Вітаємо на оновленому сайті компанії UP-STUDY. Тепер він став ще зручнішим.

Жінка в ІТ-індустрії. Де отримувати спеціальність напрямки IT?

77
Facebook Twitter
Жінка в ІТ-індустрії. Де отримувати спеціальність напрямки IT?

Всього п'ять років тому, участь жінок у рекрутингу, пов'язаному з ІТ, була незначною. Сьогодні леді складають 20% всіх кандидатів, половина з яких — програмісти.

Всього п'ять років тому, участь жінок у рекрутингу, пов'язаному з ІТ, була незначною. Сьогодні леді складають 20% всіх кандидатів, половина з яких — програмісти. Крім того, можна побачити зростання інтересу жінок до найбільш затребуваним у галузі мов програмування, які, згідно з дослідженнями, ІТ-фахівці з молодих вікових груп знають краще, ніж їх однолітки.


У 2017 році тільки 10% жінок обіймали посади програмістів. Сьогодні, за оцінками експертів, ця цифра досягає 20% та постійно зростає. Крім того, як можна прочитати у звіті Hackerrank «Звіт 2019 Women in Tech Report», майже 60% програмістів у віці 21 року та молодше використовують одну з найпривабливіших мов програмування на ринку, а саме Java, краще, ніж їхні колеги.

Пані з Java та тестування

Програмісти — це не тільки фахівці з Java. Великий інтерес спрямований на JavaScript та Python. Переважну більшість жінок можна знайти на позиціях, пов'язаних з тестуванням програмного забезпечення. Крім того, в останні роки експерти спостерігали значне збільшення числа заяв жінок на технологічні посади та ті, які пов'язані з управлінням ІТ (наприклад, Agile Coach, Scrum Master).

Зростаючий інтерес жінок до IT-індустрії підкреслюють експерти з ринку навчання. Дані показують, що кожна п'ята людина, яка звертається в IT-сферу, є представником прекрасної статі.

Яка ситуація зі студентами, котрі отримують професію у напрямку інформаційних технологій?

Збільшення числа жінок у сфері ІТ є результатом зростаючого усвідомлення привабливості цієї професії. Хоча число студентів, які вивчають інформаційні технології у польських ВНЗ, зростає, вони як і раніше становлять лише 14,6% тих, що вивчають IT.

Попри пропаганду курсів, які обіцяють зробити з людини, котра ніколи не стикається зі сферою ІТ затребуваного фахівця всього за 2-3 місяці, повноцінна освіта є важливим елементом. В ІТ-індустрії можна займатися не тільки прямими завданнями. Цікаві висновки з цього питання дає звіт «Сильні жінки в ІТ-2019», підготовлений Come Creations Group.

Дослідження було присвячене жінкам, що займають керівні посади у цій галузі. Виходить, що у корпораціях переважають жінки з економічною освітою (40%), ІТ (26%) та гуманітарні науки (22%).

Говорячи про те, де краще отримувати профільну освіту, фахівці UP-STUDY рекомендують розглянути такі обрані ВНЗ:

  • Університет Бізнесу у Вроцлаві
  • Вроцлавську Політехніку

Підсумовуючи, варто підкреслити, що ІТ-індустрія ставить перед жінками все цікавіші завдання. Нещодавно у мережі з'явилося оголошення, що інформує про набір співробітників на посади до Центрального антикорупційного бюро.

CBA шукає програмістів, менеджерів проєктів, системних та мережевих адміністраторів, фахівців з кібербезпеки, комп'ютерних експертів та людей, які займаються підтримкою ІТ. Що важливо, у вакансіях вказані компетенції, якими повинен володіти потенційний співробітник, а стать не має значення. Якщо Ви хочете працювати у Центробанку або іншому відомстві, компанії, корпорації, того, що Ви хороший фахівець — досить, це гарантує стабільну зайнятість та хороший дохід.

Акція, що може Вас зацікавити

Швидкий вступ до Польщі

Акція 3490 грн 1500 грн

Для бажаючих вступати самостійно. Отримайте документ про зарахування від ВНЗ та переклад документів

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини