Робота після педагогіки у Польщі — напрямки, заробіток, перспективи

645
Facebook Twitter
Робота після педагогіки у Польщі — напрямки, заробіток, перспективи

Які кар'єрні можливості пропонують педагогічні дослідження? Чи є викладач прибутковою професією на даний час та які перспективи розвитку? Обговоримо поставлені питання у статті.

Терпіння, співчуття, відповідальність, ентузіазм та легкість у спілкуванні — ось основні якості, якими повинен володіти педагог. Щоб практикувати цю професію, необхідно отримати якісну освіту, вивчити теорію та методику навчання, психологічні та соціальні умови. Які кар'єрні можливості пропонують педагогічні дослідження? Де отримати професію та як знайти роботу для випускників у Польщі, серед яких чималий відсоток українців та інших іноземців? Чи є викладач прибутковою професією на даний час та які перспективи розвитку? Обговоримо поставлені питання у статті.

В якому з університетів Польщі варто вивчати педагогіку?

Фахівці UP-STUDY звертають увагу на те, що не обов'язково вибирати профільний університет, щоб вчитися на педагога, нерідко дані дослідження є у кращих приватних бізнес-ВНЗ. Щоб висока якість поєднувалася зі справедливою платою за навчальний рік, варто віддати перевагу одній з наступних структур:

У запропонованих структурах Ви знайдете потрібні напрямки, більш того, зможете зануритися у інтернаціональне середовище, отримуючи професію з представниками багатьох країн, а диплом — відкриє можливості працевлаштування майже у будь-якій точці світу.

Які можливості пропонують педагогічні дослідження у РП?

Педагогіка є однією з соціальних наук, яка займається вивченням освітніх процесів. Це наука про освіту, ї сутність та цілі, а також про методи та організацію процесу навчання. Сучасна педагогіка — це міждисциплінарна область, яка охоплює освіту у широкому контексті. Тому у ході педагогічних досліджень можна вибрати безліч спеціалізацій, які визначають подальший кар'єрний шлях. Очікується, що випускники будуть працювати не тільки у школі чи дитячому садку, але й у неурядових організаціях, установах культури або засобах масової інформації.

Типи педагогіки та робочі місця

На факультетах педагогіки можуть бути запропоновані наступні спеціальності:

 • культурна анімація — випускники можуть працювати в установах культури, громадських організаціях;
 • дошкільна та шкільна освіта — робота, очевидно, як дошкільним та початковим шкільним учителем, так і шкільним педагогом, позашкільним учителем;
 • педагогіка — робота чекає випускників у дитячому саду, в якості помічника з сімейних питань, у початковій школі та у центрах з догляду та вихованню;
 • спеціальна педагогіка — робота з інвалідами. Можна працювати вчителем у спеціальній школі, дитячому садку та інтеграційних школах, консультаційних центрах або центрах догляду та реабілітації;
 • соціальна робота — випускники знайдуть роботу у центрах соціальної допомоги, сімейної допомоги, кризового втручання, громадських центрах денного догляду, будинках соціальної допомоги та НУО, громадських організаціях або в якості педагога у дитячому будинку.

Доступно безліч інших напрямків досліджень.

На який заробіток можуть розраховувати педагоги у Польщі?

Заробітна плата вчителів різниться у залежності від того, чи почали вони працювати у державному або приватному секторі, за місцем роботи, обсягом обов'язків та досвіду. Існує багато змінних, тому ми представимо медіану валової щомісячної винагороди (на основі Національного обстеження винагород) для декількох популярних посад:

 • учитель дошкільної освіти — 3700 злотих;
 • дошкільний педагог — 3700 злотих;
 • спеціальний педагог — 3300 злотих;
 • шкільний педагог — 3500 злотих;
 • аніматор культури — 2800 зл.

Отже, професія педагога затребувана у РП, оскільки є нестача кваліфікованого персоналу.

Підписуйтесь на наш Telegram канал та першими дізнавайтесь про акції, стипендії та знижки.

Підписатися

Знижка 200-300 євро при вступі в Академію Фінансів та Бізнесу Вістула

Пропозиція

Вступайте на осінь 2023 в Академію Вістула та оплачуйте навчання з ексклюзивною знижкою

Допомога тим, хто вступає до Польщі самостійно

Допомога при самостійному вступі

Вступаєте до Польщі самостійно? Виникли питання стосовно вступу? Відправте безкоштовну заявку на надання допомоги нашими спеціалістами.

Розрахуйте вартість навчання в Польщі

Калькулятор вартості

Розрахуйте вартість навчання в університеті, проживання, харчування та побутових витрат в Польщі під час навчання у зручному калькуляторі вартості.

Підберіть спеціальність та університет

Пошук спеціальності

Скористайтесь зручним пошуком, щоб підібрати спеціальність своєї мрії та обрати університет для вступу, в залежності від міста, освітнього рівня та мови, на якій Ви плануєте навчатись.

ГІД студента Польщі

Завантажте ГІД студента Польщі

Дізнайтесь актуальну інформацію про вступ, навчання та проживання в Польщі.

 • Стипендії та знижки
 • Вартість навчання
 • Необхідний рівень знання польської мови
 • Підтримка студентів
 • Документи необхідні для вступу
 • та багато іншого

Останні статті та новини