Керівництво для першокурсника польського ВНЗ

189
Facebook Twitter
Керівництво для першокурсника польського ВНЗ

У поточній статті ми висвітлимо основні проблеми, запропоновані рішення яких можуть стати корисними для студентів першого року навчання будь-якого з університетів Польщі.

Для багатьох людей час здобуття вищої освіти — найкращий період у житті. Однак перші дні, проведені в університеті Польщі, можуть бути напруженими. Основною причиною цього є, як правило, надлишок нової інформації про організацію процесу навчання в обраній структурі освіти. У поточній статті ми висвітлимо основні проблеми, запропоновані рішення яких можуть стати корисними для студентів першого року навчання будь-якого з університетів Польщі.

Особливості першого дня навчання

Ви почнете навчання з академічної церемонії. Під час заходу, Вас зустріне група студентів, з якими Ви проведете не менш ніж 6 семестрів (якщо це бакалаврат). У деяких установах, студентські посвідчення (легітимація) видаються на початку року. В іншому випадку, необхідно піднятися в офіс декана або зробити це в електронній формі. У перший день навчання Вас навчать користуватися бібліотекою, та Ви напишете тест з іноземної мови. Якщо з якихось причин Ви не зможете брати участь у програмі зрілості, у залежності від університету, буде кілька днів або тижнів, щоб врегулювати всі формальності.

Які основні опції деканату?

Офіс декана — це місце, яке нерозривно пов'язане з навчанням. Студент може проводити там багато часу. Тут займаються всіма організаційними

питаннями, відправляють листи та заявки, видають студентські посвідчення або пропуски до бібліотеки. Наприкінці семестру сюди потрібно повернути індекс з усіма введеними оцінками. В офісі декана можна подати заявку на стипендію чи соціальну допомогу.

Що таке «Дні ректора та декана»?

Протягом навчального року, першокурсники можуть зустрітися з оголошенням про дні ректора або декана, які вільні від занять. Іноді, тільки заняття, які відбуваються у певний час, скасовані. Також бувають годинник ректора або декана, коли звільнення йде лише на деякий навчальний час. Слід пам'ятати, що, якщо є вихідні ректора, вони чинні для всього університету, а у разі днів декана, це поширюється тільки на конкретний факультет.

USOS та ECTS, що це?

USOS — це університетська система обслуговування студентів, яка використовується для управління курсом навчання у ВНЗ. На веб-сайті USOSWeb можна зареєструватися для занять, перевірити оцінки або подати заявки. У кінці семестру, буде надана можливість завершити опитування, що оцінює конкретного лектора. Також можна перевірити, чи згоден студент з кількістю пунктів ECTS (кількість кредитів, набраних за відведений навчальний період), необхідних для проходження етапу навчання.

Глосарій концепцій, який стане у пригоді всім іноземцям, котрі навчаються в університетах РП

1. Лекції — у них представлені теоретичні знання в обраній галузі. Закінчуються іспитом. У більшості університетів відвідування не обов'язково.

2. Вправи — це класи, на яких застосовують на практиці всі знання, отримані у ході лекції.

3. Labolatorium — це також практичні заняття. У них використовується устаткування, що надається інститутом. Вони можуть бути, наприклад, у комп'ютерному залі.

4. Семінари — вони можуть бути доповненням до лекцій. Під час занять, лектор розмовляє зі студентами та у процесі дискусій пояснює незрозумілий матеріал або вислуховує думку студентів на тему.

5. Просемінари — ці заняття призначені для підготовки до написання дисертації.

6. Seminarium — під час цих занять студенти беруть участь у підготовці та написанні дипломної роботи.

Отже, фахівці UP-STUDY підкреслюють, що вчитися у польських університетах не складно, але у перший рік доводиться стикатися з великим обсягом нової інформації щодо організації процесу освіти. Уже після першої сесії все стає на свої місця. Головне — не губитися, а у разі, якщо Ви вступали з нашою компанією та у Вас виникла непередбачена обставина, завжди можна звернутися до UP-SUPPORT, де компетентні співробітники допоможуть слушною порадою та підкажуть як вирішити ту чи іншу ситуацію.

Акція, що може Вас зацікавити

43 стипендії на 50% знижку на навчання

Пропозиція

Для всіх учасників UP-STUDY. Бронюйте за собою місце у конкурсі прямо зараз

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини