Дні та години ректора та декана. Що це та як працює в університетах Польщі?

326
Facebook Twitter
Дні та години ректора та декана. Що це та як працює в університетах Польщі?

Що ховається за поняттями години/дні декана та ректора, які пов'язані з відпочинком від занять? Про ці важливі деталі, пов'язані з навчанням у польських ВНЗ поговоримо ґрунтовно у статті.

Університети будь-якої країни — інститути зі ступенем автономії. Є багато правил, за якими вони діють, та відповідно до них ця ефективність функціонування структури оцінюється експертами, що представляють рейтинги. Але залишаються речі, які визначаються владою установи освіти. Яких аспектів це стосується? Що ховається за поняттями години/дні декана та ректора, які пов'язані з відпочинком від занять? Про ці важливі деталі, пов'язані з навчанням у польських ВНЗ поговоримо ґрунтовно у статті, тому її варто прочитати фактичним та потенційним студентам університетів РП.

З яких причин можуть бути скасовані заняття у польських освітніх структурах?

Іноді заняття в університетах Польщі скасовуються. Причин може бути багато — офіційні свята та неробочі дні, відсутність лекторів, пов'язана з хворобою або науковою діяльністю, або немає можливості провести академічне заняття через проблеми з матеріально-технічним забезпеченням та зручністю студентів.

Варто враховувати що багато молодих людей, які відвідують університет, — це громадяни з-за меж міста (країни), де проходять заняття. Це означає, що у свята або довгі вихідні їм буде важко повертатися додому. Ось чому багато університетів додають два дні до стандартного «пакету» відпусток — до та після офіційних відпускних дат. Є й інші випадки, такі як смерть вченого, коли заняття скасовуються на час похорону.

Для цього необхідні ресурси, які передані ректору та деканам, тобто дні та години, протягом яких адміністрація університету може оголосити, що студенти та співробітники вільна від занять.

Години та дні ректора у польських університетах

Ректор є найбільш високо поставленою людиною у кожному ВНЗ, який керується ним. Це означає, що ступінь його повноважень поширюється на всі органи університету та студентів та, отже, — його рішення можуть вплинути на всіх, хто пов'язаний з навчальною структурою. Завдяки цьому, дні та години ректора є гарантією вільного часу для всіх учнів. Ось чому більше відомо про дні ректора, ніж декана, тому що ректор відповідає за більшу кількість випадків, коли всім потрібен вихідний.

Дні та години декана у польських структурах

Діяльність декана обмежена управлінням довіреним факультетом — його авторитет не йде далі. Це призводить до того, що години та дні, оголошені деканом, включають тільки студентів, що навчаються на конкретному факультеті. Це викликає деякі проблеми, тому рішення про оголошення вихідного дня не розповсюджується на дії, які відбуваються паралельно. Наприклад, якщо у день декана є заняття з англійської мови, які очолює інший відділ (не пов'язаний підрозділ), а не інститут, ці заняття не відмінюються. Тому декани часто використовують години, а не дні, вільні від занять та роблять подібне тільки для питань, пов'язаних з інститутом або відділом.

Як студенти польських ВНЗ проводять вільний час?

На відміну від українських учнів університетів, європейські студенти, у тому числі й ті, які навчаються у Польщі, прагнуть продуктивно проводити вільний від занять час. Багато молодих людей підшукують підробіток або курси, що сприяють придбанню додаткових компетенцій. Також, з огляду на те, що подорожі віднімають не багато грошей, на вікенди або додаткові вихідні, студенти відправляються вивчати інші міста та країни.

Підсумовуючи, фахівці UP-STUDY підкреслюють, що у студентів польських ВНЗ достатньо часу, щоб відпочити від навчання. Ситуації з днями та годинами ректора або декана трапляються не часто, оскільки призначені для особливих випадків. Водночас, керівництво деяких установ освіти приймає рішення продовжити офіційні вихідні у період великих свят, додаючи по дню до початку та закінчення урочистостей, що дозволяє більше часу провести з сім'єю або врегулювати інші важливі питання.

Акція, що може Вас зацікавити

Безкоштовний курс польської мови

Пропозиція 900 грн/місяць

Вступайте на осінь 2021 та отримуйте курс польської мови на 50-100 годин безкоштовно

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини