Кожним четвертим програмістом буде жінка? Розвиток IT-технологій

4209
Facebook Twitter
Кожним четвертим програмістом буде жінка? Розвиток IT-технологій

Сфера IT-технологій є однією з найперспективніших, серед всіх тих, які динамічно розвиваються, та має місце для різноманіття.

Сфера IT-технологій є однією з найперспективніших, серед всіх тих, які динамічно розвиваються, та має місце для різноманіття. Хоч, на сьогодні, 90% всіх чинних висококваліфікованих кадрів, які залучені в ІТ-індустрії — чоловіки, ситуація може кардинально змінитися, оскільки, жінки активно почали здобувати освіту та розвиватися в цьому річищі. Леді, все сміливіше стали проникати в цю галузь, оскільки простежують прибутковість ІТ, рівень заробітних плат та пільги, які отримують європейські співробітники. Варто зауважити, що, кількість студенток, які навчаються у вищих навчальних закладах Польщі та інших європейських країн становить майже 28% та, з кожним роком, зростає.

Згідно з наданими Європейською комісією даними, якби жінки були представлені в ІТ-індустрії, як і чоловіки, ВВП Європейського союзу збільшився б на 9 мільярдів євро на рік. Варто, також, особливо підкреслити, що, на сьогодні, частка сектора ІКТ в створенні польського ВВП становить близько 8%, за оцінками Міністерства економіки Республіки Польща, до 2020 року він зросте до 15-16% кадрів.Такий стрімкий розвиток сфери ІТ призводить до того, що відчувається гостра нестача кваліфікованих співробітників, та, як зауважує Європейська комісія, дефіцит, в наступні чотири роки, може зрости до 825 тисяч. Позитивно здатний вплинути тільки інтерес до цієї сфери, котрий зростає. За даними, які надала онлайн-школа програмування Kodilla.com, процентна частка жінок в програмуванні становить 28 та постійно зростає.Сфера ІТ-технологій залучає фахівців та майбутніх експертів обох статей, та, не останню роль в цьому відіграє винагорода, яке можна отримати за виконану роботу.

Програмісти з великим досвідом, незалежно від статі, заробляють вище середнього в Польщі (така ситуація в багатьох країнах), після декількох років роботи. Програмісти, що підтримують JavaScript, отримують заробітну плату від 3800 до 8 000 брутто злотих на місяць, згідно з рапортом, Sedlak [&] Sedlak. Для фахівців, які працюють в галузі протягом декількох років, максимальна винагорода як в Західній Європі, так і в США, сягають сотень тисяч євро на рік. Працюючи в цьому напрямку, фахівці відчувають безпеку та впевненість у завтрашньому дні. Польща, як і інші держави в Європі, бореться з дефіцитом програмістів. Варто зауважити, що, для вирішення цієї проблеми, у багатьох польських вищих навчальних закладах можна отримати спеціальність в цьому напрямку, як польською, так і англійською мові.

Чи можна заявити, що жінки в ІТ-індустрії краще?
Все частіше програмісти працюють дистанційно, та ця форма праці дуже приваблива для жінок, які перебувають у декретній відпустці та виховують дітей. Для роботодавців не має знання стать, головне — досвід та професійні навички. Більшість жінок вибирають програмування bootcampy завдяки яким, вони можуть трансформуватися та почати кар'єру в ІТ-індустрії.В даний час, фахівці-жінки в ІТ складають стабільних 10%. Проте, багато жінок зараз знаходяться на стадії навчання та відповідально підходять до процесу. Марцин Кодедовскі з онлайн-школи програмування Kodilla.com додала, що сьогодні, учнів-леді значно більше, ніж у попередній рік та це становить від 22 до 34% випускників IT-буткампов. Велика частина з них отримують добре оплачувану роботу вже в перші кілька місяців, після завершення навчання.До речі, Google та Facebook, також, роблять високі ставки на програмістів-жінок.

Акція, що може Вас зацікавити

Знижка 200-300 євро при вступі в Академію Фінансів та Бізнесу Вістула

Пропозиція

Вступайте на осінь 2021 в Академію Вістула та оплачуйте навчання з ексклюзивною знижкою

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини