MNiSW Польської Республіки виділило додаткові гроші для збільшення зарплати співробітникам університетів

5767
Facebook Twitter
MNiSW Польської Республіки виділило додаткові гроші для збільшення зарплати співробітникам університетів

З січня 2019 року академічні викладачі заробляють більше. Прийшов час для подальшого збільшення — Міністерство науки та вищої освіти підготувало фонди, у тому числі понад 916 мільйонів злотих.

Конституція для науки, яка була представлена ​​міністром науки та вищої освіти, Ярославом Говіним 23.01.2018, з самого початку передбачала, що співробітники університетів країни зможуть розраховувати на збільшення мінімальної заробітної плати. З січня 2019 року академічні викладачі заробляють більше. Прийшов час для подальшого збільшення — Міністерство науки та вищої освіти підготувало фонди, у тому числі понад 916 мільйонів злотих, які надійдуть до польських університетів найближчими тижнями.

Підвищення для співробітників польських установ вищої освіти

Кошти фондів, підготовлені Міністерством науки та вищої освіти, можна буде використовувати тільки для збільшення винагороди для персоналу університетів. Розвиток інших напрямів діяльності ВНЗ не може фінансуватися з виділених коштів. Проте, варто зауважити, що чіткий поділ цих грошей буде вирішуватися всередині самої влади.

У Законі про бюджет на 2019 рік сума, про яку йдеться, була передбачена для збільшення заробітної плати викладачів та інших співробітників університетів, що означає, що заяви Міністерства науки та вищої освіти не є необґрунтованими. Це підтверджується збільшенням з січня 2019 року, завдяки якому лектори, викладачі та асистенти заробляють мінімум 3205 злотих (до цього моменту мінімальна винагорода становила у цій групі посад 2375 злотих) — у цьому випадку було відзначено середнє збільшення винагороди більш ніж на 30%.

Адаптери (adiunkci) отримують мінімум 4680 злотих (раніше 3820 злотих). Рівень мінімальної оплати праці лекторів встановлений у Конституції для науки. Водночас, як раніше згадувалося, розподіл коштів з резерву на оплату праці буде вирішуватися автономно самими університетами.

Інші збільшення, заплановані урядом Польщі на поточний рік

На додаток до вищезазначених грошей, що розподіляються Міністерством науки та вищої освіти, співробітники установ також можуть розраховувати на збільшення витрат на отримання доходу — це пов'язано з визнанням роботи академічного вчителя творчою діяльністю. Крім того, тільки університети у Польщі повинні отримати казначейські облігації на 3 млрд. злотих, які можуть бути використані для інвестицій або погашення кредитів.

У Законі про бюджет на 2019 рік були передбачені кошти для підвищення заробітної плати співробітників університетів. Вони будуть отримувати їх у вигляді збільшених субсидій — вищі школи отримають збільшення від декількох сотень тисяч до понад 45 мільйонів злотих.

Творча діяльність у кожному аспекті роботи академічного викладача

З точки зору портфоліо лектора, Міністерство фінансів підтверджує правильність тлумачення ним же поняття щодо використання підвищених податкових відрахувань. Це показує, що кожен вид професійної діяльності академічних викладачів пов'язаний з творчою роботою (у значенні Закону про авторське право та суміжні права). Науковий співробітник професійно зобов'язаний виконувати широкий спектр завдань, у тому числі й підготовку матеріалів для занять, навчальних планів, лекцій, наукових статей або монографій, що є здійсненням творчої діяльності індивідуального характеру. Таким чином, повна винагорода академічного викладача, попри тип університету, в якому він або вона працює, може обкладатися підвищеними податками.

Акція, що може Вас зацікавити

43 стипендії на 50% знижку на навчання

Пропозиція

Для всіх учасників UP-STUDY. Бронюйте за собою місце у конкурсі прямо зараз

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини