Центри працевлаштування при університетах Польщі

5963
Facebook Twitter
Центри працевлаштування при університетах Польщі

Більш детально розглянемо особливості «Центрів праці та кар'єри» при польських вищих навчальних закладах та перспективи європейського ринку праці.

Головною метою отримання якісної вищої освіти за кордоном є подальше працевлаштування на високооплачувану популярну посаду та побудова успішної кар'єри. На сьогодні, Республіка Польща має досить високий рівень забезпечення випускників ВНЗ роботою за спеціальностями, зазначеними у дипломі. Крім самої Польщі, європейський диплом, який отримує кожен студент після закінчення польського університету, відкриває можливість працевлаштування й в інших країнах ЄС. Середня зарплата в Європі набагато вища середнього заробітку в Україні, а також інших держав СНД. Тому, іноземні випускники прагнуть якомога швидше знайти роботу в РП та залишитися там жити. Далі, ми більш детально розглянемо особливості «Центрів праці та кар'єри» при польських вищих навчальних закладах та перспективи європейського ринку праці.

Специфіка «Центру праці та кар'єри» в університетах Польщі

Однією з головних переваг навчання у польських ВНЗ є те, що кожен зацікавлений студент може звернутися за допомогою у пошуку роботи до спеціалізованої організації при університеті. Персонал центру працевлаштування надає індивідуальну допомогу випускнику та здійснює такого роду підтримку:

— організовують зустрічі студентів з роботодавцем;

— готують випускників для співбесід;

— проводять різні майстер-класи для підвищення навичок/кваліфікації;

— надають свіжу інформацію про міжнародний ринок праці та про вакансії;

— вчать складати грамотне резюме;

— надають консультацію для правильного вибору вакансії/компанії;

— проводять екскурсії на підприємствах потенційних роботодавців;

— влаштовують традиційні виставки вакансій та презентації компаній для того, щоб студенти мали уявлення про вимоги сучасного ринку праці та відділів кадрів підприємств.

Також, дані центри організовують оплачувану практику за міжнародними програмами та стажування у країнах Європейського Союзу та США. Нерідко, після проходження таких практик, студенти, які закінчили навчання, повертаються працювати назад та розвивають свої професійні навички там.

Перспективи європейського ринку праці для іноземних студентів

1. Підробіток під час навчання. До законодавства Польщі 1 травня 2015 року було внесено поправки, що стосуються працевлаштування студентів. Іноземні учні ВНЗ денної форми навчання можуть працювати без спеціального дозволу та без обмежень за часом. Часто, список актуальних вакансій представлений на дошці оголошення або на сайті університету. Така можливість дозволяє студенту самостійно забезпечувати себе.

2. Високий дохід. Як вище було зазначено, заробітна плата у Польщі на порядок вище, ніж в Україні. Більшість польських компаній зацікавлені у продуктивній діяльності своїх співробітників. Тому, вони часто заохочують працівників грошовими преміями, а іноді надають безкоштовне житло на весь період працевлаштування в організації.

Крім того, Європейському Союзу вдалося побороти проблему у розходженні заробітних платах між чоловіками та жінками, та знизити цей розрив до 10%.

3. Офіційне працевлаштування. Складання трудового договору є обов'язковою умовою при оформленні на роботу у польські організації. У такому договорі мають бути чітко прописані Ваші права та обов'язки. Також, при легальному працевлаштуванні, Вам зараховується стаж, який надалі дає право отримувати польську пенсію, надається соціальний захист, страхування життя та право на медичну допомогу.

На завершення, ми можемо сказати, що польська держава зацікавлена ​​у молодих кваліфікованих фахівцях, тому й створює хороші умови для успішної побудови кар'єри іноземним випускникам університетів. “Центри праці та кар'єри” надають студентам сильну допомогу у питаннях працевлаштування та сприяють їм у знаходженні високооплачуваної посади на міжнародному ринку праці. Фахівці UP-STUDY рекомендують українським абітурієнтам вступати на цікаві для них спеціальності до престижних ВНЗ Польщі, які після завершення навчання, надають європейський диплом, що відкриває можливість роботи у державах Європи, України, США.

Акція, що може Вас зацікавити

Знижка на вступ для 10 класників

Акція 499 євро 4000 грн

Пакет "Все Включено" зі спеціальною знижкою для учнів 10 класу

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини