Жінка в ІТ-індустрії. Де отримувати спеціальність напрямки IT?

564
Facebook Twitter
Жінка в ІТ-індустрії. Де отримувати спеціальність напрямки IT?

Всього п'ять років тому, участь жінок у рекрутингу, пов'язаному з ІТ, була незначною. Сьогодні леді складають 20% всіх кандидатів, половина з яких — програмісти.

Всього п'ять років тому, участь жінок у рекрутингу, пов'язаному з ІТ, була незначною. Сьогодні леді складають 20% всіх кандидатів, половина з яких — програмісти. Крім того, можна побачити зростання інтересу жінок до найбільш затребуваним у галузі мов програмування, які, згідно з дослідженнями, ІТ-фахівці з молодих вікових груп знають краще, ніж їх однолітки.


У 2017 році тільки 10% жінок обіймали посади програмістів. Сьогодні, за оцінками експертів, ця цифра досягає 20% та постійно зростає. Крім того, як можна прочитати у звіті Hackerrank «Звіт 2019 Women in Tech Report», майже 60% програмістів у віці 21 року та молодше використовують одну з найпривабливіших мов програмування на ринку, а саме Java, краще, ніж їхні колеги.

Пані з Java та тестування

Програмісти — це не тільки фахівці з Java. Великий інтерес спрямований на JavaScript та Python. Переважну більшість жінок можна знайти на позиціях, пов'язаних з тестуванням програмного забезпечення. Крім того, в останні роки експерти спостерігали значне збільшення числа заяв жінок на технологічні посади та ті, які пов'язані з управлінням ІТ (наприклад, Agile Coach, Scrum Master).

Зростаючий інтерес жінок до IT-індустрії підкреслюють експерти з ринку навчання. Дані показують, що кожна п'ята людина, яка звертається в IT-сферу, є представником прекрасної статі.

Яка ситуація зі студентами, котрі отримують професію у напрямку інформаційних технологій?

Збільшення числа жінок у сфері ІТ є результатом зростаючого усвідомлення привабливості цієї професії. Хоча число студентів, які вивчають інформаційні технології у польських ВНЗ, зростає, вони як і раніше становлять лише 14,6% тих, що вивчають IT.

Попри пропаганду курсів, які обіцяють зробити з людини, котра ніколи не стикається зі сферою ІТ затребуваного фахівця всього за 2-3 місяці, повноцінна освіта є важливим елементом. В ІТ-індустрії можна займатися не тільки прямими завданнями. Цікаві висновки з цього питання дає звіт «Сильні жінки в ІТ-2019», підготовлений Come Creations Group.

Дослідження було присвячене жінкам, що займають керівні посади у цій галузі. Виходить, що у корпораціях переважають жінки з економічною освітою (40%), ІТ (26%) та гуманітарні науки (22%).

Говорячи про те, де краще отримувати профільну освіту, фахівці UP-STUDY рекомендують розглянути такі обрані ВНЗ:

Підсумовуючи, варто підкреслити, що ІТ-індустрія ставить перед жінками все цікавіші завдання. Нещодавно у мережі з'явилося оголошення, що інформує про набір співробітників на посади до Центрального антикорупційного бюро.

CBA шукає програмістів, менеджерів проєктів, системних та мережевих адміністраторів, фахівців з кібербезпеки, комп'ютерних експертів та людей, які займаються підтримкою ІТ. Що важливо, у вакансіях вказані компетенції, якими повинен володіти потенційний співробітник, а стать не має значення. Якщо Ви хочете працювати у Центробанку або іншому відомстві, компанії, корпорації, того, що Ви хороший фахівець — досить, це гарантує стабільну зайнятість та хороший дохід.

Акція, що може Вас зацікавити

Знижка 200-300 євро при вступі в Академію Фінансів та Бізнесу Вістула

Пропозиція

Вступайте на осінь 2021 в Академію Вістула та оплачуйте навчання з ексклюзивною знижкою

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини