Інструменти для пошуку роботи у Польщі

270
Facebook Twitter
Інструменти для пошуку роботи у Польщі

Фахівці центру UP-STUDY зібрали практичну інформацію, як про те, де шукати роботу студентам університетів РП, а також молодим спеціалістам та іншим зацікавленим особам, так і про плюси та мінуси окремих методів.

Складаються різні ситуації, чому доводиться займатися пошуками роботи, серед них: її відсутність, незадоволення поточним місцем праці, потрібні додаткові гроші для реалізації планів. Всі три сценарії, різні ситуації, які мають спільну рису: бажання знайти роботу. Питання: як це зробити? У наш час часто можна почути, що знайти роботу не так вже й складно — варто добре пошукати. Якщо вже виконано першу умову (є велике бажання працевлаштуватися), прийшов час виконати другу. Нижче фахівці центру польської освіти UP-STUDY зібрали практичну інформацію, як про те, де шукати роботу студентам університетів Республіки Польща, а також молодим спеціалістам та іншим зацікавленим особам, так і про плюси та мінуси окремих методів.

Портал для шукачів: позитивні та негативні аспекти

У засобах масової інформації, таких як інтернет, преса та радіо, розміщені численні оголошення з серії «Надаю роботу». Деякі газети навіть випускають спеціальні додатки. А проте, більшість відкритих вакансій можна знайти на веб-сайтах. Деякі молоді фахівці з широкою спеціалізацією, які лише вийшли на ринок праці після установи освіти стикаються з ситуацією, коли читаючи ЗМІ щодня наражаються на дані, що найбільш затребуваними співробітниками є інженери, а також випускники з вузькою спеціалізацією. Стає важко знайти роботу, яка б відповідала очікуванням. Тут варто враховувати, що реклама у пресі не надає повної інформації або може бути неактуальною. Більш цілеспрямованим місцем пошуку ​​роботи стає Інтернет, оскільки точні описи, безліч пропозицій сприяють вибору того, що потрібно кожному окремому кандидату.

Переваги: ​​сайти з роботою — це висока ефективність, надійність, швидкість та низька вартість пошуку.

Недоліки: необхідність фільтрувати велику кількість пропозицій.

Агентства з працевлаштування: як вони функціонують?

Кандидат надає інформацію агентству про свою кваліфікацію, освіту, досвід та інше, та завдання його співробітників полягає у тому, щоб знаходити пропозиції компаній, умови яких підпадають під вимоги, та надавати всебічну допомогу у пошуку місця праці. Простіше кажучи: Ви залишаєте весь процес пошуку та обходу застарілої інформації іншим.

Переваги: ​​зручність та економія часу.

Недоліки: пропозиції, вибрані агентством, не завжди відповідають очікуванням (їх шукає незнайомець, який, попри надання важливої ​​інформації, не повною мірою знає переваги клієнта). Крім того, деякі пропозиції можуть бути пропущеними через чітко визначену структуру, в якій працює агентство.

Пошук місця роботи за допомогою запиту серед друзів

Трапляється, що повідомлення про вакансії дають друзі, знайомі друзів та інші. Це реальна підтримка у пошуку роботи та відмінна допомога. Ви створюєте інформаційну мережу навколо себе, яка поставляє новини з потрібних тем.

Переваги: ​​можна дізнатися багато деталей про майбутню роботу (як чисто професійні, так і щодо атмосфери у компанії, начальника, співробітників, їх звички та обов'язки). Такі повідомлення дозволяють створити чітку картину потенційної позиції.

Недоліки: майте на увазі, що за рекомендацією друга Ви працюєте не тільки на власний імідж. У разі невдачі Ви можете програти й з соціальних причин.

Підсумовуючи, зауважимо, що попри те, який метод Ви використовуєте, ще один важливий елемент — відданість. Робота не лежить на вулиці, та не варто припускати, що хтось знайде її для Вас. У будь-якій країні та з будь-якою кваліфікацією, пошук роботи, котра відповідає очікуванням, — той процес, що вимагає зусиль, уваги, наполегливості та розуміння потреб. В іншому випадку доведеться працювати там, куди прийняли, а не там, де хочеться розвиватися.

Акція, що може Вас зацікавити

43 стипендії на 50% знижку на навчання

Пропозиція

Для всіх учасників UP-STUDY. Бронюйте за собою місце у конкурсі прямо зараз

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини