Навчання в Києві або у Варшаві. Чи варто вибирати вітчизняні університети?

5170
Facebook Twitter
Навчання в Києві або у Варшаві. Чи варто вибирати вітчизняні університети?

Навіть той факт, що заклади освіти обох країн намагаються відповідати нормам Болонської декларації, не виключає значних відмінностей в навчальному процесі, про що більш ґрунтовно поговоримо в даній статті.

У всі часи було престижно вчитися в столичних освітніх установах, та, поточний час тому не виключення. Такий вибір молоді обґрунтований, адже, саме в головних містах кожної країни відкриваються великі перспективи. Також, більш конкурентоспроможним буде випускник з дипломом, отриманим в столиці або масштабному місті, ніж в провінції. Дивлячись на те, що більшість українських абітурієнтів вважають за краще установи вищої освіти Республіки Польща, або університети Києва, варто розглянути більш детально особливості освіти, при кожному з виборів. Навіть той факт, що заклади освіти обох країн намагаються відповідати нормам Болонської декларації, не виключає значних відмінностей в навчальному процесі, про що більш ґрунтовно поговоримо в даній статті.

Навчання в університетах Києва. Чого очікувати від українських ВНЗ?

Далеко не всі громадяни України знають, як влаштована система навчання в ній. Розглянемо основні моменти:

— вступ відбувається один раз на рік, вступна кампанія проходить влітку (у липні), в основному зараховують за результатами зовнішнього національного оцінювання та іспитів в профільних структурах;

— навчальний рік розділений на два семестри, але деякі установи практикують три триместру;

— форма навчання: платна та державне замовлення;

— система оцінювання — літерна;

— науково-кваліфікаційні рівні: бакалавр, магістр;

— методи контролю: модульні роботи, заліки, іспити, курсові та дипломні роботи;

диплом, в основному, визнається тільки вітчизняними роботодавцями.

Середня вартість навчання в освітніх установах Києва становить: на бакалавраті — 1000-1300 євро за рік, на магістратурі знаходяться, практично, в такому ж діапазоні. Навчання проходить тільки українською мовою. Лише кілька університетів країни можуть надати навчання англійською. При виході на міжнародний ринок праці, необхідно нострифікувати (підтверджувати) кваліфікацію.

Освіта в навчальних закладах Варшави

Розглядаючи в порівнянні ВНЗ та перспективи навчання в цих столицях доводиться визнати, що більш доцільно здобувати вищу освіту в польській столиці. Головними перевагами фахівці UP-STUDY виділяють:

1. Вступ, незалежно від результатів зовнішнього оцінювання, два рази на рік (на літній та зимовий семестри), без іспитів.

2. Отримання європейського диплома, який котується в Європі, США, Канаді, Австралії та інших індустріально розвинених країнах.

3. Можливість швидко працевлаштуватися в іноземні корпорації.

4. Шанс на прийняття участі в програмах міжнародної мобільності студентів та викладачів.

5. Доступна вартість навчання.

6. Навчання однією з двох мов: польська або англійська.

7. Можливість істотно знизити вартість навчання: завоювання гранту, отримання стипендій (може навіть кілька одночасно), здобуття ексклюзивної знижки від ВНЗ чи компанії посередника, або підробіток у вільний від навчання час.

Навчаючись в європейській країні, перед студентами відкривається можливість розвиватися не тільки в обраному навчальному напрямку, але і як цілісна особистість. Завдяки доступній платі за навчання, часто, у Варшаві вчитися виходить дешевше, ніж в Києві.

Підбиваючи підсумки, варто зауважити, що, на сьогодні, вчитися у Варшаві, столиці європейської країни набагато перспективніше, оскільки, в польських ВНЗ відсутня корупція, а, після отримання диплома, можна легко влаштуватися на роботу не тільки в РП, а й далеко за межами. Українські студенти, які вибирають між цими двома містами, часто, віддають перевагу університетам Польщі, з огляду на викладені переваги. Завдяки лояльним умовам зарахування до польського ВНЗ та отримання візи, українці все частіше вибирають освітні структури РП.

Акція, що може Вас зацікавити

Знижка 200-300 євро при вступі в Академію Фінансів та Бізнесу Вістула

Пропозиція

Вступайте на осінь 2021 в Академію Вістула та оплачуйте навчання з ексклюзивною знижкою

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини