Як удосконалити польську мову під час навчання у Польщі?

6608
Facebook Twitter
Як удосконалити польську мову під час навчання у Польщі?

Дана стаття буде корисна тим, хто тільки почав вивчати польську та тим, хто хоче самостійно перейти на новий рівень знань мови.

Ні для кого не секрет, що освоїти базовий рівень польської мови для українських громадян — це досить нескладний процес. Однак, під час навчання або проживання у Польщі, можуть виникнути складності, пов'язані з мовним бар'єром. Тому що, для побудови професійної кар'єри, поглибленого навчання та повноцінного життя у Польщі, просто базового запасу знань польської може Вам не вистачити. З цієї причини, будь-яку мову, як розмовну форму, так і письмову, потрібно вдосконалювати. Існує багато методів, які допоможуть Вам поліпшити польську за короткий час. Найпоширеніші та ефективні способи ми розглянемо нижче. Тому, дана стаття буде корисна тим, хто тільки почав вивчати польську та тим, хто хоче самостійно перейти на новий рівень знань мови.

Дієві поради для вдосконалення польської мови

Фахівці UP-STUDY радять студентам звернути свою увагу на такі методи для швидкого вивчення/удосконалення польської:

1. Спілкування з носіями мови. Намагайтеся якомога більше спілкуватися зі студентами поляками. Не варто проводити, як вільний, так і навчальний час тільки у колі своїх співвітчизників. При виборі кімнати у гуртожитку, рекомендуємо віддати перевагу інтернаціональним сусідам. Дана можливість допоможе більше дізнатися не тільки польську культуру/мову, а й нюанси менталітету інших іноземних студентів.

2. Перегляд фільмів. Вибирайте фільми, які Ви вже бачили рідною мовою та котрі Вам сподобалися. Переглянувши їх польською мовою, Ви поповните свій словниковий запас та більш детально розберете структуру будову речень. Крім того, не обмежуйте себе тільки переглядами фільмів, слухайте польські радіостанції, дивіться цікаві блоги на польському ютубі та ток-шоу на телебаченні.

3. Ведення щоденника. Незвичайний та цікавий спосіб розвинути письмові навички. Даний метод дозволяє студентам швидше формувати свої думки польською мовою та стежити за своєю орфографією. Також, у майбутньому Ви можете завести свій особистий блог польською мовою, та там описувати Ваші враження про життя, навчання у Польщі.

4. Університетські курси. При кожному міжнародному інституті існують спеціалізовані гуртки з різних мов. Ці курси допоможуть Вам розібратися зі складними та незрозумілими моментами у вивченні польської, а також виправити помилки у граматиці та будові речень.

Помилки при вивченні мови

Після довгого перебування у Польщі, багато українських студентів виявляють, що їх володіння польською залишилося на тому ж рівні, та що їм досі важко висловлюватися не рідною мовою. Це відбувається, коли вони скоюють такі типові помилки:

— беруть великий обсяг інформації. Фраза «все та відразу» не підходить для вивчення мови. Необхідно приділяти рівноцінну увагу теорії та практиці по 30 хвилин у день. Підбирайте матеріал за своїм рівнем володіння польської. Не потрібно відразу брати наукову літературу або дивитися новинні репортажі;

— побоюються помилитися. Багато хто вважає, що при побудові речень, вимова відразу повинна бути ідеальною. Однак, дане судження є помилкою. Більшість, на початковому етапі відмовляються в освоєнні мови через зроблені помилки при спілкуванні або написанні тексту. Проте навчитися добре говорити, можливо тільки постійно практикуючись;

— недостатньо повторюють матеріал. Приділяти час повторенню вивченого матеріалу необхідно кожен день, а не один-два рази на тиждень.

Виходячи з отриманої інформації, ми можемо зробити висновок, що головне у вивченні або удосконаленні будь-якої мови — це бажання та правильний підхід. Якщо Ви знаєте, для яких цілей Вам необхідний гарний рівень польської, то результати не змусять Вас довго чекати. Крім того, серед великої кількості методів щодо поліпшення мови, Ви можете вибрати потрібний саме Вам спосіб, який сприятиме швидкому освоєнню польської.

Акція, що може Вас зацікавити

Знижка 40% на вступ до Польщі 2021

Акція 499 євро 9990 грн

Отримайте знижку 40% на пакет вступу до ВНЗ Польщі "Все включено"

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини