Ягеллонський університет — найдавніший університет в Кракові

6323
Facebook Twitter
Ягеллонський університет — найдавніший університет в Кракові

Стаття буде пізнавальною для тих абітурієнтів, які планують здобути вищу освіту в структурах державного типу або шукають їм гідну альтернативу.


Краківський Університет (Ягеллонський Університет, Uniwersytet Jagielloński) — найстаріший з навчальних закладів в Польщі і один з найдавніших в даному регіоні Європи. Не багато можуть похвалитися такою історією і таким вражаючим спадком. Не дивлячись на те, що заснований він в 1364 році, університет завжди крокує в ногу з часом, розвиває нові напрямки, створює групи досліджень і відкриває шанс на безкоштовну освіту за допомогою власних стипендіальних фондів. Стаття буде пізнавальною для тих абітурієнтів, які планують здобути вищу освіту в структурах державного типу або шукають їм гідну альтернативу.

Особливості Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Відмінною рисою цього ВНЗ є те, що він уміло поєднує в навчанні свої студентів, передові інноваційні технології в тандемі з старовинними фундаментальними традиціями. Краківський Університет готує кваліфікованих кадрів по 139 напрямках. Унікальність структури полягає в існуванні Collegium Medicum, який раніше був трьома окремими факультетами, але був об'єднаний в цілісний підрозділ. Славиться широким вибором напрямків досліджень з питань Європейської інтеграції. Серед знаменитих випускників, мабуть, найяскравішим прикладом був Папа Римський Іоанн Павло II.

Спеціальності і вартість навчання в Uniwersytet Jagielloński

ВНЗ Польщі державного типу не сильно відрізняються в питаннях вартості, але розглянемо більш детально. Варто зауважити, що серед усіх закладів вищої освіти Кракова, публічного та приватного характеру, Краківський Університет має найвищі ціни на навчання. На факультеті міжнародних відносин і політичних наук, до слова один з нових течій ВНЗ, вартість навчання знаходиться в діапазоні від €2200 до €4200. Ще одне цікаве нововведення, на цьому факультеті з'явилася кафедра Україністики, що в черговий раз підтверджує підтримку міжнародних відносин на високому рівні. Оплата навчання спеціальності «Культуробачення (rosznawstvo)» становить €2200. Самим новим напрямком є ​​факультет біохімії, біофізики та біотехнології плата на якому за перший рік навчання варіює €1086-€1134.

Альтернативи Краківському вищому навчальному закладу

Навчання за кордоном — це вигідний і перспективний варіант для українських абітурієнтів, але питання вартості навчання займає далеко не останнє місце. ВНЗ Кракова надають визнаний європейський диплом, при цьому не доводиться економити на навчанні в шкоду якості, так як воно досить доступна. Варто визнати, незважаючи на всі переваги і перспективи Ягеллонського Університету, для більшості претендентів на навчання, без стипендіальної підтримки подужати плату і збори практично не реально. Але це не проблема, достатньо приватних установ пропонують аналогічні спеціальності, такої ж якості освіти, але за більш помірну плату. Наприклад, Академія Соціальних Наук (Społeczna Akademia Nauk w Krakowi) навчає за напрямом «Культуробачення» з платою в €702 в рік. Напрям «Журналістики» можна опанувати в Академії Фінансів і Бізнесу Вістула (Akademia Finansów i Biznesu Vistula) за €1300, в той час як в Краківському Університеті доведеться заплатити €1940.

Отже, на користь вибору не такого відомого і помпезного ВНЗ, а достойної приватної установи вищої освіти свідчить той фактор, що на польський ринок праці державні ВНЗ просувають, в основному, своїх співвітчизників. Український випускник ризикує на довгий час зануриться в пошуки пристойного місця роботи, закінчивши настільки величний Краківський університет. У той час, як не публічні вищі навчальні заклади готують фахівців для подальшої реалізації свого потенціалу в міжнародних компаніях. Адекватно оцініть свої бажання і очікування від майбутньої освіти і робіть правильний вибір.

Акція, що може Вас зацікавити

43 стипендії на 50% знижку на навчання

Пропозиція

Для всіх учасників UP-STUDY. Бронюйте за собою місце у конкурсі прямо зараз

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини