Чи варто продовжувати навчання, після бакалаврату? Магістратура в Польщі

5902
Facebook Twitter
Чи варто продовжувати навчання, після бакалаврату? Магістратура в Польщі

Розглянемо більш детально всі переваги та недоліки завершення навчання на стадії бакалаврату, а також, розповімо, які чинники можуть вплинути на вибір, на користь другого науково-кваліфікаційного ступеня.

Отримавши перший науково-кваліфікаційний ступінь, перед дипломованими бакалаврами постає питання: «Продовжувати навчання чи починати будувати кар'єру?». Однозначної відповіді немає, але, для того, щоб прийняти правильне рішення, необхідно зважити всі за та проти. Варто зауважити, що, при більшій схильності до продовження навчання, краще вибирати магістратуру в Європі, через те, що вона дасть можливість отримати якісний європейський диплом, а також, вийти на міжнародний ринок праці. Відсутня потреба підтверджувати кваліфікацію та можна влаштуватися на роботу в іноземну компанію далеко за межами країни навчання. Для того, щоб відкрилися великі перспективи, але вкласти мінімум матеріальних засобів, краще віддати перевагу магістратурі в Польщі. Розглянемо більш детально всі переваги та недоліки завершення навчання на стадії бакалаврату, а також, розповімо, які чинники можуть вплинути на вибір, на користь другого науково-кваліфікаційного ступеня.

Працевлаштування з дипломом бакалавра

Тут є свої важливі особливості, а саме те, де був отриманий диплом, а також, те, на яку посаду претендує кандидат. Отримавши кваліфікацію в Україні та бажаючи працювати за фахом, випускник може знайти вакансію, але, навіть отримавши достатньо досвіду роботи, в більшості випадків, претендувати на керівну посаду не вийде. З європейським дипломом першого ступеня, практично, така ж ситуація, можна знайти роботу, але, швидше за все в країні закінчення навчання і то, не найбільш перспективну. Зупинятися на досягнутій кваліфікації варто лише в таких випадках:

— матеріальна скрута та немає підстав претендувати на стипендію або бюджетне відділення;

— знайшли роботодавця, який запропонував вигідні умови та повністю задоволений Вашою кандидатурою. Також, краще уточнити всі перспективи майбутнього кар'єрного росту;

— отримані знання повністю відповідають Вашому уявленню про рівень, який мали намір досягти;

— немає бажання вчитися та що-небудь міняти.

Магістратура в Європі. Що пропонують польські університети?

Магістратура необхідна у багатьох випадку, але, навіть попри її потребу, варто пам'ятати, що саме освоюючи другий науково-кваліфікаційний ступінь, можна вдосконалювати отримані знання, а також, отримати практичні навички їх застосування. Тривалість в польських ВНЗ залежить від обраної спеціальності, але, в середньому це 1.5-2 року. Деякі напрямки досліджень передбачають неподільну магістратуру, тому, варто бути уважним, при вступі. Університети Польщі пропонують, крім високої якості, доступний рівень цін. Також, після отримання диплома магістра, можна працевлаштуватися в будь-яку міжнародну компанію на посаду з гідним окладом.

Віддати перевагу продовженню навчання варто в таких випадках:

— відсутність матеріального тиску;

— в планах на майбутнє — наукова та науково-дослідна діяльність;

— є охота, надалі, займати керівні посади;

— є необхідність зміцнити знання, отримані на бакалавраті;

— не задоволені знаннями, отриманими раніше;

— обрана раніше спеціальність не має попит на ринку праці, та виникла необхідність отримати суміжну або кардинально іншу професію.

Завдяки тому, що у Польщі визнають українські дипломи, наші випускники бакалаврату можуть вчитися у ВНЗ цієї країни, причому, не обов'язково дублювати спеціальність.Підсумовуючи, фахівці UP-STUDY звертають увагу на те, що, більшість студентів все-таки схиляються до продовження навчальної стежки. Сказати чи вірно це, однозначно не можна, адже у кожного своя ситуація

Але, бажаючи реалізувати свій потенціал, досягти максимальних вершин та отримувати хороший оклад, краще відучитися у повній мірі та ВНЗ Республіки Польща тому найкраща локація.

Акція, що може Вас зацікавити

Онлайн-презентація "Освіта в Польщі. Перспективи у ЄС"

Пропозиція

Дізнайтеся від випускників польських ВНЗ про перспективи після закінчення навчання

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини