Особливості навчання на докторантурі у Польщі

6586
Facebook Twitter
Особливості навчання на докторантурі у Польщі

Докторантура стає все більш популярною у Республіці Польща. На це є вагома причина. У цій статті ми розгляньмо найбільш орієнтовані на майбутнє дослідження третього ступеня у Польщі.

Докторантура стає все більш популярною у Республіці Польща. На це є вагома причина. Розгляньмо найбільш орієнтовані на майбутнє дослідження третього ступеня у Польщі.

Докторантура набирає популярність. Вона не є альтернативою штатній роботі або так званого плану дій у надзвичайних ситуаціях для нових випускників, які безуспішно шукають роботу за фахом. В основному люди, які планують пов'язати своє майбутнє з академічним життям та науковою кар'єрою, вибирають докторантуру.

Особливості докторантури у РП

Подібно аспірантурі, через свою специфіку, докторантура не вписується у рамки вищої освіти. Існує можливість навчатися на стаціонарній формі, учасники якої зазвичай мають намір пов'язати свою долю з академічною кар'єрою. Також передбачається додатково оплачуване навчання у заочній формі, яке найчастіше є доповненням до роботи.

Докторські програми повинні плануватися таким чином, щоб студент, беручи участь у заняттях, здобував знання та навички в області методології дослідження, включаючи: постановку задачі дослідження, планування, проведення експериментів, складання результатів та висновків, редагування звітів, підготовка публікації та публічна презентація її досягнень (також англійською мовою), а також в області збору коштів для проведення досліджень та подавання заявок на стажування. Він також повинен набути знання в області економіки та бізнесу, захисту інтелектуальної власності та професійної етики.

Що стосується режиму навчання, то в основному можна виділити три області. Основою докторантури є наукова робота. Неможливо продовжувати навчання без будь-якої наукової чи художньої діяльності. Як докторанти, вони зобов'язані написати кілька публікацій, що є основою для читання під час численних конференцій, в котрих вони братимуть участь. Більш того, наукові статті важливі у наукових та галузевих журналах.

Наступна частина докторантури — це участь у заняттях, заліках та іспитах. Заняття, як практичні, так і теоретичні, зазвичай проводяться кілька днів на тиждень. Якщо, водночас виконується професійна робота, можливо встановити індивідуальний курс навчання.

Остання частина — дидактика. У рамках навчання кандидат PhD повинен проводити певну кількість годин занять зі студентами. Вони, в залежності від характеру університету, кількості докторантів та інших керівних принципів, можуть бути неоплаченими або потребувати додаткових витрат.

Кому та чому варто продовжувати навчання для досягнення ступеня доктора наук?

Дослідження третього рівня — відмінна ідея для тих, хто знає, як їх використовувати. Докторські програми, які все більш затребувані роботодавцями, дозволяють отримувати передові знання у тій чи іншій сфері або галузі науки, тим самим готуючись до активної дослідницької та творчої діяльності.

Пропозиція та структура докторантури, на відміну від низькорівневих, дуже різноманітні. Починаючи з системи та правил зарахування, через спосіб функціонування та бюджет або субсидії, що надаються докторантам, та закінчуючи можливостями подальшої професійної кар'єри — програми навчання радикально різняться між собою.

Отже, фахівці UP-STUDY підкреслюють, що вибір докторської програми є важливим та відповідальним рішенням. Якщо Ви вирішили присвятити від 2 до 4 років докторантурі, варто зосередитися на найбільш перспективному напрямку! Що стосується отриманих знань, вони допоможуть розвинутися у професійному, особистісному та науковому плані, тому ті люди, які зважаться на такий крок у Польщі ніколи не пошкодують про це.

Акція, що може Вас зацікавити

Безкоштовний вступ до ВНЗ на осінь 2021 + курс

Акція 499 євро

Отримайте безкоштовно пакет "Все включено", курс 50-100 годин та підтримку 3 роки у Польщі

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини