Як звертатися до викладачів в університеті РП?

3950
Facebook Twitter
Як звертатися до викладачів в університеті РП?

У цій статті ми розповімо яким чином, та в якій манері спілкуватися з академічними вчителями університетів Польщі, щоб взаємодія принесла плоди.

Одна з істин, яку доводиться усвідомити новому студенту установи освіти Республіки Польща, — це те, що університет відрізняється від школи, та й від усієї системи освіти України. Виявляється, що раніше розроблені моделі поведінки повинні бути забуті, та багато чому треба вчитися заново. Спілкування з лекторами або написання одному з членів викладацького складу електронного листа, може бути проблемою. То яким чином, та в якій манері спілкуватися з академічними вчителями університетів Польщі, щоб взаємодія принесла плоди? Про це розповімо у статті, тому її варто прочитати студентам перших курсів польських ВНЗ, а також абітурієнтам, що розглядають придбання кваліфікації у Польщі, як доцільний варіант.

Дослідники у польських установах освіти

Лектори — вчені, та це означає, що у них є певне академічне звання. Це важливий факт в університеті, та його потрібно пам'ятати. Приємно знати, який рівень освіти має людина, з якою студент збирається поговорити.

Вважається, що люди зі ступенем бакалавра та магістра не повинні мати спеціального звернення. Звичайного «пан, пані» досить. Це ж відноситься до аспірантів, які прагнуть стати докторами наук, але ще на стадії досягнення.

Однак до викладачів, які мають звання доктора, студенти повинні звертатися «пан доктор наук» або «пані доктору наук». Трохи складніше може бути у випадку з абілітованими докторами наук, тому що до вчених з таким званням слід говорити та писати «пан/пані професор» це ж стосується людей з титулом професора.

Ніхто не буде виставляти претензії за те, що студент не знає всіх викладачів з їх званнями, які працюють в університеті. Добре розбиратися, ким є люди, які проводять заняття та керівництво, а іншим говорити «доброго ранку» у коридорі.

Де перевірити академічний ступінь співробітника?

Ступінь викладача можна перевірити за розкладом або згідно з табличкою на дверях кабінету. Вони завжди на виду, але може статися казус, якщо їх несвоєчасно оновлюють. Тому краще перевірити дані у системі USOS університету. Інформація про наукові досягнення співробітників завжди повинна бути актуальною.

Якщо Вам потрібно до когось звернутися, але немає місця, щоб перевірити вчений ступінь викладача, фахівці центру польської освіти UP-STUDY рекомендують допустити помилку, «випадково» назвавши його професором.

Лектор теж людина. Як варто поводитися на заняттях?

Описані вище правила — хороші звички, та ніхто не покарає за порушення. У кращому випадку можуть попередити та повідомити про сформовані звичаї, але не слід кидати тінь на себе в очах лекторів.

Що стосується манери поведінки на заняттях, є неписані правила, яких варто дотримуватися, щоб заслужити добре ставлення, та невеликі попуски під час іспитів. Серед них варто виділити:

  • не спізнюватися на заняття на більш ніж 15 хвилин, а запізнившись — тихо зайти до аудиторії;
  • не розмовляти привселюдно про особисте з колегами;
  • не влаштовувати на лекції перекус;
  • намагатися виглядати залученим та брати участь у дебатах.

Отже, кожен, хто навчається у ВНЗ не перший рік, знає, що все залежить від вчених.

Деякі байдуже ставляться до правильності звернення, інші — зациклені на цьому пункті. Однак у студентів існує зобов'язання підтримувати стандарти поведінки в університеті. Гарні манери можуть допомогти, пам'ятайте про це, коли наступного разу прийдете запитати лектора про щось.

Акція, що може Вас зацікавити

Безкоштовний курс польської мови

Пропозиція 900 грн/місяць

Вступайте на осінь 2021 та отримуйте курс польської мови на 50-100 годин безкоштовно

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини