Навчання стоматології в Польщі. Який університет вибрати?

8928
Facebook Twitter
Навчання стоматології в Польщі. Який університет вибрати?

Стаття актуальна для всіх абітурієнтів медичних ВНЗ, через те, що ми розглянемо специфіку навчання стоматології та університети, в яких краще її проходити.

В Республіці Польща можна отримати будь-яку професію, причому, плата за навчання значно нижче, ніж в будь-якій іншій європейській країні. Значною перевагою є те, що більшість спеціальностей можна вивчати як польською, так і англійською мовою. Вважаючи за краще навчання на стоматолога, також, варто вибрати одну з установ вищої освіти Польщі, оскільки, якісний європейський диплом дозволить працевлаштуватися в будь-яку країну не тільки Європи, а й інших індустріально розвинених держав. Дантист — дуже затребувана та перспективна професія, вона поєднує в собі високий заробіток, престиж та моральне задоволення від допомоги людям. Стаття актуальна для всіх абітурієнтів медичних ВНЗ, через те, що ми розглянемо специфіку навчання стоматології та університети, в яких краще її проходити.

Особливості вступу та навчання на стоматолога в Польщі

Специфіка вступу на дану спеціальність залежить від того, на яке відділення (бюджетне або платне) планує вступати абітурієнт, а також, який буде вибрано напрямок. Відповідно, на платне відділення в навчальну структуру зарахування відбувається на підставі атестата про повну загальну середню освіту та інтерв'ю (співбесіда). Для навчання на бюджетному потрібно скласти іспити з біології та хімії/фізики (на вибір), а також, додатковий для дантистів, специфіка якого залежить від напрямку стоматології. До іноземних студентів обов'язкова вимога знання мови на рівні В2. Всім студентам медичних вищих навчальних закладів потрібно надавати довідку про вакцинацію проти гепатиту B. Варто звернути увагу, що в Польщі, в основному, на медичних факультетах або в ВНЗ, надають нероздільну магістратуру тривалістю в 10-12 семестрів, а далі — інтернатура.

Важливо врахувати, що багато медичних установ освіти, щорічно підписують домовленості, за якими, результати іспитів визнаються іншими університетами. Таким чином, закінчивши перший курс на спеціальності "Стоматологія" у Любліні, можна, з результатами звернутися, наприклад, до Вроцлава, та продовжити навчання там.

Рейтингові установи з напрямом стоматології в РП

На поточний момент, в Республіці Польща існує 12 медичних установ вищої освіти, які мають різні стоматологічні спеціальності. Всі вони дозволяють отримати глибокі пізнання в цій області, в деяких, для іноземців з Картою Поляка можна претендувати на бюджетне відділення. Вартість вище від інших спеціальностей в 2-4 рази, залежно від мови навчання та спеціальності, але нижче, ніж в інших країнах Європи. Розглянемо найбільш рейтингові ВНЗ:
1. Ягеллонський Університет в Кракові. Єдина магістерська освіта польською мовою, фахом "Стоматологія" обійдеться у 9500 євро на рік, англійською — €11000.
2. Варшавський Медичний Університет. ВНЗ з двохсотрічною історією пропонує навчання на дантиста з оплатою в €10600 польською, а англійською мовою — від €15000 на лікувальному-стоматологічному факультеті.

3. Люблінський Медичний Університет. Вартість бакалаврату на спеціальності "Технік-дантист" становить €4300, магістратура польською мовою на лікарсько-стоматологічному факультеті обійдеться у €6200.

Підсумовуючи, фахівці UP-STUDY звертають увагу, що послуги дантиста вартують дуже дорого, навіть маючи страховий медичний поліс, розраховувати на безкоштовне лікування зубів не варто. Але, в РП, ці процедури в 3-4 рази дешевше, ніж в інших європейських країнах. Європейці приїжджають не тільки подивитися визначні пам'ятки, а й відвідати дантиста, тому, отримавши диплом стоматолога в РП, фахівці не залишаться без роботи.

Акція, що може Вас зацікавити

Безкоштовний вступ до ВНЗ на осінь 2021 + курс

Акція 499 євро

Отримайте безкоштовно пакет "Все включено", курс 50-100 годин та підтримку 3 роки у Польщі

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини