Професії, які можуть зникнути з приходом роботів — прогноз 2025 року

159
Facebook Twitter
Професії, які можуть зникнути з приходом роботів — прогноз 2025 року

Які саме професії можуть зникнути, та на кого можуть перекваліфікуватися, наприклад, телемаркетер або офісні працівники? Обговоримо ці питання у статті

До 2025 року попит на представників п'яти популярних професій сьогодні, зменшиться, або вони практично зникнуть. Такий прогноз склали представники Kodilla.com. Хоча обов'язки, які вони виконують, будуть прийняті машинами, фахівці, замість того, щоб уникнути безробіття, стануть більш високооплачуваними експертами інших напрямків, тому що, як з'ясовується, вони мають навички вартістю у тисячі злотих. Які саме, та на кого можуть перекваліфікуватися, наприклад, телемаркетер або офісні працівники? Обговоримо ці питання у статті, через що її варто прочитати абітурієнтам, студентам та випускникам університетів Республіки Польща.

Машини створять 133 мільйони нових робочих місць

Автоматизація, роботизація та ШІ, котрі динамічно розвиваються, також мають іншу сторону медалі. Тому що вони призводять до того, що у деяких видах діяльності, особливо рутинної та тієї, котра повторюється, людська праця стає непотрібною. У свою чергу, делегування обов'язків машинам неминуче веде до зникнення деяких професій, що підтверджується національними та глобальними звітами:

 • За даними Глобального інституту McKinsey, до 2030 року 800 мільйонів осіб зіткнуться з необхідністю перейти на іншу професію.
 • У звіті Всесвітнього економічного форуму йдеться, що до 2022 року без своїх професій залишиться 75 мільйонів фахівці, серед яких: бухгалтери, секретарі, листоноші та промислові робітники.
 • Прогнози експертів зі школи онлайн-програмування Kodilla.com показують, що до 2025 року на польському ринку праці знизиться попит на представників як мінімум п'яти популярних сьогодні професій.

Водночас одні й ті ж машини швидко компенсують понесені втрати та при значному перевищенні. Десятки мільйонів нових робочих місць буде створено замість старих:

 • Всесвітній економічний форум говорить про появу у найближчі 2 роки 133 мільйонів робочих місць для співробітників, що спеціалізуються у таких областях, як програмування, аналіз даних або підтримка клієнтів.
 • За оцінками польського міністерства відцифрування, до 2025 року у Польщі буде потрібно не менш ніж 200 000 осіб-фахівців зі створення штучного інтелекту.
 • З іншого боку, експерти з Kodilla.com вивчили схильність людей, які ризикують втратити роботу через машин, та вказали, які професії вони можуть отримати, щоб забезпечити найкращі умови праці та рівень заробітної плати, ніж раніше.

Бухгалтер, касир, портьє, телемаркетер, офісний працівник — прогноз реорганізації та порівняння доходів

Фахівці центру польської освіти UP-STUDY звертають увагу на те, що у Польщі, згідно з оцінками, бухгалтери, касири, телемаркетери, адміністратори та офісні працівники піддаються найбільшому ризику втратити роботу через машини. Експерти прогнозують, що у найближчі 5 років попит на ці професії значно знизиться або повністю зникне. Втрата роботи, однак, не означає бачення безробіття. Аналіз схильності представників цих професій показав, що вони мають компетенціями вартістю у тисячі злотих. Якщо вони перекваліфіковуються, щоб працювати на інших посадах, то обов'язково отримають кращі умови праці та привабливіші рівні оплати. Зразкові варіанти перекваліфікації:

 • Касир стане кращим програмістом.
 • Бухгалтер стане фахівцем з Big Дата.
 • Офісний працівник може перепрофілюватися в UX Designer.
 • Телемаркетер може відбутися, як фахівець з персоналу.
 • Рецепціоніст може тестувати програмне забезпечення.

Підсумовуючи, зауважимо, що майбутнє ближче, ніж, здається. Деяким фахівцям вже сьогодні потрібно думати про те, в які напрямки краще перепрофілюватися. В іншому, на будь-якій посаді за будь-якою спеціальністю потрібно отримувати додаткові компетенції, щоб мати цінність на локальному та глобальному ринку праці.

Акція, що може Вас зацікавити

Знижка 200-300 євро при вступі в Академію Фінансів та Бізнесу Вістула

Пропозиція

Вступайте на осінь 2023 в Академію Вістула та оплачуйте навчання з ексклюзивною знижкою

Допомога тим, хто вступає до Польщі самостійно

Допомога при самостійному вступі

Вступаєте до Польщі самостійно? Виникли питання стосовно вступу? Відправте безкоштовну заявку на надання допомоги нашими спеціалістами.

Розрахуйте вартість навчання в Польщі

Калькулятор вартості

Розрахуйте вартість навчання в університеті, проживання, харчування та побутових витрат в Польщі під час навчання у зручному калькуляторі вартості.

Підберіть спеціальність та університет

Пошук спеціальності

Скористайтесь зручним пошуком, щоб підібрати спеціальність своєї мрії та обрати університет для вступу, в залежності від міста, освітнього рівня та мови, на якій Ви плануєте навчатись.

ГІД студента Польщі

Завантажте ГІД студента Польщі

Дізнайтесь актуальну інформацію про вступ, навчання та проживання в Польщі.

 • Стипендії та знижки
 • Вартість навчання
 • Необхідний рівень знання польської мови
 • Підтримка студентів
 • Документи необхідні для вступу
 • та багато іншого
Завантажити у PDF

Останні статті та новини