Наукова бібліотека — відкритий доступ до наукових журналів

2273
Facebook Twitter
Наукова бібліотека — відкритий доступ до наукових журналів

Стаття зацікавить всіх людей, які прямо або опосередковано пов'язані з наукою або навчанням, оскільки ми розповімо про джерела, які допомагають добути передової інформації.

Одна з головних особливостей науки полягає у тому, що вона дуже добре документована та ґрунтується на попередніх досягненнях. Опора на джерела є основою будь-якої наукової чи дипломної роботи. Іноді, однак, доступ до джерел може бути утруднений. На щастя студентів та молодих вчених Республіки Польща, з'являються ініціативи, такі як Наукова бібліотека (Biblioteka nauki), яка дозволяє легко отримати доступ до цінних знань. Стаття зацікавить всіх людей, які прямо або опосередковано пов'язані з наукою або навчанням, оскільки ми розповімо про джерела, які допомагають добути передової інформації. Також тут ми представимо огляд визначних бібліотек Польщі.

Яким чином відбувається діяльність Biblioteka nauki?

Організація діє з 2014 року. Її мета — надати в електронному вигляді повні наукові статті, опубліковані у польських журналах. Колекція Biblioteki вже містять понад 300 000 текстів з тисячі публікацій. Це найбільша цифрова колекція подібного типу у Польській Республіці. BN працює за принципом вільного доступу (відкритого входу), що означає, що отримання його контенту є безкоштовним. Більш того, у всіх є доступ до колекції — без попередньої реєстрації. Це економить час, дозволяючи не витрачати його на формальності, що допомагає встигнути обробити великі обсяги інформації.

Які статті надаються бібліотекою науки?

Великий плюс діяльності бібліотеки полягає у тому, що вона не спочиває на лаврах, але постійно прагне розширювати ресурси своїх публікацій.

У 2019 році до бази даних сайту додано ще 100 нових заголовків. Тексти, які є можливість знайти у Науковій бібліотеці, надходять як з великих видавництв, що діють у польському світі науки, так і з установ, що займаються розробкою окремих спеціалізованих публікацій. Завдяки цьому кожен студент чи молодий науковець будь-якої з установ освіти Польщі може доповнити бібліографію публікацій дуже цінними статтями.

Бібліотека науки знаходиться у веденні Міждисциплінарного центру математичного та комп'ютерного моделювання у Варшавському університеті командою Open Science Platform. Доступ до колекції можна знайти тут: bibliotanauki.ceon.pl

Кращі фактичні бібліотеки, які можна знайти у різних містах Польщі

Фахівці центру польської освіти UP-STUDY підкреслюють, що поки далеко не всі матеріали можна знайти за допомогою онлайн-бібліотек. Тим не менш, це не засмучує розуми, спраглі до знань та тих, хто хоче збагатити свою наукову працю. Майже у всіх містах цієї європейської країни можна знайти видатні структури-джерело знань, але особливо хочеться виділити наступні:

1. У Румі — «Станція культури». Фактично феномен польських бібліотек, яка розташувалася у залізничному вокзалі. Тут Ви знайдете читальні зали, майстерні фото, скульптури та живопису. З книгою (у тому числі рідкісними виданнями) можна усамітнитися у купе та зануритися до світу науки або літератури.

2. Центр наукової інформації та Академічна бібліотека. Геометрично точний інтер'єр, ідеальний піщаний колорит, прекрасні книги, журнали, рукописи — все це Ви знайдете у бібліотеці у Катовіце.

3. Бібліотека Ягеллонського університету. Як і сам ВНЗ, бібліотека знаходиться на високому рівні, а здивувати може тим, що вона оточена галереями, двічі була перенесена, а її фасади — це те, що хоч раз у житті потрібно побачити кожному туристу. Вона є національним книгосховищем, тому тут Ви знайдете рідкісні видання унікальних книг.

Отже, те, що багато журналів переводяться в онлайн формат, істотно полегшує навчання студентів, та роботу вчених. Проте, поки не всю інформацію можна знайти у Biblioteka nauki та подібних проєктах. Зважаючи на це, створюючи науковий текст або дипломну роботу використовуйте дані, взяті, як з фактичних, так і онлайн сховищ.

Підписуйтесь на наш Telegram канал та першими дізнавайтесь про акції, стипендії та знижки.

Підписатися

28 стипендій на 50% знижку на навчання

Пропозиція

Для всіх учасників UP-STUDY. Бронюйте за собою місце у конкурсі прямо зараз

Допомога тим, хто вступає до Польщі самостійно

Допомога при самостійному вступі

Вступаєте до Польщі самостійно? Виникли питання стосовно вступу? Відправте безкоштовну заявку на надання допомоги нашими спеціалістами.

Розрахуйте вартість навчання в Польщі

Калькулятор вартості

Розрахуйте вартість навчання в університеті, проживання, харчування та побутових витрат в Польщі під час навчання у зручному калькуляторі вартості.

Підберіть спеціальність та університет

Пошук спеціальності

Скористайтесь зручним пошуком, щоб підібрати спеціальність своєї мрії та обрати університет для вступу, в залежності від міста, освітнього рівня та мови, на якій Ви плануєте навчатись.

ГІД студента Польщі

Завантажте ГІД студента Польщі

Дізнайтесь актуальну інформацію про вступ, навчання та проживання в Польщі.

  • Стипендії та знижки
  • Вартість навчання
  • Необхідний рівень знання польської мови
  • Підтримка студентів
  • Документи необхідні для вступу
  • та багато іншого

Останні статті та новини