Популярні види спорту у Польщі. Відомі польські спортсмени

1804
Facebook Twitter
Популярні види спорту у Польщі. Відомі польські спортсмени

У цій статті ми розглянемо більш детально основні види спорту, які полюбилися поляками, та біографію всесвітньо відомих спортсменів Польщі.

У наш час, спорт займає важливу частину життя кожної людини. Деякі регулярно відвідують спортивні секції або ходять у спортзали, інші — активно вболівають за улюблені команди/спортсменів на різних чемпіонатах, міжнародних змаганнях. У Республіці Польща, спорт розвинений на високому рівні. Футбол, волейбол, велоспорт, регбі, гірськолижний, водний спорт — це далеко не всі спортивні захоплення, які популярні серед польських громадян. Далі, у цій статті ми розглянемо більш детально основні види спорту, які полюбилися поляками, та біографію всесвітньо відомих спортсменів Польщі.

Спортивні змагання, які мають популярність серед поляків

1. Футбол. У даний час, він є одним із видів спорту, що має великий попит серед польських громадян. Статистика говорить, що більш ніж 400 тис. жителів країни професійно або собі на втіху займаються футболом. Перші висококласні футбольні клуби у Польщі були засновані у 90-х роках, а у 1921 році польська національна збірна, яка управляється польською Футбольною асоціацією, зіграла вперше свій міжнародний матч. На сьогодні, у РП є сотні аматорських та професійних команд, організованих у національну першу лігу та регіональні ліги різних рівнів. Домашнім полем Польщі вважається Варшавський Національний Стадіон.

2. Волейбол. Цей вид спорту у Польщі знаходиться на другому місці за популярністю після футболу. Особливо відомим він став у останньому десятилітті. Жіноча збірна з волейболу була триразовим призером на

чемпіонаті світу, та ставала дворазовим бронзовим призером на Олімпійських іграх.

3. Водний спорт. Польща багата водними ресурсами. Вона має дві великі річки, красиві озера, а з північного боку країна омивається Балтійським морем, тому поляки активно використовують дані ресурси для занять водними видами спорту. Щороку, спортивні комплекси організовують змагання з веслування, яхтингу, перегонів на катерах. Спортсмени Польщі дуже сильні у водних видах спорту, тому займають призові місця на Олімпійських іграх. Оскільки, поляки люблять активно проводити свій вільний час, то серфінг, водні лижі, вейкбординг, сплави на байдарках — дуже популярні у літній період.

Відомі спортсмени Польщі

1. Роберт Левандовскі — найвідоміший польський футболіст. Він є стайкером клубу «Баварія» та капітаном польської національної збірної. Любов до спорту Роберту передалася у спадок від батьків. Успіху у футбольній кар'єрі Левандовскі досягнув наполегливою працею у відпрацюванні техніки, та регулярним відвідуванням додаткових занять.

2. Каміл Стох — кращий спортсмен 2017 року у категорії стрибків на лижах з трампліна. Він став чемпіоном світу у командних змаганнях, завоював перемогу на престижному турнірі чотирьох трамплінів, та був триразовим Олімпійським чемпіоном.

3. Матеуш Кушнеревіч — це один з кращих яхтсменів Польщі. Він є бронзовим призером на Олімпійських іграх 2004 року та чемпіоном літніх Олімпійських ігор 1996 року. Матеуш почав займатися вітрильним спортом у 9 років, та перше його судно мало назву «Оптиміст». У 2013 році, очолив Гданський фонд та зайнявся популяризацією вітрильного спорту у Польщі.

Виходячи з отриманої інформації, ми можемо зробити висновки, що поляки — досить спортивна нація, яка віддає перегу активному проведенню часу. Сьогодні, польські університети пропонують велику кількість різноманітних гуртків, пов'язаних зі спортом, тому фахівці UP-STUDY рекомендують студентам з України, котрі навчаються у ВНЗ РП, у вільний від навчання час, відвідувати спортивні секції або тренажерні зали. Також, ВНЗ Польщі організовують спортивні змагання між університетами, а студенти, які відзначилися видатними успіхами у будь-якому виді спорту, мають можливість отримувати ректорську стипендію.

Акція, що може Вас зацікавити

Знижка на вступ для 10 класників

Акція 499 євро 4000 грн

Пакет "Все Включено" зі спеціальною знижкою для учнів 10 класу

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини