Огляд бюджету на місяць для польського студента

7119
Facebook Twitter
Огляд бюджету на місяць для польського студента

У даній статті ми надамо огляд поточних витрат на місяць для середньостатистичних польських студентів, тому вона буде корисна для прочитання як абітурієнтам, так і їх батькам.

На сьогодні, прагматичні абітурієнти з України, які мають бажання отримати європейську кваліфікацію, що відкриває двері у будь-яку компанію Європи та інших індустріально розвинених країн, обирають навчання в університетах Республіки Польща. Таке рішення обґрунтовується тим, що саме в освітніх структурах даної держави можна отримати не тільки популярну та затребувану спеціальність з помірною платою за навчальний рік, а й тим, що місячні витрати дуже низькі, як для європейської країни, та досить прийнятні для українців. Здобувати освіту в Україні з кожним роком стає дорожче, тому Польща є найбільш оптимальним варіантом, який до того ж відкриє безліч перспектив. У даній статті ми надамо огляд поточних витрат на місяць для середньостатистичних польських студентів, тому вона буде корисна для прочитання як абітурієнтам, так і їх батькам.

На які місячні витрати розраховувати українським студентам польських університетів?

Звичайно, все залежить від того, до якого рівня життя звик кожен конкретний студент, але ми розглянемо витрати для середньостатистичного студента з адекватними запитами. Статті бюджету наступні:
1. Житло. Тут дуже важливо де саме буде проживати студент нерезидент країни під час навчання. Якщо це гуртожиток, тоді витрати складуть 120-150 євро на місяць, в залежності від міста навчання. Орендна квартира обійдеться у рази дорожче, тим більше якщо її наймати одному. Ціна стартуватиме від 200 євро, до того ж необхідно враховувати комунальні платежі, які складуть до 45% від вартості оплати житла.

2. Транспорт. В місяць на цю статтю бюджету може піти до 100 євро. Але, студенти освітніх структур Польщі можуть істотно заощадити завдяки придбанню квартального або семестрового проїзного, а при чинній легітимації ще й зі знижкою у 50%. В такому випадку він обійдеться у залежності від міста 42-50 євро на 5 місяців.
3. Харчування. Бажаючи харчуватися вдома, потрібно підібрати кілька найближчих супермаркетів, які пропонують великий асортимент якісних товарів за доступною вартості. У такому випадку витрати складуть 80-100 євро. Якщо віддати перевагу кафе, тоді витрати складуть 100-130 євро, оскільки багато мережевих ресторанів надають знижки для студентів або у певний час доби.
4. Дозвілля. Такі місця, як кінотеатри, музеї та інші заклади культури здатні запропонувати знижки для учнів польських ВНЗ. Відвідуючи інші розважальні заклади, студентам потрібно розраховувати на витрати у розмірі 30-80 євро.

Які можливості відкриваються перед українцями під час навчання у Польщі?

Оскільки для того, щоб легально перебувати на польській території, а також безперешкодно навчатися, студентам необхідна віза, вона присутня у кожного іноземця-першокурсника. Далі вже можна оформляти інші дозвільні документи з більш тривалим терміном дії. Віза дозволяє не тільки здобувати освіту у Польщі, а й пересуватися безперешкодно Шенгенською зоною. Це допоможе подорожувати у вільний час європейськими країнами. Щоб заощадити фахівці UP-STUDY рекомендують польським студентам користуватися для подорожей пропозиціями компаній лоукостерів. Щоб економити під час навчання не обов'язково обмежувати себе, головне — стежити за знижками та пропозиціями, яких у польських містах досить багато причому у різних напрямках.

Підсумовуючи, варто зауважити, що статті витрат стандартні для всіх студентів Європи: проживання, харчування, транспорт та розваги, але на це все у Польщі йде менше коштів, ніж в інших країнах ЄС. При чинній легітимації є можливість істотно скоротити витрати. Також, щоб покрити всі або частину з них, студенти часто підробляють, що допомагає не тільки поліпшити матеріальне становище, а й придбати трудовий досвід.

Акція, що може Вас зацікавити

Знижка 200-300 євро при вступі в Академію Фінансів та Бізнесу Вістула

Пропозиція

Вступайте на осінь 2021 в Академію Вістула та оплачуйте навчання з ексклюзивною знижкою

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини