Переваги автостопу. Студенти польських ВНЗ знають, як економити гроші та допомагати навколишньому середовищу

589
Facebook Twitter
Переваги автостопу. Студенти польських ВНЗ знають, як економити гроші та допомагати навколишньому середовищу

Автостоп — це безкоштовні подорожі у поєднанні із зустрічами цікавих людей. Чому варто задуматися про використання можливості? Дізнайтеся про це зі статті.

Студенти університетів Республіки Польща, як і інших європейських країн, не тільки з головою занурюються у навчання під час придбання кваліфікації, а й знаходять час для подорожей. Учні ВНЗ, попри країну навчання та походження, народ небагатий, тому економний. У цьому є істина, але факт скромного матеріального стану не заважає їм подорожувати на вікендах або канікулах. Як щодо автостопу? Бувалі туристи підкреслюють, що з таких поїздок починається дивовижний час, повний пригод та поворотів. Автостоп — це безкоштовні подорожі у поєднанні із зустрічами цікавих людей. Чому варто задуматися про використання можливості? Дізнайтеся про це зі статті.

Як автостоп пов'язаний з еко водінням?

Подорож автостопом є однією з високоекологічних форм руху. Важко не погодитися, адже мандрівник не виробляє отруйних вихлопних газів, а водії як і раніше будуть їздити вибраним маршрутом. Якби це розглядалося як свого роду універсальна комунікація, викиди CO2 могли б бути зменшені. У Німеччині таке «еко життя» набирає популярності, водночас як у Польщі це явище є поодинокими випадками.

Як підготуватися до подорожі «з руки»?

Дотримуйтесь таких пунктів:

 • плануйте маршрут;
 • знайдіть житло;
 • подбайте про упакований ланч;
 • приготуйте документи, а також їх копії в електронному вигляді;
 • візьміть GPS та інше обладнання;
 • підготуйте список потрібних речей та лікарських препаратів;
 • візьміть кілька листів картону та маркер;
 • при можливості, знайдіть компаньйона;
 • пам'ятай про безпеку.

Які небезпеки можуть переслідувати автостопників?

Люди все більше дбають про себе та безпеку, тому починають писати сценарії для гарного фільму жахів зі словом «автостоп». Страхи вірні, але тільки тому, що кожен вихід з дому ризикований. Сісти до іномарки може здатися чимось жахливим, але насправді це не так. Будь-який автостопник скаже це. Водії, які зупиняються, не мають поганих намірів та зазвичай є хорошими людьми. Проте, мандрівникам варто використовувати заходи безпеки. Не сідати в авто до підозрілих, п'яних або «невпевнених» водіїв. Відмова — це природно, що підвищить рівень безпеки. Якщо хтось ще боїться, він може взяти, наприклад, перцевий аерозоль. Навіть якщо не доведеться його використовувати, це гарантія у надзвичайних ситуаціях.

Чому доречно задуматися над використанням автостопу?

Вільна подорож — це ще не все. Часто водії пропонують їжу, напої, вечерю. На міжнародних маршрутах можна отримати житло або зустріти інших автостопників з друзями та цікавими планами. Є історії про поїздки з такими відомими людьми, як Мацей Штур або політиками. Для водіїв — це можливість поспілкуватися, почути щось розумне або відволіктися від думок, не боячись заснути у дорозі. Ситуації різні, та перерахувати їх всі неможливо.Підбиваючи підсумки, фахівці центру польської освіти UP-STUDY звертають увагу на те, що, за словами багатьох польських студентів, які використовують такий тип пересування під час подорожей, автостоп викликає звикання! Звичайно, перші рази не з легких. Важко переконати себе спробувати, та багато людей ніколи не скористаються цією можливістю.

Такий підхід неправильний, тому що це колекція позитивних спогадів, та як тільки Ви переконаєтеся у цьому, захочете повторити досвід! До речі, те, що автостоп збереже природу, адже кількість викидів в атмосферу Ваша поїздка не збільшить, може стати хорошою мотивацією до здійснення пробної спроби. Подорож автостопом — відмінний спосіб познайомитися з Польщею та світом. Це не обійдеться дорого, але принесе новий досвід та, можливо, корисні контакти. Це кращий спосіб дізнатися про культуру інших народів, зрозуміти їх звичаї та вивчити мову.

Акція, що може Вас зацікавити

ЗНИЖКА 50% на навчання у Академії Фінансів і Бізнесу VISTULA у Варшаві

Пропозиція

Вступайте на осінь 2022 та отримайте знижку на навчання 50%. Гарантоване зарахування без знання польської та без ЗНО.

Допомога тим, хто вступає до Польщі самостійно

Допомога при самостійному вступі

Вступаєте до Польщі самостійно? Виникли питання стосовно вступу? Відправте безкоштовну заявку на надання допомоги нашими спеціалістами.

Розрахуйте вартість навчання в Польщі

Калькулятор вартості

Розрахуйте вартість навчання в університеті, проживання, харчування та побутових витрат в Польщі під час навчання у зручному калькуляторі вартості.

Підберіть спеціальність та університет

Пошук спеціальності

Скористайтесь зручним пошуком, щоб підібрати спеціальність своєї мрії та обрати університет для вступу, в залежності від міста, освітнього рівня та мови, на якій Ви плануєте навчатись.

ГІД студента Польщі

Завантажте ГІД студента Польщі

Дізнайтесь актуальну інформацію про вступ, навчання та проживання в Польщі.

 • Стипендії та знижки
 • Вартість навчання
 • Необхідний рівень знання польської мови
 • Підтримка студентів
 • Документи необхідні для вступу
 • та багато іншого
Завантажити у PDF

Останні статті та новини