виконана всередині або за межами університету.

Заробітна плата академічних викладачів

Розмір заробітної плати працівників державного університету визначається законом. З часу останнього розпорядження міністра науки та вищої освіти, виданого 25 вересня 2018 року, мінімальна базова винагорода професора у державному університеті становить 6410 злотих брутто.

Підсумовуючи, фахівці UP-STUDY підкреслюють, що викладачі-науковці мають можливість скористатися додатковими привілеями. Серед них варто відзначити: виплати на розвиток (після початку роботи) у розмірі двомісячної базової заробітної плати, професійне навчання коштом університету, відпустку (оплачувану чи неоплачувану) для наукових та мистецьких цілей, а також щорічну відпустку для оздоровлення після 10 років роботи в університеті. За підсумком, якщо Ви бажаєте розвиватися в академічному напрямі після отримання диплома в одному з університетів РП, то у даній європейській країні для цього створені всі умови.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал та першими дізнавайтесь про акції, стипендії та знижки.

Підписатися

Акція, що може Вас зацікавити

Знижка 200-300 євро при вступі в Академію Фінансів та Бізнесу Вістула

Пропозиція

Вступайте на осінь 2023 в Академію Вістула та оплачуйте навчання з ексклюзивною знижкою

Допомога тим, хто вступає до Польщі самостійно

Допомога при самостійному вступі

Вступаєте до Польщі самостійно? Виникли питання стосовно вступу? Відправте безкоштовну заявку на надання допомоги нашими спеціалістами.

Розрахуйте вартість навчання в Польщі

Калькулятор вартості

Розрахуйте вартість навчання в університеті, проживання, харчування та побутових витрат в Польщі під час навчання у зручному калькуляторі вартості.

Підберіть спеціальність та університет

Пошук спеціальності

Скористайтесь зручним пошуком, щоб підібрати спеціальність своєї мрії та обрати університет для вступу, в залежності від міста, освітнього рівня та мови, на якій Ви плануєте навчатись.

ГІД студента Польщі

Завантажте ГІД студента Польщі

Дізнайтесь актуальну інформацію про вступ, навчання та проживання в Польщі.

  • Стипендії та знижки
  • Вартість навчання
  • Необхідний рівень знання польської мови
  • Підтримка студентів
  • Документи необхідні для вступу
  • та багато іншого
Завантажити у PDF

Останні статті та новини