Професії, актуальні на ринку праці сьогодні та у майбутньому

245
Facebook Twitter
Професії, актуальні на ринку праці сьогодні та у майбутньому

Які професії можна включити до групи найбільш затребуваних, та оцінених найближчим часом? Яка професія тільки з'являється на ринку, та через кілька буде надзвичайно важлива? Про це ми поговоримо у статті.

Кілька років тому профорієнтація, біржовий маклер або веб-майстер були професіями, про які чули в основному з американських фільмів. Розвиток економіки не зайняв багато часу, щоб сформувати попит не тільки на них, а й на інші професії, визнані на локальному та глобальному ринках праці. Які професії можна включити до групи найбільш затребуваних, та оцінених найближчим часом? Яка професія тільки з'являється на ринку, та через кілька буде надзвичайно важлива? Про це ми поговоримо у статті.

Які професії затребувані на ринку праці та мають перспективи подальшого зростання?

Фахівці UP-STUDY звертають увагу на те, що тенденції ринку праці змінюються, а проте, є ті напрямки, в яких висококваліфіковані кадри цінуються зараз та будуть затребуваними у майбутньому. Серед них варто відзначити:

 • IT, телекомунікації, Інтернет та інформаційні технології;
 • біотехнологія та її застосування;
 • охорона навколишнього середовища;
 • експлуатація моря та морського дна;
 • підтримка регіональних інтеграційних процесів;
 • сучасні фінансові операції, електронний банкінг, електронна комерція;
 • охорона здоров'я, розвиток ставлення до здоров'я, догляд вдома;
 • охорона здоров'я для літніх людей;
 • інформація, популярна культура, індустрія розваг;
 • освіта.

Зараз сучасні технології стають повсякденним життям. Інтернет та мобільна телефонія є основою для багатьох компаній. Не дивно, що ІТ-фахівці та фахівці з ІКТ затребувані. Це також буде у майбутньому, але вони повинні будуть відповідати вимогам ринку. Та це, відповідно до тенденції пошуку комплексних фахівців, говорить про попит на мехатроніку. Ця професія, яка асоціюється з науковою фантастикою, представляє поєднання механіки, інформатики та електроніки. Одним словом, людина, яка працює скрізь, де використовується складне устаткування.

Розвиток Інтернету пов'язаний з попитом на фахівців зі створення комп'ютерних мереж. Все більше компаній хочуть мати власні системи швидкого обміну інформацією для поліпшення діяльності.

Також не вистачає веб-майстрів. Їх робота більше не пов'язана зі створенням сайтів, які є вітриною компанії. Все частіше вони стикаються з проблемою створення систем, які поліпшать обслуговування клієнтів або повністю позбавлять від необхідності зустрічатися з ними, економлячи не тільки час, а й гроші.

Інтернет є основним інструментом для банківських операцій для багатьох людей. Тому не дивно, що банки все частіше шукають людей, які зможуть об'єднати знання банкіра та фінансиста з обслуговуванням клієнтів через Інтернет. Фінансовий, страхової чи інвестиційний консалтинг також будуть розвиватися, тому що європейці ставлять собі питання, що робити із заробленими грошима та як вигідно їх інвестувати.

Торгівля також рухається у бік Інтернету. Інтернет-магазини множать свій прибуток, щоб побити нові рекорди продажів щорічно. За всіма прогнозами, збільшиться попит на фахівців, що надають послуги навчання, які будуть використовувати знання з багатьох областей у своїй роботі.

У зв'язку з такими змінами психологи та психотерапевти також не можуть скаржитися на відсутність робочого місця, оскільки багатьом з них доведеться допомогти прийняти зміни та пристосуватися до нових реалій та вимог ринку праці. Пов'язаною професією, яка вже має великий попит, є парламентер. Це як фахівець з переговорів зі злочинцями, так і парламентер, який допомагає домовитися про фінансові умови великих угод.

Підбиваючи підсумки, варто зауважити, що кожне із зазначених напрямів та професій має попит зараз та буде користуватися ним у майбутньому. Динаміка розвитку нових технологій означає, що попит на всебічно освічених працівників зі знаннями та досвідом, іноді характерними для декількох різних областей, зростає. За прогнозами фахівців, тільки люди, які швидко реагують на зміни, постійно покращують освіту та не бояться змінити професію, навіть кілька разів за кар'єру, зможуть залишитися на ринку праці. Тому що часи, коли професійна кар'єра починалася та закінчувалася на одному заводі, — це вже історія.

Акція, що може Вас зацікавити

Знижка 150-200 євро при вступі у Університет Бізнесу у Вроцлаві

Пропозиція

Вступайте на осінь 2021 у Університет Бізнесу та оплачуйте навчання з ексклюзивною знижкою

Допомога тим, хто вступає до Польщі самостійно

Допомога при самостійному вступі

Вступаєте до Польщі самостійно? Виникли питання стосовно вступу? Відправте безкоштовну заявку на надання допомоги нашими спеціалістами.

Розрахуйте вартість навчання в Польщі

Калькулятор вартості

Розрахуйте вартість навчання в університеті, проживання, харчування та побутових витрат в Польщі під час навчання у зручному калькуляторі вартості.

Підберіть спеціальність та університет

Пошук спеціальності

Скористайтесь зручним пошуком, щоб підібрати спеціальність своєї мрії та обрати університет для вступу, в залежності від міста, освітнього рівня та мови, на якій Ви плануєте навчатись.

ГІД студента Польщі

Завантажте ГІД студента Польщі

Дізнайтесь актуальну інформацію про вступ, навчання та проживання в Польщі.

 • Стипендії та знижки
 • Вартість навчання
 • Необхідний рівень знання польської мови
 • Підтримка студентів
 • Документи необхідні для вступу
 • та багато іншого
Завантажити у PDF

Останні статті та новини