Конкуренція на роботі. Яка система взаємодії у польських компаніях?

133
Facebook Twitter
Конкуренція на роботі. Яка система взаємодії у польських компаніях?

В статті ми розповімо про те, як взаємодіяти у польській компанії, попри галузь, а також обговоримо конкуренцію, як явище у різних стадіях.

Конкуренція супроводжує нас майже весь час. Ми стикаємося з нею на кожному етапі життя: у дитячому саду, в установі освіти, а потім на роботі. Якщо конкуренція не погіршує міжособистісні відносини та сприяє особистісному розвитку, тоді існує здорова конкуренція. Це може стимулювати студентів або молодих/досвідчених співробітників, наприклад, створювати інноваційні проєкти, які дозволяють компанії стати лідером у галузі. Стаття стане у пригоді як учням, які перебувають на стадії придбання кваліфікації, так і фахівцям, що вже вийшли на ринок праці, оскільки ми розповімо про те, як взаємодіяти у польській компанії, попри галузь, а також обговоримо конкуренцію, як явище у різних стадіях.

Здорова конкуренція під час роботи у польській компанії

Співробітникам польських компаній, якими нерідко стають українці, котрі відправляються до даної європейської держави у пошуках стабільності та кращого заробітку, важливо знати, що вони повинні бути кращою версією себе, а не «утерти» ніс колегам. Якщо змагання не призводить до аморальної поведінки, ймовірно, що це вплине на ефективність команди. Тому керівництво має звертати увагу на те, чи не відрізняється поведінка підлеглих від прийнятої норми. Таким чином, вони подбають про хорошу атмосферу, що сприяє турботі про загальне благо.

Нездорова конкуренція на роботі

Не кожен тип змагань дозволяє розправити крила.

Нездорова конкуренція на роботі зустрічається частіше. Якщо Ви намагаєтеся довести перевагу силою, шукаєте можливість показати, що Ви краще колег, це приклад руйнівної конкуренції. У цій ситуації співробітники більше орієнтуються на те, що бажають довести, ніж на те, що може бути досягнуто разом. Нездорова конкуренція не надає позитивного впливу на роботу команди. Це викликає конфлікти, які заважають виконанню завдань. У цій ситуації керівник повинен втрутитися. Якщо конкуренція сильно турбує, то, можливо, настав момент зміни навколишнього середовища. Завдяки цьому вдасться зменшити стрес, пов'язаний з неприємними ситуаціями.

Конкуренція серед жінок на роботі у компаніях Польщі

Фахівці центру польської освіти UP-STUDY підкреслюють, що конкуренція не є областю однієї статі, хоча може здатися, що у більшості випадків чоловіки конкурують один з одним. Жінки часто вважають за честь показувати представникам своєї статі, хто тут керує. Все залежить від людини та її амбіцій, а також від загальної атмосфери на робочому місці. Ставлення керівника також важливе. Якщо лідер — це людина, яка відчуває себе добре в атмосфері приниження та нездорової конкуренції, то слід очікувати, що такі дії не будуть піддаватися стигматизації.

Як студентам польських університетів підготуватися до співбесіди та подальшій роботі?

Нагадаємо, що в учнів польських університетів є можливість звернутися за допомогою щодо працевлаштування до бюро працевлаштування, які функціонують майже у кожному вищому навчальному закладі. Там у кожної молодої людини буде шанс поцікавитися відкритими вакансіями, записатися та відвідати тренінг з приводу проходження співбесіди, а також скласти або поліпшити ефективне резюме. Також, кваліфіковані фахівці допоможуть зрозуміти, правда, у теорії, як чинити у колективі, як зі здоровою, так і нездоровою конкуренцією. Щоб отримати практичні навички та досвід, потрібно знайти підробіток, щоб вивчити основні моменти взаємодії у трудовому колективі.

Підсумовуючи, зауважимо, що здорова конкуренція у компанії — запорука її розвитку. В іншому випадку кожен член команди буде перетягувати ініціативу на себе, що у підсумку може зашкодити продажам, зв'язкам з клієнтами та партнерами, та іншим аспектам функціонування компанії. У будь-якому випадку, щоб бути готовими до професійних звершень, краще завчасно придбати досвід взаємодії у колективі, наприклад, знайшовши підробіток або місце проходження стажування.

Акція, що може Вас зацікавити

Знижка 200-300 євро при вступі в Академію Фінансів та Бізнесу Вістула

Пропозиція

Вступайте на осінь 2021 в Академію Вістула та оплачуйте навчання з ексклюзивною знижкою

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини