Як працювати в Польщі та встигати здавати сесію вчасно

6629
Facebook Twitter
Як працювати в Польщі та встигати здавати сесію вчасно

Стаття актуальна для всіх майбутніх та фактичних студентів тому, що інформує про всі тонкощі працевлаштування в польській республіці під час навчання.


Студенти двадцять першого століття — це мобільні, комунікабельні, допитливі люди, які знають, чого хочуть від життя, та стрімко розвиваються в заданому руслі. Уже давно не в новинку, що учні європейських вищих навчальних закладів благополучно поєднують роботу з навчанням. Тим більше, якщо держава, на території якої проходить здобуття вищої освіти, активно цьому сприяє, а Республіка Польща саме так і веде свою політику, та удосконалює законодавство, яке стосується роботи іноземців. Дійсно, якщо Ви мігрували до Польщі, щоб отримати європейський диплом в кращих ВНЗ країни, то успішна та своєчасна здача екзаменаційної сесії — понад усе. Але через те, що навчання займає лише третину Вашого часу, чому б не заробити? Стаття актуальна для всіх майбутніх та фактичних студентів тому, що інформує про всі тонкощі працевлаштування в польській республіці під час навчання.

Що потрібно знати про працевлаштування для різних форм навчання?

У польських установах вищої освіти є можливість вчитися на стаціонарній, заочній, вечірній та екстернатній формах навчання. Для того, щоб легально перебувати на території країни, а також вчитися потрібно мати спеціальний дозвіл, яким служить національна віза категорії D, або Карта Побиту (посвідка на проживання). Розглянемо нюанси, які стосуються підробітку, в залежності від обраної форми навчання:

1. Стаціонар. Завдяки внесеним в 2015 роки змінам, студенти цієї форми навчання, незалежно від підстави проживання в Польщі, мають можливість працювати без часових обмежень та додаткових дозволів.

2. Всі інші форми, а також учні мовних курсів, програм обміну, практиканти, якщо є охота підробляти, зобов'язані отримати відповідний дозвіл, який буває двох видів:

  • оświadczenie — заява (запрошення на роботу), в якому роботодавець висловлює наміри запросити на роботу іноземного громадянина;
  • zezwolenie — документ, який дозволяє працювати іноземцю. Цей дозвіл польські роботодавці не сильно люблять оформляти, адже їм доведеться пояснити, чому вони беруть на роботу громадянина іншої країни, а не поляка.

Заробітна плата та підробіток для студентів

Найбільш поширеними є такі види тимчасових робіт:

1. Хостес. Дівчата, які добре ладнають з незнайомими людьми, вміють радісно зустрічати гостей та швидко надавати інформацію — вважають за краще цей вид заробітку, який оплачується до 10 злотих за годину роботи.

2. Оператор колл-центру. Маючи хороші знання мови, стресостійкість, можна підробляти в цьому напрямку та отримувати до 15 злотих/година, причому діє система бонусів, та нічні зміни мають вищий тариф.

3. Репетиторство. Студенти з України, Російської Федерації та Білорусі, які прекрасно володіють рідною мовою, часто викладають її охочим, з погодинною оплатою в 40 злотих.

4. Бариста. Безліч студентів залучають себе в кафе, барах, кав'ярнях, бо крім ставки до 10-15 злотих за годину, можна заробити в цілому до 150 злотих за зміну.

Насправді, сфер діяльності для студентів дуже багато, до того ж польські роботодавці ставляться лояльно та з повагою до всіх студентів, які прагнуть заробити для оплати навчання та інших витрат. Можна навіть знайти підробіток в сфері, яка прямо або опосередковано стосується Вашої професії (наприклад, підміняючи співробітника, який пішов у декретну відпустку), та, вже з університетської лави отримати безцінний практичний досвід.

Отже, успішно здавати сесії, при цьому мати легальний підробіток — цілком реально, адже навчання триває лише 4 дні в тижні. Якщо є бажання, то часу вистачає і на роботу, й на підготовку навчальних матеріалів. Також, маючи підробіток, Ви не тільки заробляєте для забезпечення свого побуту, а й знайомитеся з новими, а іноді й корисними, людьми.

Акція, що може Вас зацікавити

Безкоштовний підбір житла у Польщі

Пропозиція 0 грн

Компанія UP-STUDY пропонує абітурієнтам, які вступають на осінь 2023 безкоштовний пошук житла у Польщі.

Допомога тим, хто вступає до Польщі самостійно

Допомога при самостійному вступі

Вступаєте до Польщі самостійно? Виникли питання стосовно вступу? Відправте безкоштовну заявку на надання допомоги нашими спеціалістами.

Розрахуйте вартість навчання в Польщі

Калькулятор вартості

Розрахуйте вартість навчання в університеті, проживання, харчування та побутових витрат в Польщі під час навчання у зручному калькуляторі вартості.

Підберіть спеціальність та університет

Пошук спеціальності

Скористайтесь зручним пошуком, щоб підібрати спеціальність своєї мрії та обрати університет для вступу, в залежності від міста, освітнього рівня та мови, на якій Ви плануєте навчатись.

ГІД студента Польщі

Завантажте ГІД студента Польщі

Дізнайтесь актуальну інформацію про вступ, навчання та проживання в Польщі.

  • Стипендії та знижки
  • Вартість навчання
  • Необхідний рівень знання польської мови
  • Підтримка студентів
  • Документи необхідні для вступу
  • та багато іншого
Завантажити у PDF

Останні статті та новини