Чи варто здобувати другу вищу освіту в Польщі?

6827
Facebook Twitter
Чи варто здобувати другу вищу освіту в Польщі?

Дана стаття несе корисну інформацію для людей, які отримали вищу освіту мінімум ступеня бакалавра або інженера, і бачать потребу в отриманні другої освіти в Польщі.


Ще з XIV століття Польща надає якісні послуги освіти. На сьогоднішній день, понад півмільйона абітурієнтів направляються в польські ВНЗ для навчання на бакалавра, магістра, доктора наук, підвищення кваліфікації або отримання другої вищої освіти. Великий вибір напрямків досліджень, визнаний європейський диплом і комфортне середовище для навчання — задовольнять запити навіть найвимогливіших студентів. Дана стаття несе корисну інформацію для людей, які отримали вищу освіту мінімум ступеня бакалавра або інженера, і бачать потребу в отриманні другої освіти в Польщі.

Особливості другої вищої освіти

Даний тип навчання відноситься до післядипломної освіти, що включає в себе ще підвищення кваліфікації. Термін навчання становить від одного до півтора року, тобто два-три семестри. Так як навчання в польських установах вищої освіти можна почати з першого жовтня (осінньо-зимового семестру) або першого березня (весняно-літнього семестру), то не потрібно витрачати час даремно, як тільки буде прийнято рішення про необхідність отримання другої вищої освіти, можна відразу подавати документи. У процесі навчання, з метою отримання другої вищої освіти можна ще паралельно працювати або навчатися в іншому ВНЗ, іншої спеціальності. Не забираючи великої кількості часу, все ж освіта є якісною, доступною і цікавою.

Необхідність післядипломного навчання

Ні для кого не секрет, що українці віддають перевагу вищим навчальним закладам Польщі через низку переваг, а саме:

  • вартість навчання обґрунтована і доступна;
  • завдяки визнанню дипломів, можна влаштуватися на роботу не тільки в польські компанії, але і в корпорації Європи;
  • значний акцент на практичну сторону навчання — робить професійні кадри затребуваними і незамінними;
  • існування центрів допомоги для адаптації іноземних студентів;
  • через близьку локацію, наші країни схожі в культурних, традиційних і мовних аспектах.

Але чому так затребуване повторне звернення до вищих навчальних закладів, і хто, найчастіше, бажає отримати другу вищу освіту? Користувачами освітньої послуги такого типу є випускники, які отримали перший диплом в Україні або за кордоном. Часто трапляється, що обрана раніше професія більше не користується попитом на ринку праці, виникають великі труднощі з пошуком роботи, і людина приймає рішення змінити напрямок своєї діяльності. А так як Польща надає навчання за Болонською системою, відповідає всім параметрам європейської освіти, то вибір очевидний в будь-яких випадках вступу. Ще, можливо такий розвиток подій, що виникає бажання, вкорениться у вивченні раніше обраної спеціалізації в більш вузькому і глибокому напрямку одержати суміжну професію, наприклад: бухгалтери обирають напрямок аудиту, податкового обліку і фінансової документації; математики — зосереждуються на комп'ютерній інженерії; правознавці на законодавчих актах і нормативах. Отримання суміжних професій дуже актуально в умовах сьогоднішньої нестабільної економіки, так як дають більше шансів бути затребуваним в будь-якій ситуації.

Виходячи з вищевикладеного матеріалу, слід зауважити, що друга вища освіта може дуже допомогти в подальшому працевлаштуванні, так як буде доступний більше ширший спектр сфер діяльності, де можна себе реалізувати. Отримавши його в Польщі, випускник розширює не тільки свій робочий кругозір, але і збільшується кількість країн і міст, в яких можна успішно працевлаштуватися. До того ж, так як навчання не займає багато часу, можна підшукати роботу або осягати ази іншої професії одночасно з цим навчанням.

Акція, що може Вас зацікавити

Онлайн-презентація "Освіта в Польщі. Перспективи у ЄС"

Пропозиція

Дізнайтеся від випускників польських ВНЗ про перспективи після закінчення навчання

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини