Права та обов'язки студентів у ВНЗ Польщі

5857
Facebook Twitter
Права та обов'язки студентів у ВНЗ Польщі

У даній статті ми розглянемо ряд загальноприйнятих правил, що стосуються як навчальних закладів, так і іноземних студентів.

Отримання вищої освіти та придбання європейського диплома у Республіці Польща — це перспективний вклад у своє майбутнє. Більшість українських абітурієнтів обирають польські ВНЗ для навчання через якісну освіту за сучасними методиками викладання, територіальну близькість та схожість культурних аспектів. Вирушаючи на навчання до Польщі, кожному студенту з України фахівці UP-STUDY рекомендують ознайомитися зі зведенням правил та обов'язків, які встановлюють вищі навчальні заклади. З цієї причини, у даній статті ми розглянемо ряд загальноприйнятих правил, що стосуються як навчальних закладів, так і іноземних студентів.

Спектр обов'язків студентів польських ВНЗ

Іноземним студентам необхідно дотримуватися таких правил, встановлених у вищих навчальних закладах, під час навчання:

 • систематичне відвідування дисциплін, зазначених у навчальному плані, для придбання теоретичних та практичних навичок за фахом;
 • дбайливе ставлення до майна університету: предметів меблів, інвентарю, підручників, обладнанню, приладів у лабораторних приміщеннях;
 • дотримання чистоти у приміщеннях та участь у роботах з прибирання території та інших культурно-побутових об'єктів університету;
 • проходження навчальної практики та виконання у строки необхідних вимог/завдань за навчальним планом;
 • своєчасне відвідування занять. Пропуск занять без поважної причини може спричинити ряд попереджень/доган, а систематичні прогули — виключення з ВНЗ;
 • не створювати будь-якого роду перешкод у навчанні однокурсників, а також поважати гідність та таланти викладачів та інших студентів;
 • дотримання дрес-коду, встановленого в обраному Вами ВНЗ;
 • підтримання гарної репутації та престижу університету. Студенти не повинні допускати аморальних та інших дій, що суперечать законодавству Республіки Польща;
 • студентам забороняється без дозволу декана, викладача або адміністрації ВНЗ виносити майно із навчальних приміщень університету.

Права студентів та обов'язки адміністрації університетів Польщі

 • Деканат університету зобов'язаний видати документ, що підтверджує факт навчання студента у конкретному ВНЗ. Він називається студентським квитком. Володарям даного посвідчення відривається ряд привілеїв — це пільги на проїзд, різні знижки у культурно-розважальних закладах, безкоштовне відвідування музеїв та виставок.
 • Адміністрація ВНЗ повинна забезпечити студентів якісною програмою навчання, практикою, та створити комфортні умови для відвідування занять, зазначених у навчальному плані.
 • Учні університету мають можливість отримувати стипендію за видатні успіхи у навчанні або інші здібності спортивного та творчого напрямку.

 • Студенти можуть вільно висловлювати власну думку та особисті переконання, якщо вони не суперечать законам Польщі.
 • Молоді люди, що вчаться в університеті Польщі, мають право взяти академічну відпустку на семестр або один навчальний рік за станом здоров'я, для написання наукової роботи або при народженні дитини.
 • Університет, який володіє житловим фондом, зобов'язаний надати місце у гуртожитку для студентів, які потребують житло на час навчання.

У висновку, ми можемо сказати, що вступивши до польського ВНЗ, до студента автоматично закріплюються важливі обов'язки, які він повинен знати та виконувати. Вони необхідні для комфортного та ефективного навчання, формування правильних життєвих цінностей, саморозвитку. Крім того, студенту слід вивчити свої права на час навчання у вищому навчальному закладі. Знання своїх прав та обов'язків допоможе студентам вільно отримувати знання в обраній ними спеціальності, та забезпечити безконфліктне існування в університетському середовищі.

Акція, що може Вас зацікавити

Знижка на вступ для 10 класників

Акція 499 євро 4000 грн

Пакет "Все Включено" зі спеціальною знижкою для учнів 10 класу

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини