Переваги та недоліки володіння власною компанією у Польщі

327
Facebook Twitter
Переваги та недоліки володіння власною компанією у Польщі

У даній статті ми познайомимо Вас з обома сторонами ведення бізнесу на території Польщі, а також поділимося інформацією, де прагнуть отримати перший робочий досвід студенти польських університетів.

Корпорації вже не так сильно приваблюють молоде покоління з європейським дипломом? Чи варто відмовлятися від стабільної роботи з перспективою кар'єрного росту для втілення своєї професійної мрії? Власна компанія — відмінно звучить. Тим більше, що у наших співвітчизників, які віддали перевагу отриманню кваліфікації в університетах Республіки Польща, не виникає проблем з відкриттям власної справи на польській території. Однак у бізнесу за кордоном як багато переваг, так і недоліків. У даній статті ми познайомимо Вас з обома сторонами ведення бізнесу на території Польщі, а також поділимося інформацією, де прагнуть отримати перший робочий досвід студенти польських університетів.

Молоді європейці та ті, хто отримав диплом в одному з ВНЗ Польщі або інших країн Європи та влаштувалися на цій території, частіше вирішують почати свій бізнес, ніж працювати на повну ставку. Сьогодні, вони у першу чергу керуються потребою у незалежності, раніше причиною було безробіття та важка ситуація з роботою. Корпорація є систематичною роботою на повний робочий день, тому вона не здатна дати можливість прийняття незалежних рішень. Крім того, своєчасність та підпорядкування важливіше творчості — що нагадує шкільні правила, які рідко подобаються.

Переваги відкриття власної компанії

 • можна працювати на себе;
 • хобі або пристрасть можуть бути джерелом доходу;
 • індивідуальне налагодження власного робочого часу;
 • можливість працювати там, де є бажання та можливість;
 • експлуатаційні витрати зменшують прибутковий податок — можна відняти з податків багато предметів, обладнання та послуг;
 • можна особисто підібрати співробітників компанії, приділивши увагу їх перспективності, додатковим навичкам та іншим важливим аспектам;
 • повне володіння та розпорядження своїм часом.

Потенційні недоліки при старті бізнесу

 • бюрократія, бюрократія та бюрократія. Польща — стабільна європейська країна, але ось оформлення документів будь-якого роду, вимагає уважності, додаткових довідок, оплати квитанцій, відвідування багатьох інстанцій, а це забирає досить багато часу;
 • відсутність певного робочого часу. Робота на повний робочий день у компанії/корпорації зазвичай становить 8 годин, іноді понаднормово, та можна повертатися додому. Маючи свою власну компанію, Ви працюєте 24 години на добу, особливо коли це тільки початок;
 • ніхто не може знати напевно, коли інвестиції будуть повернуті;
 • вся відповідальність лежить на плечах організатора бізнесу;
 • Ви коли-небудь чули, що Інститут соціального страхування є прокляттям підприємців? — на жаль це правда;
 • податки та засоби контролю — необхідно дбати про свої рахунки, зробивши помилку, можна отримати значний штраф, який здатний розорити або істотно гальмувати старт діяльності підприємництва.

Що стосується першого досвіду роботи, багато студентів польських освітніх структур, ще під час навчання на стаціонарі, ефективно поєднують навчання з підробітком. Найчастіше це сфера обслуговування, але такий вид діяльності допомагає не тільки поліпшити матеріальне становище, а й зрозуміти особливості взаємодії у робочому колективі, навчитися звертати увагу на потреби різних категорій населення та завести нові, іноді корисні знайомства.

Підбиваючи підсумки, зважаючи на викладену інформацію виникає питання: «Чи варто відкривати власну справу на території Польщі чи ні?». Гарної та оптимальної відповіді немає. Фахівці UP-STUDY водночас підкреслюють, що почати або перезапустити бізнес у Польщі не складніше, ніж в Україні, а моментами й набагато простіше. Якщо Ви не відчуваєте задоволення повною зайнятістю, спробуйте відкрити щось своє, але перед цим ретельно досліджуйте ринок, сегмент та конкурентів. Якщо бізнес увінчається успіхом, Ви будете займатися улюбленою справою, маючи хороший дохід. У разі, якщо це не спрацює — Ви отримаєте безцінний досвід.

Акція, що може Вас зацікавити

43 стипендії на 50% знижку на навчання

Пропозиція

Для всіх учасників UP-STUDY. Бронюйте за собою місце у конкурсі прямо зараз

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини