Документи для навчання у РП. Що потрібно підготувати іноземцям?

5654
Facebook Twitter
Документи для навчання у РП. Що потрібно підготувати іноземцям?

Сьогодні фахівці UP-STUDY підготували для Вас статтю, що допоможе розібратися, які документи повинні бути доставлені під час прийняття на навчання.

Рекрутингові документи є основою для підбору майбутніх студентів кожної конкретної структури вищої освіти Республіки Польща. Після отримання права на обраний курс, кожен кандидат повинен надати всі оригінальні дані (а у разі іноземних громадян, ще їх переклади, підтверджені у присутності польського присяжного) до офісу обслуговування студентів або деканат. Список документів, які потрібно надати, великий, та це може налякати не одну молоду людину, тому

фахівці UP-STUDY підготували для Вас статтю, що допоможе розібратися, які документи повинні бути доставлені під час прийняття на навчання.

Документи, необхідні для вступу до одного з обраних університетів Польщі

1. Атестат зрілості — поширюється тільки на претендентів на здобуття ступеня бакалавра, інженера та магістра. При прийнятті на навчання, кандидат повинен надати документ, який підтверджує, що він склав випускні іспити у середній школі. Це головна умова, яка дозволить стати студентом.

2. Диплом бакалавра, магістра або інженера — застосовується тільки до кандидатів на навчання у другому циклі. Диплом дозволяє підтвердити, що студент завершив конкретний напрям на першому рівні.

3. Заявка для вступу на навчання — поширюється на кожного кандидата, попри ступінь навчання. Така заява друкується після початкової частини набору на інтернет-платформі після сплати збору за вступ.

4. Копія посвідчення особи — для кожного кандидата. Що стосується іноземців, якими є українці, що вступають до польських установ освіти, а також нерезидентів з інших держав, то в їхньому випадку досить посвідчення особи, тобто закордонного паспорта.

5. Поточна фотографія — 2 шт. (Наприклад, фотографія для посвідчення особи, зроблена не пізніше, ніж за півроку до подачі).

Заявку на навчання та перелік інших документів можна знайти на сайтах університетів. Також там є докладна інформація про набір студентів.

Які ще дані потрібно надати, щоб взяти участь у наборі на навчання?

Перераховані вище документи є основними. Також можуть бути додаткові, які залежать від обраного університету. У деяких установах потрібно, наприклад, заяву на видачу електронного студентського посвідчення разом з підтвердженням оплати за нього, доказ оплати за набір, медичне свідоцтво про можливості продовження навчання, вакцинація проти гепатиту В (обов'язкова у медуніверситетах). Також, у разі іноземних студентів, потрібно надати:

  • поліс медичного страхування (іноді на весь період навчання, навіть якщо обрана неподільна магістратура);
  • сертифікат, що підтверджує знання польської або англійської мови (у залежності від обраної програми курсу).

Крім цього, не забудьте про те, що для перебування у Польщі на легальних підставах, потрібно мати національну польську візу категорії D. Претендувати на її отримання можна з моменту підтвердження статусу зарахування, який служить підставою для видачі цього документа.

Підсумовуючи, підкреслимо, що при реєстрації в університеті варто записатися на прийом. Надання конкретних документів до установи є лише одним з етапів виклику. Варто дізнатися весь процес набору. Перш ніж передавати оригінальні дані до ВНЗ, потрібно бути прийнятим на потрібну області. До слова, абітурієнти, які вступають з нашим центром, завжди можуть бути впевнені у позитивній відповіді на зарахування, а також розраховувати на підтримку у питаннях відкриття візи, пошуку житла та інших важливих моментах, пов'язаних з навчанням у Польщі.

Акція, що може Вас зацікавити

Знижка 200-300 євро при вступі в Академію Фінансів та Бізнесу Вістула

Пропозиція

Вступайте на осінь 2021 в Академію Вістула та оплачуйте навчання з ексклюзивною знижкою

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини